Каква е давността на изследванията за градина и ясла?

  • 559
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мили мами!
За пръв път пиша, но с удоволствие ви чета, когато мога и се радвам, че ви има.
Въпроса ми е провокиран от следното: Наскоро се преместихме в друг град, и както си му е реда започнах да се шматкам по всички видове институции... С триста зора намерих и места за две от децата си в градина и ясла. Направих всички видове изследвания, изръсих се маса пари за тях, тъй като новичкия ми личен лекар реши, че не може да ме снабди с нито едно направление, но както и да е...  Тъкмо, когато се засилих да ги давам на градина... прас ... всички знаете - стачка.  Не е проблем да си ги гледам вкъщи, тъй като и без това съм в майчинство с третото си дете.  Дори това, че самите деца се настроиха и толкова очакваха пак да са на градина е преодолимо... Тъпо ми е, че времето си минава, и аз не само че ще си плащам пак като поп, но ще си мъкна децата отново по поликлиниките, заради някакви независещи от мен причини.  По стечение на обстоятелствата таткото ни е далече в момента, а аз все още нямам познати тук.  Имам свекърва в града, която не иска да ми види в пътя си... Най голямото ми дете е на три години три месеца и като се заточим нанякъде сме като керван.
Та моля ви, ако някой знае колко време са валидни тия пусти изследвания да пише.
За Васермана знам, че важи шест месеца.
Предварително благодаря на отговорилите!
 

# 1
  • Мнения: 582
Чувала съм,  че е 1 месец.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря

# 3
  • София
  • Мнения: 344
Най-добре е да поговориш с мед.сестри в градината/яслата.На мен ми се струва, че кръвните и чревните изледвания бяха със срок 7 дни.Васерман не съм правила.

# 4
  • Мнения: 423
Тъй като и аз съм на тази вълна в момента, при нас е така:
за чревните изследвания - 15 дни
за изследванията на кръв и урина - 7 дни
бележка за контактност, издавана от GP-то - 3 дни

# 5
  • Мнения: 5
Благодаря ви много!
Няма начин ще правя нови Sad  Децата нямат търпение да тръгнат, а на тая стачка не и се вижда края...

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Най-добре е да поговориш с мед.сестри в градината/яслата. ...

Бих те посъветвала същото, дори и в стачка, те присъстват на работните си места. Може да приеме документите на детето и само нова контактна бележка да вземеш от педиатъра например. Съмнявам се да ти откажат, ако ги помолиш.

# 7
  • Мнения: 5
Още в началото на стачката изразих притесненията си пред директорката, но тя ме успокои като ми каза, че няма да има проблеми. Но аз все още се притеснявам, защото оттогава минаха близо две седмици, а и тя може да не е очаквала всичко да се проточи толкова... Надявам се да си права. Ще отида пак да поговоря с нея пък дано се смилят и да ми остане само бележката от доктора.

# 8
  • София
  • Мнения: 415
На мен ми обясниха,че изследванията важат 1 месец,а бележката,която се издава от личния лекар е само 3 дни.Но и аз си платих всички изследвания,защото Здравната каса не поемала нищо.

# 9
  • Мнения: 5
И на мен личния лекар ми каза, че касата не ги поема, но когато се редях по опашки в поликлиниката аз бях единствената сред майките без направления. Дори сестрите бяха учудени, че не са ми дали такива и с хиляди извинения ми взеха парите...Абе прежалих ги и пак ще ги пражаля нали е за децата.
Искам да попитам и нещо друго. Тук в Русе към останалите изследвания се изисква и Манту, което аз вече съм направила. Та въпроса ми е в случай, че и то се окаже вече невалидно има ли някакъв срок, който трябва да мине при вече бита инжекция, за да бъде направена нова, и съответно ако има колко време трябва да се изчака?
Отново благодаря на всички бяхте много отзивчиви.

Общи условия

Активация на акаунт