Захранването - невъзможно!

  • 1 200
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте!

Бебето ми е на 6,5 месеца и започнах захранване със зеленчуково пюре. Проблемът е, че детето явно не го харесва /нищо кой знае колко изненадващо - очаквах го/, но лошото е, че не харесва и упорито и категорично отказва да приеме каквато и да е друга храна, освен АМ. Пробвах каша, плодово пюре, зеленчуково пюре, смесици и различни комбинации от трите, комбинации с АМ - не и не! Толкова са й неприятни на вкус, че е на ръба да повърне.

Дайте съвет какво да направя?
Дали да прекъсна пробите за няколко дни, да си почине малко от този тормоз за нея?

Идея нямам как да постъпя Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 322
Опитай с повече АМ и малко пюре - като преход... Бебетата / сигурно знаеш, де/ повече харесват сладкото....

# 2
  • Мнения: 887
В случай, че не си опитала сложи малко от кашата или пюрето в разтвореното АМ, ако не го харесва и така изчакай няколко дни и опитай пак.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 467
Аз имах същия проблем и изчаках една седмица. Не я залъгвах с АМ, макар, че много майки и така са пробвали и явно действа. Според мен детето трябва да осъзнава вкуса на това, което яде.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Притеснява ме това, че тя вече напбижава 7 месеца и колкото повече расте, толкова повече привиква с Ам и не желае съзнателно да опита или хареса нищо друго.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Ами според мен изчакай малко и пак пробвай,не я насилвай.Ще започне да яде,няма накъде.

# 6
  • Мнения: 27 524
Дали да прекъсна пробите за няколко дни, да си почине малко от този тормоз за нея?

Да, изчакай две седмици и пробвай със суров и намачкан или пасиран банан.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес съм й дала почивка.
Дали това забавяне на захранването няма да й докара някакъв дефицит на витамини, знам ли?

# 8
  • Мнения: 27 524
Няма, щом пие АМ.

# 9
sestra mi imashe sushtiq problem i taka i ne go naychi a veche e na 8 meseca.pri men nqma problem mojebi ,che oshte ot purvite dni i davah kapkite za koliki s lujichka,posle i sokovete taka pochnah.qvno cakata e ot purvite dni da se pochne.probvaite izvesno vreme da davate mlqko s lajichka estestveno edna dve lajichki zashtoto ima da gi hranite cql den dokato izqde opredelenoto kolichestvo. :)posle ako stava nomera edna lujichka mlqko i vednaga sled neq pure .taka edna priqtelka go e naychila.

сестра ми имаше същия проблем и така и не го научи а вече е на 8 месеца.при мен няма проблем можеби ,че още от първите дни и давах капките за колики с лъжичка,после и соковете така почнах.явно цаката е от първите дни да се почне.пробвайте извесно време да давате мляяко с лъжичка естествено една две лъжички защото има да ги храните цял ден докато изяде определеното количество. Simple Smileпосле ако става номера една лъжичка мляко и веднага след нея пюре .така една приятелка го е научила.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 10:20 от Vivi

# 10
  • Мнения: 5 362
Днес съм й дала почивка.
Дали това забавяне на захранването няма да й докара някакъв дефицит на витамини, знам ли?
Даже няколко дни й дай почивка и пак опитай.
Няма да доведе до дефицит на витамини,не се притеснявай Wink Блонди ти е писала защо Peace
После като започнеш,пробвай пак с плодовото пюре.Децата го обичат,заради сладкия вкус.Можеш да слагаш по малко в млякото,и постепенно да увеличаваш количеството.
Давай й лъжичката за хранене да си поиграе с нея,ако трябва и да я посдъвче малко,показвай как се борави с нея и дано увлечена в играта да отвори уста за някоя лъжичка с пюренце WinkПри някои деца действа.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ви момичета, за отговорите Hug
С лъжицата няма проблем, приема я, но вкусовете, различни от Ам я отвращават, и особенно зеленчуковото пюре.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ми аз какво да кажа като ние сме все още основно на АМ Mr. Green
Дърто магаре станал ама това е.
Опитвал е от всичко...има дни в които си яде има седмици после в които яде почти изцяло АМ.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
Ми аз какво да кажа като ние сме все още основно на АМ Mr. Green
Дърто магаре станал ама това е.
Опитвал е от всичко...има дни в които си яде има седмици после в които яде почти изцяло АМ.

Ти наистина ме успокои Whistling
А аз се притеснявах, че основно АМ пие.

# 14
  • Мнения: 1 217
Опитай с тиква,например на Bebivita.
С нежна консистенция е и е сладка.
Така и не мога да разбера плод ли е или зеленчук.
Калоян я прие много добре и сега като не иска да яде нещо му слагам тиква
и се омита за секунда.
На Гербер има много хубави специално за захранване.
Успех.Все някога бебето ще хапва,различно от АМ.
Аз пък не мога да го накарам да пие АМ.
От както опита друга храна освен мляко,водиме война с него за него.

Общи условия

Активация на акаунт