КАК да науча бебка да пие от шише с биберон?

  • 660
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 345
Чета че ни е време да предлагаме водичка но има проблем лапа биберона и само го облзва Rolling Eyesне знае какво да прави с него.
като давам с лъжичла преглъща по странен начин първо бута с езичето навън и се уливаме яко Rolling Eyes
страх ме е да сложа голяма дупка да не я задавя и после да я е страх newsm78
помагайте моля!


извинете бебка е на 5 м. и една седм.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 18:59 от mamamari

# 1
  • Мнения: 114
привет! виж в библиотеката, посветена на кърмене, там има статия за предлагане на шише на кърмено бебе. Не си спомням заглавието, защото я четох отдавна, но ако просто се поразровиш, ще я видиш.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 449
Статията в Библиотеката е за хранене (с кърма) от шише.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200195.0

По повод на водата - предлагай често, ще се научи. Не виждам на колко месеца е бебка, но може да пробваш и с мек накрайник примерно.
Дори да я научиш да пие, може пак да отказва биберона - заради самата вода.

# 3
  • Мнения: 107
И имахме проблеми отначало ама постепенно свикна.

# 4
  • Мнения: 254
И аз не съм давала вода дълго време, та от момента на коликите, когато съм и давала разни чайове до към 5.5-6 месец биберон не беше виждала. После като взех да и давам шише с вода хайвана не знаеше какво се прави и се майтапех че ще я водя в парка да види другите бебета какво правят със шишета.
Отначало използваше биберона на шишето да се пръска, но постепенно се усети - така че не се притеснявай рано или късно ще разбере.

# 5
  • Мнения: 146
Ще се научи бъди упорита. Моята бебка също не искаше вода и не е пила. От онзи ден започнах да и предлагам от неразливащите се чаши и пропи Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 345
опитах всичко не ще и това си е инатът му с инат.
остана да пробвам 1.с нерасливаша се чаша и2. с биберон с анатомична ф-ма на нук/такава и е залъгалката/дано се преборя  PraynigСлед обяд отивам на пазар.
Сериозно се притеснявам,че ако не успея скоро ще започне да се зпича Sad

# 7
  • Мнения: 115
абсолютно същия проблем.Ние дъвчим биберона, играен си с него, дъвчи и се усмихва.Била е само на кърма и биба не сме ползвали.Аз мисля че в това е причината.Ако й я подсладя доста след няколко минути игра пийва мъничко.

# 8
  • Мнения: 4 345
уСпяхме със шише с човка отгоре с дупки,малко се улива и следва преобличане но и е мнооого забавно и накрая ще пропие.Благодаря на всички мами  bouquet

# 9
  • Мнения: 130
Ние катоегрочно отказвама да ядем от шише. Изцеждам кърма и как ли не се опитвахме да я злъжем но не Laughing Иска само цица. А така не мога да изляза от вкъщи изобщо.

# 10
  • Мнения: 3 089
подобно  Laughing
и двете ми деца отказваха шишета с биберони. язък за цялата редица авнтски съоръжения, дето я напазарувах.
хубавото в цялата работа е, че моите деца супер рано пропиха от чаша. например камен, който сега е на почти 6 месеца, от около 3 седмици не яде пюретата си с лъжичка, а директно ги пие. става супер бързо, а вече детето дори се 'храни' чисто  Mr. Green освен това, струва ми се, че бебетата, които не ползват шишета, се научават по-бързо да пият от сламка. върти ми се, че на около 7-8 месеца петра вече пиеше от сламка, но тук може и да се поизхвърлям малко  newsm78
така де - не е голяма беля. освен че не можеш да излизаш без детето друго няма, нали  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 173
И аз накупувах цяла серия от биберони и шишета на Авент, но нашата принцеса не иска да пие от биберон нито вода, нито кърма...Пробвахме и с мекия накрайник на Авент и с каучуков биберон на Чико - не иска и това е, но за цицка си умира  Heart Eyes
Иначе биберон залъгалка си ползваме, без него не заспиваме.
Наистина е кофти,че никъде не мога да мръдна..даже тия дни бях на очни и беше много забавно на 3 часа с тати ме чакаха в колата  за breastfeeding

Общи условия

Активация на акаунт