Ученическа стачка

  • 8 151
  • 104
  •   1
Отговори
http://uchenici.forumup.com/viewtopic.php?t=2&mforum=uchenici Прави ли са децата да си искат ваканциите?

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 18:24 от kunikaki

# 1
  • Мнения: 43
Да децата са прави. Освен това, смятам че учителите в момента използавт децата за заложници за постигане на исканията си.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Прави са и още как! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Докато министри и учители се надскачат нашите деца го отнасят,защото всички си имат планове само дето никой не мисли за потърпевшите. Ще ги подгонят да наваксват,преговор и тем подобни отпадат,всички входни нива за три дни и после дай пак частни уроци и простотии защото материалът непредаден като хората се обяснява в допълнителни сипове,зипове или най-добре на частни уроци по20лв.на учебен час минимум. #2gunfire #2gunfire

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Най-много ме вбеси изказването на някакъв политик, че да - децата са жертва на тази стачка, но нали все пак учителите с деца работели, така че няма кой друг да е жертвата. Sick #2gunfire

# 4
Прави са и още как! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Докато министри и учители се надскачат нашите деца го отнасят,защото всички си имат планове само дето никой не мисли за потърпевшите.
Ами ако родителите, чиито са потърпевшите деца, мислеха за тях, трябваше отдавна да са подкрепили исканията на учителите и вече да сме забравили за стачка и протести.

На 10-годишният ми син отдавна му е ясно, че не може да се живее нормално с 300-400лв. и не можа да повярва, че учителката му получава заплата в този диапазон.  Когато то чу,  искрено се учуди и възкликна: "Те /учителите/ трябва да взимат 1000лв/.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Те учениците в момента учат ли, че да се претоварят до Коледа?

Хем сега ваканция, хем на Коледа, ако може и до май да не учат - ееее, най-добре би било!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 537
Те учениците в момента учат ли, че да се претоварят до Коледа?

Хем сега ваканция, хем на Коледа, ако може и до май да не учат - ееее, най-добре би било!  Simple Smile
Да,но сега не можем да си правим планове да ходим някъде например.А през ваканциите можем.

# 7
Те учениците в момента учат ли, че да се претоварят до Коледа?

Хем сега ваканция, хем на Коледа, ако може и до май да не учат - ееее, най-добре би било!  Simple Smile
За това става въпрос. Ако стачката продължи още една седмица почват да се режат ваканций. Ако продължи до декември е възможно да се анулира учебната  година и всички ученици в същите класове.. представете си каква анархия ще настане  Naughty Ами седмокласниците?! Ами дванайсетокласниците?!  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 82
Нямам нищо против че учителите искат по-добро заплащане за труда си,но има и такива преподаватели,който не научават децата на нищо,а само им препоръчват някакви техни приятелки за частни уроци.Но защо тези желания да са за сметка на децата.Какво по Коледа да ходим на училище ли.Ми то ще вземат половината зимна цялата пролетна или пък ще взимаме по 3 урока за да наваксаме?

# 9
  • Мнения: 25 441
За това става въпрос. Ако стачката продължи още една седмица почват да се режат ваканций. Ако продължи до декември е възможно да се анулира учебната  година и всички ученици в същите класове.. представете си каква анархия ще настане  Naughty Ами седмокласниците?! Ами дванайсетокласниците?!  Crossing Arms

Ако си ученичка още и наистина съкратят ваканциите или анулират годината, можеш само да се радваш на късмета си. Надявам се да оползотвориш добре времето, което съдбата би ти отпуснала, за преодоляване на пропуските, които крещят в поста ти.  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво става тук? Само за частни уроци се говори. За седми клас ми е ясно, за кандидат-студентските също ми е ясно, но какви други частни уроци? Ако приемем, че по-голяма част от децата са с нормално физическо и психическо развитие, то родителите трябва да могат да се справят в обясняването на някои неща от материала, особено ако са с поне със средно образование.

И децата са си прави, защото те официално не са страна по спора. И не са учителите виновни, а управляващите от която щете част на йерархията. Просто им е много лесно да обвиняват стачниците.
И още нещо - чувам доста неща от по-големи ученици, че масово не влизат в часовете и не учат. Не виждам как се ходи на училище с една тетрадка малък формат, пъхната в задния джоб на дънките.
Моля, да не си кривим душите - има достатъчно много деца, които не си правят труда да учат.  И много от тях са точно в гимназиите. Погледнете сутрин кафенетата и ако случайно успеете да останете живи от цигарения дим, ще видите, че е пълно с ученици.

# 11
  • Мнения: 3 192
... И не са учителите виновни, а управляващите от която щете част на йерархията. Просто им е много лесно да обвиняват стачниците.
И още нещо - чувам доста неща от по-големи ученици, че масово не влизат в часовете и не учат. Не виждам как се ходи на училище с една тетрадка малък формат, пъхната в задния джоб на дънките.
Моля, да не си кривим душите - има достатъчно много деца, които не си правят труда да учат.  И много от тях са точно в гимназиите. Погледнете сутрин кафенетата и ако случайно успеете да останете живи от цигарения дим, ще видите, че е пълно с ученици.

Значи да гледаме децата, които не си правят труда да учат и учителите, които заслужават? И да правим велики изказвания!
А децата, които си правят труда да учат?
А учителите, които не заслужават?
Тези две групи по-малобройни ли са от първите две? Има ли изобщо някой, който мисли за тях?

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече ми омръзна да се прави идеализиране на децата. Моите също не са идеални, но понякога много ми се е искало. За това става въпрос.
А с такава образователна система, онези с тетрадката в джоба и цигарите в кафенетата стават все повече. И за това не носят отговорност само учителите, а правителството. На него му е работата да прави реформи, а учителите ги изпълняват.
И в повечето случаи частните уроци се дават от една и съща мафия учители, които дори не преподават в училище.
Въпросът със стачката от икономически се превърна в политически. Вече нещата са на съвсем друго ниво. Все още се опитват да пробутват разни за отрязани ваканции за да настроят родителите срещу учителите, особено след гафа със седянката. Това е просто част от играта. Синдикатите пък искат оставки. Политиката е като танго - трябват двама за него.

# 13
  • Мнения: 3 192
Ясно! Разследването приключи, да влезе убитият!

RadostinaHZ, моля те, продължи в този (твоят) ред на мисли в съответната тема - за учителите. За да не се дублира, а и да не се отегчава и раздвоява аудиторията. Освен това, ако си искала да ме репликираш, да беше казала какво според теб трябва да правим с децата, които си правят труда да учат и с учителите, които не заслужават?
Не че ме интересува какво мислиш (прочела съм всичките ти мнения в другата тема), а за да придадеш още по-голяма тежест и плам на думите си.

По тази тема - да, учениците са прави да си искат ваканциите, но няма да посмеят, защото изгубиха достатъчно и продължават да губят.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 21:58 от cool_witch

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам какво да кажа по въпроса.
Щом не те истересува какво мисля, няма смисъл да казвам каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт