Как кърмите бебетата си вечер?

  • 723
  • 13
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Мами, как кърмите бебетата си вечер?
След като преди месец момчето ми упорито отказваше да суче след твърдата храна, независимо по кое време на денонощието, започнах да го кърмя 30ина минути преди пюретата.
Вечер ситуацията е следната:
Към 7 кърма
Към 7:30 - 8:00 плодово пюренце.
Ляга си към 9, като не иска да суче.
Никога не заспива на гърда!

Бихте ли споделили вашия опит?
Чудя се някой ден като започна да отбивам (след години  Wink Laughing) или ако минем на сутрешно и вечерно кърмене как ли ще се справя с последното?

# 1
  • Мнения: 11 003
Между 18 и 20 ч. има неограничен брой кратки сукания. В 21 ч. я къпем, след което заспива на гърда.

# 2
  • Мнения: 630
А защо трябва да го храниш ако не е гладен? Нека си хапва когато иска. Измести плодовото пюре в 16-17 часа, защото 8 вечерта ми се струва късно за плодово пюре.

# 3
  • Мнения: 8 242
Кърмя го за приспиване - само тъй заспива.. Някъде 1/2-1 час след хранене.. понякога и повече - завси колко му се беснее  Crazy
Нощем - 20тина пъти поне си търси смучките  Laughing

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Вечер суче най-дълго,близо час,докато заспи дълбоко,накрая си ме ползва за биба,но не мога да го излъжа с бибата,сърди се. Но пък на мен ми харесва да се успиваме така засега,ще видим по натам как ще я мислим.

# 5
  • Мнения: 865
При нас режима за сега е следният:между19.30h и 20h хапва твърда храна,21h-къпане и след около 30мин. кърмене.Не заспива на гърдата.
Преди месец ,два беше различно.Не приемаше твърда храна за наяждане и имахме 2,3 вечерни кърмения.Но съвсем естествено и без усилия и налагане от моя страна премахнахме следобедното и едното вечерно кърмене.Колкото и банално и изтъркано да звучи водя се по нуждите на бебето и резултатът е спокойно и доволно дете.

# 6
  • Мнения: 2 829
Ноеми, защо се тревожиш сега? Някой ден, след години Laughing като решиш да отбиваш можеш да запазиш 1 или 2 кърмения-никой не е казал, че точно сутрин и вечер трябва да кърмиш. Мамите дето кърмят по-дълго обикновено се оплакват от това, че децата заспиват само на гърда и никой друг не може да ги приспи-радвай се, че при вас не е така Simple Smile

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Мерси за отговорите!   bouquet

yanast, това звучи обнадеждаващо! Wink

# 8
  • Мнения: 857
Според мен даваш късно пюре затова не огладнява за кърма, на нас последното хранене с твърда храна ни е в 17-30 или 18х и после се кърмим за вечеря след къпане в 9ч

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
И ние сме като Just_VANIA, каша с изцедена  кърма и плод към 17,30 и вече към 20,30-21 след къпането си цока и заспива...през нощта се будеше по веднъж, напоследък се буди по често, но не винаги иска да цока...а се гушкаме...като иска винаги й давам...

# 10
Последанта му твърда храна е 14:00 часа .  В 8 и 30 го къпем и в 9 -кърма, ако е много изморен заспива още докато яде, иначе си полудува малко и после си заспива най-късно в 10. И аз мисля че е късно за пюре /знам че най-късно в 16:00 може да има твърда храна/ - това е за да е лека на стомахчето. То и на възрастните им препоръчват да не ядат тежки храни вечер.

# 11
  • Мнения: 19 294
а защо искаш да заспива на гърда?аз се чудя как да я накарам да заспива без мен ,а ти искаш обратното  Grinning
и въобще как успявате да спазвате точни часове за хранене?или носите пюрета винаги със себе си като излизате?

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 00:17 от b_u_b_i

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
а защо искаш да заспива на гърда?аз се чудя как да я накарам да заспива без мен ,а ти искаш обратното  Grinning
и въобще как успявате да спазвате точни часове за хранене?или носите пюрета винаги със себе си като излизате?
Ами да, аз си нося пюретата  Simple Smile

Давам вечерята късно, защото нашия тати много обича да храни малкото и не искам да му отнема това удоволствие, цял ден е на работа и не вижда бебчо...

# 13
  • Мнения: 2 829
Ноеми, ами брой си кърменето в 19.00 като вечерно кърмене Laughing и се успокой Grinning
Бебетата са различни, вие си имате ваш си режим, който е удобен за всички-няма причина да го променяш за да сте като останалите. Даже сте за завиждане-и на мен понякога ми се иска Алекс да заспива без сукане, ама не-ако искаш да си ги разменим за ден-два да видиш какво е Laughing

Общи условия

Активация на акаунт