Защо се спира нощното кърмене?

  • 2 739
  • 47
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Моето момче е почти на 9 месеца, но все още се кърми нощем.
Педиатърът се опита да ме спре още на втория месец, но аз не го послушах.

Бихте ли споделили защо се препоръчва да не се храни бебо нощем? (на мен самата не ми пречи, заспивам си като пън след кърмене)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Шири се едно педиатърско схващане,че стомахчето трябва да има задължителна 6 часова нощна пауза,за да си "починело".На мен винаги ми е било чудно как ще обясня на озверяло от глад бебе,че няма да яде,а трябва да си почива.Бебето яде нощем докато има нужда от това.Някои се отказват рано(моята дъщеря спря на 2 мес.),други дърти магарета още сучат нощем LaughingВсяко дете е индивидуално и мисля,че не трябва да се налагат общи рамки.

# 2
  • Мнения: 8 917
Ако си го спре само - защото така е решило, че няма нужда. Иначе не се спира.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 12:39 от The Sun*

# 3
  • Мнения: 3 718
За да може бебето насилствено да се доближи до отбиването и като му се позаменят няколко хранения, колхозничката-майка да се върне да преизпълнява плана за петилетката. Също за да има нужда да си задоволява сукателния рефлекс и нуждата от успокоение със синтетични продукти, да има нужда да се купува залъгалка, шишета за вода, биберони и т.н. Друга причина не виждам, но пък сигурно нищо не разбирам  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 242
За да може бебето насилствено да се доближи до отбиването и като му се позаменят няколко хранения, колхозничката-майка да се върне да преизпълнява плана за петилетката.

 Joy Чудна си  Hug

# 5
  • Мнения: 982
Продължавам да кърмя през нощта.Признавам, имах надежда да спре след като му излязоха всички зъби...Той не пожела,ще чакам Laughing
Почти всички сме съветвани да спираме нощното кърмене от педиатрите.Глупостите за почивка на стомахчето са известни.

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Продължавам да кърмя през нощта.Признавам, имах надежда да спре след като му излязоха всички зъби...Той не пожела,ще чакам Laughing
Почти всички сме съветвани да спираме нощното кърмене от педиатрите.Глупостите за почивка на стомахчето са известни.
Ехаааа, 2 години! Браво на Крали Марко (Йордан) и майка му!  Wink

# 7
  • Мнения: 304
За да може бебето насилствено да се доближи до отбиването и като му се позаменят няколко хранения, колхозничката-майка да се върне да преизпълнява плана за петилетката.
newsm10

Точно така - майката трябва да е свежа репичка на работното място, а не да дреме, щото е ставала цяла нощ да кърми.

... моя бебо е на 7 м. Когато се роди беше мъничък 2600 гр. и в родилното ми казаха задължително да го будя нощем да суче през 3 часа. Та като го подкарахме така и до сега нощем суче по 2-3 пъти. Най-дългите му интервали бяха по 5 часа, но през последния месец на 3-4 часа сам си иска.

И мен педиатърката ме кара всеки път като ме види да отучвам бебо от нощното хранене, но при нас не се получава. Той започва да реве неистово, докато не захапе цица. На мен също не ми пречи да го кърмя нощем. И аз не виждам причина и смисъл да насилвам детето, щом иска да суче - значи има нужда. Лошото е, че мъжа ми също ме критикува - казва ми "Ако продължаваш така, детето първи клас ще стане и ти пак ще ставаш да го кърмиш" - какво да правя като вярва на педиатърката  Outta Joint.

Пешка, пусни някой линк за въпросните глупости, ще ми се да попрочета това-онова, но нямам особено много време да ровя  Hug.

# 8
  • Мнения: 982

Ехаааа, 2 години! Браво на Крали Марко (Йордан) и майка му!  Wink
Благодаря!
Ще излъжа,ако кажа,че не ми се е искало да легна вечерта и да се събудя сутринта. Simple SmileСпим заедно и така неудобствата са по-малко.


Пешка, пусни някой линк за въпросните глупости, ще ми се да попрочета това-онова, но нямам особено много време да ровя  Hug.
Аз имах предвид,че повечето от нас са чували от педиатри,баби,познати за прословутата почивка на бебешкия стомах.Мисля,че твърде често чуваме подобни нелепи твърдения.Тук са споделяли много майки,които са съветвани така"компетентно" Laughing

# 9
  • Мнения: 134
Мисля, че са прави момичетата - спирането на нощното кърмене по се връзва със старите методи на хранене на бебковците и някак не се вписва в кърменето на поискване /последното не може да важи само за през деня, я!/. Ние си спим тримата и така ни е доста добре, на мен буденето също не ми пречи и често съм заспивала с гърдата "навънка". Даже се случва нерядко ако таткото усети преди мен, че малката сумти и търси, да ме сбута и да каже : "Дай цица"!  Laughing

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
... ако таткото усети преди мен, че малката сумти и търси, да ме сбута и да каже : "Дай цица"!  Laughing
smile3532

# 11
  • Мнения: 1 117
Мен педито не ме тормози със спиране на нощното хранене , защото от втория месец го лъжа ,че спи цяла нощ, както пише в книгите LaughingЛъжи...лъжи , ама на никого не пречат WinkНо да си призная ,че си мечтая да поспя малко повече от 5 часа на вечер Wink

# 12
  • Мнения: 2 274
И ние още си хапваме нощем, а на педито съм казала, че спи по цяла нощ  Outta Joint  Mr. Green!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
Да се включа и аз...дори напоследък /явно зъбки/ почна да яде по 3 4 пъти през нощта ужасссс снощи не съм спала...но педито знае, че от двумесечна не се буди...и съответно не яде.Не трябва да се яде нощем за да можело кормечето да почива, съответно мозъка...щото пък той изпращал импулси като за хранене и т.н. Явно на нашето бебе мозъка му праща импулси, че е гладно...като е гладна ще яде..насила немога да й кажа...стой до 6  часа  щото така трябва или да я залъгвам с водичка...е не че и аз не иска да поспяяяяя, но и на това ще му дойде времето...Simple Smile))

# 14
  • Мнения: 753
Аз пък на никого нищо не казвам вече Wink
Кога ял, кога спал, кога бозал си е негова и моя работа Simple Smile

На 1 г сме вече и все дърдорят около мен за отбиване - ами да отбиват тези,които искат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт