Какво ви липсва в менюто на българските ресторанти?

  • 4 983
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 178
Здравейте!
Напоследък ми се налага да спазвам определен хранителен режим и не мога да посещавам свободно заведенията за хранене, защото менюто не е диетично и няма от нещата, които трябва да консумирам. Месото например винаги се маринова предварително и е почти невъзможно да се намери ресторант, където да ти го направят без мазнина и сол.
Споделете на вас конкретно какво ви липсва?

# 1
  • Мнения: X
Дразни ме, че дори в ястия с пилешко се слага и шунка/бекон "за аромат".
А някои вегетариански супи се правят с месен бульон.  Tired

# 2
  • Мнения: 2 309
Което ми липсва го ям в къщи...

# 3
  • Мнения: 6 206
Честно - ми липсват добрите готвачи. И най-простото ядене може да е супер вкусно, направено от майстор.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Лимоните!!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Искам да се оплача за лимоните!  Tired

Ям салатата с половин лимон. Казвам, че искам половин лимон, почти навсякъде ми го носят в абсолютно неадекватни форми, размери и количество. Я нарязан на лентички, я на триъгълници, я четвърт, я надълго.

Трябва да организирвам курсове по заведенията как се реже и поднася лимон!  #Cussing out

Защо, за Бога, им е толкова трудно да донесат ПОЛОВИН ЛИМОН?!?!

# 5
  • Мнения: 6 206
На твое място ще си искам цял недокоснат лимон и ще си го режа на място.  Laughing
Аз съм гледала една госпожа как сама си направи салатата от претенции...

# 6
  • Мнения: 2 716
Патладжаните.

И салата от печени чушки. Има в менюто, а когато поръчам, се оказва, че няма.

# 7
На мен ми липсват вегетариански ресторанти като цяло. Някой знае ли къде в София мога да намеря? Имаше преди един на Патрирарха в една красива стара къща, но разбрах, че са го махнали  Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Трудно е за хора, които спазват някакъв хранителен режим. Последното заведение, в което бях, предлагаше всичко с гарнитури /но не по мой избор/. Освен месо на скара със салата, друго не можах да си поръчам. Всичко е с едни сосове, панировки...в повечето заведения.

# 9
  • Мнения: 27 524
Месото например винаги се маринова предварително и е почти невъзможно да се намери ресторант, където да ти го направят без мазнина и сол.
Споделете на вас конкретно какво ви липсва?

О, много заведения предлагат прясно месо. Аз съм фен на Градина в Студентски град, с барбекюто си в залата и с пресните си мръвки, умерени цени, всичко е супер  Peace
Не ми липсва нищо, предвид, че тук е толкова по-различно и скучно, в БГ направо всичко ми е на 6+  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 9 894

Защо, за Бога, им е толкова трудно да донесат ПОЛОВИН ЛИМОН?!?!

защото вече са ги нарязали от сутринта, подготовка за други ястия. защото са ги обрали от предишни клиенти, които не са ги изконсумирали.


На мен ми липсва зехтин. Вегетарианското меню е твърде скучно. Също липсва лютеница с пресен лук. И пресни риби и морски дарове ми липсват, но това ще го преживеем.

# 11
  • Мнения: 2 759
                   Истински вегетариански ястия... Има ужасно много рецепти, които си се менкат само между вегетарианци и никъде не можеш да ги намериш приготвени...

# 12
  • Мнения: 205
Сангрия

# 13
  • Мнения: 27 524
На мен ми липсва зехтин. Вегетарианското меню е твърде скучно. Също липсва лютеница с пресен лук. И пресни риби и морски дарове ми липсват, но това ще го преживеем.

О, да, зхетин, поръчвам си - го носят олио. Вдигам патърдия, викам готвача с бутилката и какво има - бутилка, на която пише на български ЗЕХТИН. А е факт, че зехтин в България няма. И четем отзад етикета - 90 процента олио, 9 процента зехтин и не нам си кво си. Вдигат рамене, зехтин пише ли - пише, това е положението  Rolling Eyes
Лютеница с пресен лук и смиляснки боб имаше в една кръчма до нас, успер беше, но я затвориха ис ега пак няма  Tired
Риби и дарове, няма да...  Sad

# 14
  • Мнения: 27 524

А, пита се за български неща. Сангрията е в Испания  Wink

Общи условия

Активация на акаунт