Сешоар с дифузер ...

  • 1 543
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 492
Косата ми е къдрава и дълга , но колкото по дълга става от тежестта започва в горната част към корените да се изправя , а от средата тръгват спираловидни къдрици .
По този начин в корените е без обем и слегнала , а надолу си е все така бухнала .
Според вас сешоар с дифузер дали ще свърши работа ?
И въобще как се справяте с този проблем ?
newsm12

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма да ти помогне. Дифузерът е основно за чупливи коси, които с негова помощ и малко фиксация, стават къдрави. Твоята просто ще стане на хубави къдрички и след 2 часа от тежестта си пак ще се опъне в корените. Може да пробваш с някаква по-силна пяна или друг стилизиращ продукт Thinking

# 2
  • Мнения: X
Подстрижи се на леки пластове и ако е необходимо направи леко изтъняване на косата. Това ще я направи по - лека, без да губи от обема си. Направи го обаче при фризьор, който си разбира от работата, за да не те орезилят за месеци напред.  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 492
Няма да ти помогне. Дифузерът е основно за чупливи коси, които с негова помощ и малко фиксация, стават къдрави. Твоята просто ще стане на хубави къдрички и след 2 часа от тежестта си пак ще се опъне в корените. Може да пробваш с някаква по-силна пяна или друг стилизиращ продукт Thinking

Пяната не е вариант при мен .
В деня в който сложа пяна положението е перфектно , на следващия , за да излезна от нас трябва да се изкъпя .
От пяната косата ми се заплита и след едно преспиване обема спада двойно от обичайното и въобще изглежда ужасно .
До момента съм пробвала всякакви продукти и само кристалите ми оформят хубави къдрици и не заплитат косата .
Но тях в корените не мога да слагам , мазен скалп , като при всички къдрави коси .
Цитат
Подстрижи се на леки пластове и ако е необходимо направи леко изтъняване на косата. Това ще я направи по - лека, без да губи от обема си. Направи го обаче при фризьор, който си разбира от работата, за да не те орезилят за месеци напред. 
 
На пластове съм била ... още по зле става .  Rolling Eyes
Това е къдрава коса , спирали , не е чуплива или права , пластовете не преливат един в друг , а се получава явна граница от къси и по - дълги кичури .

За момента съм стигнала до идеята с дифузера , ако някой е пробвал и има подобна коса нека каже дали се получава ?

# 4
  • Мнения: 2 492
Досега рових да намеря сходна коса и да покажа как искам да седи ...
Това са снимки преди и след някакъв продукт .
Снимката преди изобразява това , което искам аз да постигна , а след е това на което заприличвам напоследък .
Не мога да повярвам , че това момиче се харесва така повече , като овчица , без обем и с тези ситни къдрици .
Преди -
След -
Искам си предната форма на косата , но явно с годините се е разредила и обема е отишъл в горната част на кино .  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: X
Не си попаднала на фризьор.
Страница за къдрави дами:  http://www.naturallycurly.com/

# 6
  • Мнения: 2 492
Мерси за сайта !
Намерих моя тип коса и препоръките .
И познайте , точно дифузер препоръчват , както и да спя на сатенена възглавница .
Съботата сме на шопинг .  Mr. Green



Това е едно към едно с моята грива ...

# 7
  • Мнения: 236
Абсолютно съм съгласна със zizi top. Аз съм с къдрава коса и много добре разбирам за какво говориш. Изключително важно е кой и как ще те подстриже.
А относно дифузера...Аз съм много доволна. Но на мен косата ми не се заплита от пяната, така че винаги след измиване слагам малко крем на Sun Silk за оформяне на къдрици и пяна. Суша си косата с дифузер, но ако искам обем навеждам главата си надолу...незнам дали си представяш...все едно правиш поклон и косата пада свободно. Фризьорът ми ме слага на спец. стол, който пада назад...но къде вкъщи такива екстри  Wink

# 8
  • Мнения: 2 492
Абсолютно съм съгласна със zizi top. Аз съм с къдрава коса и много добре разбирам за какво говориш. Изключително важно е кой и как ще те подстриже.
А относно дифузера...Аз съм много доволна. Но на мен косата ми не се заплита от пяната, така че винаги след измиване слагам малко крем на Sun Silk за оформяне на къдрици и пяна. Суша си косата с дифузер, но ако искам обем навеждам главата си надолу...незнам дали си представяш...все едно правиш поклон и косата пада свободно. Фризьорът ми ме слага на спец. стол, който пада назад...но къде вкъщи такива екстри  Wink

От употребата всекидневно на такива продукти не ти ле се уврежда косата .
И аз засега така се справям с обема в корените , навеждам напред и суша само в корените .
Не го правя всеки ден , за да не я увреждам много и без това ми капе напоследък ( за което съм взела мерки ) правя го само в дните когато искам да изглеждам възможно най - добре .
Но знам , че има сешоари , които са със студена струя и не увреждали толкова ... да видим какво ще измисля .

Досега толкова си харесвах косата , а напоследък само се дразня като видя огледало .
Явно няма да я пускам толкова дълга , колкото ми се искаше и ще се наложи да си се подстрижа както преди .

# 9
  • Мнения: 738
Моята коса е дълга и къдрава. Правя следното: като я измия, подсушавам малко с кърпа, слагам кристали в краищата и суша с дифузер, като се навеждам надолу и въртя дифузера в корените, после само минавам малко със студената струя и готово...ама как обясних Embarassed...
Сешоара ми е Санг, нищо особено Peace

# 10
  • Мнения: 2 492
Търсих какъв да си взема и за момента харесах ето този модел ...
Сравнително добра цена (64 лв )  и има струя за студен въздух .
Само ми е странно , какъв е този йонизатор ?



 СЕШОАР
- МОЩНОСТ 1900W
- СИСТЕМА TERMOOPTION
- БУТОН ЗА СТУДЕН ВЪЗДУХ
- 2 СТЕПЕНИ НА ВЕНТИЛАТОРА
- 2 СТЕПЕНИ НА НАГРЕВАТЕЛЯ
- ДИФУЗЕР ЗА ОБЕМ
- ПРИСТАВКА ЗА СТРУЯ
- ЙОНИЗАТОР

Общи условия

Активация на акаунт