Валидол и кърмене- СПЕШНО

  • 7 052
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Момичета, някой от вас да знае дали Валидола е съвместим с кърменето? ( кърмя само вечер, понякога и през деня, но не е проблем да прпоусна)? Търсих в линка за лекарствата, а там го няма, а пък лекарката ми тука не го е чувала?
Ако някой има идея или го е пил, пишете ми, че ми е много зле, а пък и упътване на валидол нямам даже да прочета  Confused

# 1
  • Мнения: 3 447
В листовката пише, че няма противопоказания при бременност и кърмене. За съжаление съм я изхвърлила и не мога пак да проверя, така че го приеми като 99% сигурност  Simple Smile На мен също ми се е случвало да смуча Валидол, докато кърмя, затова специално гледах листовката.

# 2
  • София
  • Мнения: 541
Това е листовката: http://www.bda.bg/bdias/5481s.pdf

Имаше и посочен сайт в библиотеката, където може да се провери дадено лекарство, ама не го намирам newsm78

ето го : http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Активна съставка - Menthyl Valerate. Питай докторката ти с тази активна съставка - известна е при тях, широко се ползва в таблетки за спиране на пушенето (ама там е в комбинация с други съставки, така че не може да се каже за ефекта му само от тази информация).
За какво ти е нужен? Само с валериан няма ли да се справиш?

# 4
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви много момичета!!!
И аз гледах в сайта и не можах да намеря, та затова попитах. Аз се пробвах да звънна сега на докторката, ама тя вече излязла, ще го взема пък няма да кърмя скоро, мислите ли че 9 часа са достатъчно?
Ами за сърце ми трябва, аз имам проблеми със сърцето, ама отдавна не ми се беше налагало, та затова не съм питала. А пък и валериана ми свърши  Rolling Eyes
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ОЩЕ ВЕДНЪЖ!!! Hug Heart Eyes

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си погледнала в листовката му (от линка по-горе), там изрично пише, че няма противопоказания при бременност и кърмене - пий го и да минава по-бързо, а утре питай лекарката ти какво местно можеш да имаш под ръка за спешни случаи, което да е одобрено също за използване, за да не се притесняваш друг път.

# 6
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Няма проблем, пила съм при необходимост, няма противопоказания при бременност и кърмене.

# 7
  • Мнения: 7 091
Ако си погледнала в листовката му (от линка по-горе), там изрично пише, че няма противопоказания при бременност и кърмене - пий го и да минава по-бързо, а утре питай лекарката ти какво местно можеш да имаш под ръка за спешни случаи, което да е одобрено също за използване, за да не се притесняваш друг път.

Hedra,  за съжаление тука с лекарствата е по-сложно и ако нямаш конкретно оплакване в момента като отидеш на лекар ( след като си си записал час за лекар 3 месеца напред, предния път толкова чаках за кардиолог) не ти изписват нищо. А пък за валериан, валидол..няма такива работи..или ти казват пий чай от лайка за успокоение, или вземай успокоителни( които са много силни).  Rolling Eyes Аз затова съм си и домъкнала от БГ...

Общи условия

Активация на акаунт