НЕдискриминационно за стачката

  • 11 730
  • 405
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Е, да "поседнем" на раздумка Grinning и НЕподкрепящите , не учителите ,както погрешно ни разбират , а начина , по който го правят !
Кажете си мнението , аргументирайте се , дори се гневете ако ви е нужно ... Може пък при нас да се роди някаква идея как да извадим от унеса заблудените  и да им припомним какво значат думички като "ПРИЗВАНИЕ" , "ПРОФЕСИОНАЛЕН МОРАЛ" , "социална единност" и други подобни . Вие сте  Peace!

# 1
  • Мнения: 5 577
тъкмо писах в другата тема, има такива учители - които незнам как и защо живеят, честно ви казвам.  Close

работя в копирен център, на ден правя много учебници - носят ги учители, т.е. имам наблюдения. Преди малко, за пръв път в целия си съзнателен живот - блъснах човек, не издържах, направо я ударих.

ЗАпочвам да мисля, че ако съкратят лудите ще е добре.

# 2
  • Мнения: 44
Нещо не мога да схвана за какво става дума?
Какви блъснати хора, какви луди?

# 3
  • Мнения: 3 153
Да, начинът е истинско изнудване! Съгласна съм, че с 300лв. не се живее нормално, но не можеш да тропаш с крак и да ревеш, като малко дете за категорични 100% увеличение! Трябва малко трезва мисъл. По същата логика могат да гракнат всички отрасли от бюджетната сфера (което бих подкрепила)-какво би станало, ако и те искат 200% да кажем?!? Всичко трябва да се прави с разум и мярка, да има логичен етап на преговаряне.

# 4
  • Мнения: 2 759
...Какви блъснати хора, какви луди?...
                  Аз подозирам какви... Все две... Вергилия   bouquet, не се връзвай, не си заслужава... Обещах да не пиша в други две теми, ама тук нали си е свободничко  Mr. Green... Та, как ви се вижда? Ще бъдат ли изпълнени подобни искания и колко още време децата ще са си в къщи? Някакви подозрения?

# 5
  • Мнения: 419
Та, как ви се вижда? Ще бъдат ли изпълнени подобни искания и колко още време децата ще са си в къщи? Някакви подозрения?
Подозирам че ще им дадат 100% увеличение на заплатите, за сметка на 50% съкращаване на щата  Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 698
Проявявам разбиране и подкрепям, че не се живее с 300 лв. заплата.
Не разбирам обаче с какво аз лично съм виновна, та на маймуна ме направиха - и мен и мъжа ми - вече се изчерпахме откъм комбинации и варианти за гледане на детето.
Просто ми писна. Наистина. Най-вече от пълната липса на добри намерения и желание за постигане на компромиси. И от двете страни.

# 7
  • Мнения: 44
Така и не разбрах, но  карай!
 Водят се преговори за пари, което означава че се води пазарлък.
При този пазарлък  се започва задължително от две крайности и всеки е длъжен  да отстъпва  малко по-малко. Обикновено се стига до златната среда  +- малко и всички са доволни. Предполагам, че затова се започва с 10 /100%.
Проблемите започват когато едната страна каже, че няма да "играе" защото другата се пазаряла. Чакайте! Нали има ПАЗАРна икономика, ПАЗАР на труда, ПАЗАРни отношения. На базата на тези пазари всеки вдига цени, тарифи, всичко, а заплатата изведнъж не можело. Не било честно за едни, а  е честно за други.
Аз търпя като стачкуващ също здрави щети. Колата ми е обърната на детска площадка пред блока - студено е.  Заема ми ме чака  - 89 лева и сметки и сметки.
Но дайте алтернатива и Вие! Какво да правим?
Ако имахме нещо подобно на гражданско общество щяхме да сме способни да се изправим като един срещу спекулативното вдигане на цените. Така направиха италианците с макароненото увеличение и преди години в Европа с повишаването на горивата. Когато има такова единодействие има надежда, готовност за компромиси и търпение. Има ли го при нас? За съжаление - НЕ. Тогава?
 І възможност. натискаш си партакешите
ІІ спасяваш се поединично / по съсловно/
ІІІ работиш за създаване на такова гражданско общество
Сега работи вариант ІІ, защото І не става, а за ІІІ просто вече няма търпение.
1989 бях 30 годишно момче, на митинга на СДС в Бургас събирахме пари за одеяло и печка на Жишев. Там казаха - стягаме колани , работим 5 години и се изравняваме с другите. Сега съм пак момче, но на 48 и чувам същото. Нямам време.

 

# 8
  • Мнения: 2 759
... Водят се преговори за пари, което означава че се води пазарлък... ПАЗАРна икономика, ПАЗАР на труда, ПАЗАРни отношения... Ако имахме нещо подобно на гражданско общество щяхме да сме способни да се изправим като един срещу спекулативното вдигане на цените...
                  Пазарна икономика викаш... Ами хайде да не купуваме? Ако няма търсене, предлагането на недостъпно скъпи стоки би трябвало да намалее?
                  От друга страна, чувам за родители които си изтеглят децата от стачкуващи училища и ги записват в нестачкуващи. Какво се случва? Приемат ли се децата в новите училища? Значи ли това, че в стачкуващите училища после ще има съкращения, задето ще намалеят паралелките, а в другите, нестачкуващи училища ще ги приемат на работа, понеже ще им трябват повече преподаватели?

# 9
  • Мнения: 660
Душа да ни е яка утре на софиянци  #2gunfire, но по думите на "интелигентните" учители ние ТРЯБВА да ги подкрепим ... за това , че незнайно докога ще ни вгорчават живота #Cussing out!

И levonic , имаш местенце , където "да не разбираш" постоянно !!! То май цялата ви гилдия има проблем с разбирането !

# 10
  • Мнения: 2 759
...Душа да ни е яка утре на софиянци...
                  Мен малко ме дразни това, че учителите хем казват, че ще си отстояват нещата на ВСЯКА цена, извивайки ръцете на родителите, хем казват, че някой настройва хората срещу тях... Така или иначе има доста хора (не само жени), които вече трета седмица са в неплатена отпуска, за да си гледат децата... Ако ще саботираш някого, трябва да си готов потърпевшите да се оплакват от теб. От задръствания и всякакви неудобства. И никой не знае колко още. Ден, два, пет... И да искаш да пратиш детето у Варна при баба му, просто не е ясно дали си заслужава... Щот си е доста път, нали... Не си заслужава за два дни да убиеш детето от толко път... Другия месец част от българските семейства ще го изкарат с една заплата, благодарствено споменавайки учителите. Дано поне те се замогнат и да си е заслужавало...

# 11
  • Мнения: X
Душа да ни е яка утре на софиянци  #2gunfire
Какво ще става утре???  Shocked

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Душа да ни е яка утре на софиянци  #2gunfire
Какво ще става утре???  Shocked
Национален "митинг"
Мааам .............

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз си казах вече мнението по други теми. Не им харесват много неща в замисъла и изпълнението на протеста им. Основно ме дразни слепотата с която са се спуснали след малоумните си синдикалисти. Не  одобрявам отказа им да се замислят как нещо придобито от с труда на всички може/трябва да се разпредели само за техните нужди. В исканията им не откривам нито едно свързано с нещо различно от заплатите им, все едно това е единствения проблем на образованието ни. Как да им повярвам че и двойни заплати да вземат ще си вършат по-добре работата?

# 14

Общи условия

Активация на акаунт