оригинали и обяснения на фотошопски творения

  • 1 679
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 270
реших да отворя нова тема и тук да пускаме оригиналите и обясненията от различните конкурси.Така ще е по подредено
започвам с това,защото ми отне цял ден


http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/21/orig … DUB23DmLNNcH5u7PA
Първото нещо беше на намеря подходящи дрехи шапки и обувки,нов фон,аксесоари.
След това изрязах всяко едно дете и после изразах поотделно всяка глава,крак,ръка после всяко око ,уста,започнах да ги напасвам-трих добавях,рисувах тук таме.Когато ги напаснах/предварително ги преместих всички на нов документ без фон/добавих фон и колата с цветята.Нарисувах нов под/все едно ,че са в студио от едно време/сложих сянка на всяко дете,за да е по реалистично.


Това е основата-следва ретрото.
Понеже ретро картичките са рисувани допълнително и обикновенно са с доста ярки цветове/направо кичозни/реших да се доближа максимално до този стил но не толкова фрапиращо чак.
Понеже предварително бях отделила всичко сега ми беше лесно.
Задавах различни цветове на отделните дрехи и след това с помощта на БЛендинг мод-предимно софт лайт-оцветявах дрехите,които предварително обезцветих.
Намалих сатурацията на лицата и откритите части на децата,нарисувах им розави бузи/нещо много характерно за ретрото/
Очите и устничките оцветих отделно
Когато свърших с цветовете по цялата снимка трябваше да я оеднаквя-малко левъл-малко контраст-криви-блюрнах и шарпнах тук там.Сложих фото филтър най отгоре.
Следва състаряването-Първо си поиграх с настройките на shadows/highlights-след това сложих малко шум,после добавих текстура.Десатурирах я и -софт лайт-с намалена прозрачвост.С гъбата поизтрих тук там и мисля,че това е всичко



Тук ми беше значително по лесно

http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/21/orig … CCf8iwmPx6UNXXYsg
Само изрязване ,напасване,малко сянка за по голяма реалистичност и останалото са настройки на сатурацията,фотофилтър,малко блюр-левъл-шарп.Накрая текстура и готово


тук по същия начин

# 1
  • Мнения: 2 270
хейде-никой ли няма да пусне оригинал baby_neutral
Дяволинка-ще ми е много интересно да споделиш как направи ретуша.За мен това е може би най добрия ретуш на лице който съм виждала

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Eх, знаех си, че колажа Мама Цоцоланка е твой  Hug Laughing
СТРАХОТНИ НЕЩА ПРАВИШ АНИ, аз има още мноооого боб да ям  Embarassed Blush

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ани, довечера и аз ще обясня как да направих колажите, особено на Дорка 1, че е по-интересен, въпреки че не стана особено сполучлив  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 270
Браво Мира-май само ние сме инициаторки за това Cry

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Браво Мира-май само ние сме инициаторки за това Cry

Ами Еми е обяснила за нейните колажи в темата с анкетата

# 6
  • Мнения: 2 270
сега видях,но мисълта ми беше да пускаме тези обяснения в една тема изобщо за напред,защото така много се губят и на някой ако му притрябва нещо има да се чуди къде точно да го намери.А така като го вижда нагледно е по лесно

# 7
  • София
  • Мнения: 2 014
Както вече коментирахме, показвам оригиналите и кавърите:

Оригинала на "чакам те" в абсолютно суров вид (намален размер само):

и преработката

Какаво съм направила:

Рязане, нивелиране на ориг. снимка  Grinning и непълно десатуриране.
Изтриване на котето до Лили
Поставяне на мечето на мястото на чашата в ръката. Ръката е рязана и "лепена" в нова позиция, тъй като оставена оригинална и обезцветена, стоеше много неестествено. (и сега като я гледам пак не ми харесва)
Непълно десатуриране на мечо и нагласяне на цветовете от него да си отиват.
За цялата снимка в този и вид:
Много си играх с 'Левълс', Яркост и контраст, има глоу ефект.
Лицето, ръцете, обувките и косата са дообработвани "да излезнат" с бърн тул и додж тул /Не ще да ми пише английски букви в поста newsm78/
Добавен е филтър с топъл цвят.
Най-отгоре - филтър с текстура на стара хартия, който е изтрит върху Лили.
И накрая - стара рамчица, за завършен вид и заглавие Grinning
А, и в последния момент надрасках малко надписи и дудъли по белия камък на стената Laughing


А сега за "потс"
(пак не ще на инглиш да пише...?!)

Оригинала: и преработката:
 Тук работата ми беше много малка:
Както виждате изрязала съм доста от снимката.
В нов слой десатурирах копие(пак непълно) на цветното и изрязах кърпата, роклята и цвета на мушкатото.
Поиграх си с цветовете да не са толкова ярки.
Сложих топъл филтър. Тук там за да извадя някои детайли с додж тул и бърн тул.
И това е в общи линии. Много лесно  - нищо не съм рязала, лепила кроила. Всичко си ми беше наготово. Laughing
Отначало мислех цялата снимка да участва, но ме домързя да крия колата, да измислям задънка и т.н

Другите ми разработки по темата, вече са претворени в рамки - едната вече я качих:
http://emeto.multiply.com/photos/photo/8/138
а втората: http://emeto.multiply.com/photos/photo/12/27.jpg  също ще я рамкирам

Хич не ме бива в обясненията, ако нещо не е ясно -питайте.

# 8
  • Мнения: 2 616
Ани, браво за страхотната идея да събереш всички обяснения на едно място. Да могат такива като мен да се учат

# 9
  • София
  • Мнения: 2 374
Благодаря за обясненията, но какъв е този филтър за топъл цвят?

# 10
  • Мнения: 1 884
Ани, не мога да пропусна да те поздравя за страхотната тема!!!  bouquet
Благодаря ти и за комплимента!
Сега ще обесня как направих ретуша.
Избиращ подходяща снимка. Дублираш слоя, просто за всеки случай, ако нещо се омаже.  Grinning
Филтър -> Блър-> Сърфис Блър
На същия слой давам Лаер маск. Заливам с черно. С мека бяла четка рисувам областите които искам да се виждат. Около жчите, устните и т.н като скривам лошата кожа. Така покривам истинската кожа със замъглено копие.
Дублирам слоя - избирам Софт Лайт от блендинг опшънс.  Понеже кожата изглежда много гладка и е неестествено, правим нов слой, заливам със сиво и изтревам с гумата излишното - оставям сиво само при лицето - без очите и устата.
Филтър -> Нойс -> Ад нойс /Юниформ - Монохраматик/- Амаунт /около 10/. Това зависи от резолюцията на файла. Общо -взето по усмотрение.
Пак Филтър - Стайл - Ембос /Опосити към 50%/.
После малко грим - знаете как става.

П.П. Извинявам се че пиша само на кирилица, Флекс Тайра ми се е скапал.

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777




Ето и моите обяснения:

Първо махнах надписа отзад, както и бялото от портата. После промених цвета на блузката, защото розовото не си отиваше с жълтото на цветята и освен това забелязах, че нещата на Ким Андерсон са предимно в кафяво-оранжева гама. Изрязах момиченцето и цветята и копирах в нов слой. На фона дадох сепия, но леко десатурирана. Дадох и блур моушън,  но лек за да се получи лек 3D ефект. Кожата на детенцето направих по ето този урок: http://www.eyesondesign.net/pshop/soft_colors/picturemanip.htm  Хареса ми, че не става напълно десатурирана и мъртвешка. Малко изострих цвета на дънките(не знам дали имаше нужда...), като си поиграх с хю и сатурейшън. Смятах колажа да остане така, но после ми дойде идеята за чадъра, който първоначално беше зеленикаво бял.

Сега отчитам, че трябваше да намаля сатурацията и на цветята и да ги направя по-убито жълти и в по-топъл цвят...

Ами това е...

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 23:48 от natalyna

# 12
  • Мнения: 2 270
още веднъж голямо Браво и за Наталина
аз се заблудих,за косичката,че не си я дооцветила,а тя просто такава си е снимката Laughing,а за цветята и един фотофилтър отгоре можеше да свърши чудесна работа,за да не са толкова ярки и жълти цветята.
Дяволинка-благодаря ти за обяснението-не бях правила ретуш точно по този начин и е време да опитам Praynig

# 13
  • Мнения: 11 308
Браво за идеята да се споделят тънкостите. Има какво да се научи от вас.
Ако ви интересува моя некадърен опит от вчера извън конкурса, мога да споделя.

# 14
  • Мнения: 2 270
естествено,че ще споделиш.Сигурна съм ,че всичко споделено тук ще е от полза Laughing

Общи условия

Активация на акаунт