За вегетарианството

  • 2 856
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Винаги ми е било любопитно какви са мотивите на вегетарианците, т.е., имам идея, но не знам каква част от тях споделят тези мотиви. Моля ви, ако посочите "Друго", упоменете какво е. 

Благодаря ви Hug

# 1
  • Мнения: 1 178
За мен е по-здравословно! newsm18
Най- добре се чувствах в краткия ми вегански период- 6 месеца. Сега много рядко ям   Animal Tropical Fish, яйца или мляко и производните му.    smile3521

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не съм вегетарианка и не одобрявам вегетарианството. Не мисля и , че е полезно.Определено ми е любопитно какви са мотивите им за да са вегетарианци някои хора. Peace

# 3
  • Мнения: 1 427
Вегетарианка съм ат 14 години. Започнах го като диета, после реших така да остане, не изпитвах нужда от месо. Първите 4 години не ядях никакво месо, после проядох риба. Така е и до днес. Добре ми е така!

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
темата не е за готварския форум.

вегетарианството е начин на живот и причините да се поеме по този път са комплексни.

а на теб защо ти е любопитно? ще станеш ли вегетарианка, ако някой се обоснове достатъчно убедително? Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Много се чудех къде да я пусна, наистина. Ако модераторите имат идея за по-добро място на темата, нека я преместят.

Любопитно ми е, защото съм любопитен човек, и ме интересуват мотивите за такова решение.

Не, няма да стана.

# 6
  • Мнения: 2 199
Не съм вегетарианка, но както е тръгнало май ще стана
отдавна спрях да ям месо освен риба и пилешко(рядко защото  Sick ), но пък ядях колбаси /бях сигурна, че нямат месо, понеже имам познати работеши в тази сфера  Blush /Сега спрях и с колбасите и отвреме на време си хапвам риба  Peace
От рибата не мога да се откажа, значи се водя, полу-вегетарианка  Mr. Green
Мен ми е интересно има ли вегетаринци, които нищо, абсолютно нищо животинско не хапват? (яйца, мляко)
 Thinking

# 7
  • Мнения: 1 178

Има да, наричат се вегани. Някои даже не консумират мед и гъби. Виж тук Mr. Green

# 8
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Много интересно...
Чудех се с коя опция да гласувам ... гласувах и с четирите ... обаче ми трябват поне още 10 опции, с които да гласувам за вегетарианството ...

# 9
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не съм вегетарианка и не одобрявам вегетарианството. Не мисля и , че е полезно.Определено ми е любопитно какви са мотивите им за да са вегетарианци някои хора. Peace
Защо не одобрявате вегетарианството?
Кое не е полезното на вегетарианството?
Ще бъда благодрна ако ми отговорите ....
За опита си във вегетарианството(вече почти 18 години), не съм срещнала нито една негативна черта на този начин на живот ...

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За опита си във вегетарианството(вече почти 18 години), не съм срещнала нито една негативна черта на този начин на живот ...

аз съм срещнала - предразсъдъците на околните и крайно малкия избор в менюкартата #Cussing out
моят опит е малко по-къс от твоя Sunglasses

п.п. според мен 2рата опция трябва да се казва по етични причини.

# 11
  • Мнения: 3 376
Гласувах с втора опция,макар че и аз  като bloodywhite не мога да се обоснова само с нея.
Мотивите ми са много.Толкова много,че в полза на месото не остава нищо.Аз пък не се сещам и за един логически такъв който да подкрепи месоядството,консумацията на риба и месо или млечни продукти.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 188
   Аз съм вегетарианка, но не мога да се впиша в идеята на тази анкета. Нито мога да отговоря точно, нито виждам какъв е смисълът за авторката на темата.

   Повече има смисъл за мен един въпрос, който зададох на bloodywhite - Колко процента са вегетарианците в Индия?
Тя ми отговори, че са между 90 и 95%.
Този отговор размахвам за свое "оправдание".

   Ако някой, като теб София, се интересува от вегетарианство преди де е направил стъпки към това, нека се вгледа в очите на някоя потенциална жертва. Например, много е подходящо в очите на сърна. Там са всички отговори. И няма нужда да се търсят аргументи, анкети. Аз съм ги търсила години, докато животинчето Роко ми даде възможност да стана вегетарианка.

# 13
  • Мнения: 27 524
Когато бях - поради първите две опции.
Сега се повлиях лошо от мъжа ми и ям пак месо, а толкова добре се чувствах без него.  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 7 798
Вегетарианка съм - не обичам въобще месо, яйца и мляко и ми е много лесно да не ги ям. Чувствам се страхотно, следователно съм си намерила моя начин на живот.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт