Как да преценя 40-50 гр. месо за дом. пюрета?

  • 899
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Не мога да се оправя с грамажите. А, и съм една готвачка! ooooh!
От скоро започнах да правя дом. пюрета с месо. Но немога да преценя колко са 40-50 гр.
Моля , дайте пример!
Например: 2 кубчета от формичките за лед.
                   Колкото кибриена кутийка; Или.........???????????

 И стига ли това количество месо? newsm78  chef
                   

# 1
  • Мнения: 27 524
Достатъчно е, да. Не се вторачавай чак толкова в точните грамажа, взимаш едно разумно парченце и готово. Зависи тя колко изяжда по принцип. За една годинка колкото една кибритена кутийка мисля, че е достатъчно. А иначе 50гр са колкото 2 кибритени кутийки.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Когато готвя на Ива в къщи слагам горе-долу колкото кибритена кутийка месо за една порция. Това количество варира естествено според нейния апетит.

# 3
  • Мнения: 3 537
Достатъчно е, да. Не се вторачавай чак толкова в точните грамажа, взимаш едно разумно парченце и готово. Зависи тя колко изяжда по принцип. За една годинка колкото една кибритена кутийка мисля, че е достатъчно. А иначе 50гр са колкото 2 кибритени кутийки.
Peace

# 4
  • Мнения: 5 362
Винаги съм го слагала на око.В зависимост от количеството на другите продукти,водата,гъстотата,която ще се получи.

# 5
  • София
  • Мнения: 580
Не се притеснявай толкова,аз винаги на око съм действала.Две кубчета са напълно достатъчни  Peace

# 6
  • Мнения: 1 984
1 супена лъжица е 15 гр.

# 7
  • Мнения: 27 524
1 супена лъжица е 15 гр.

За течни и прахообразни вещества.  Wink
Не знам как се мери парче месо със супена лъжица  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 537
1 супена лъжица е 15 гр.

За течни и прахообразни вещества.  Wink
Не знам как се мери парче месо със супена лъжица  Laughing
Може,ако го смелиш на кайма. LaughingШегувам се. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Винаги съм го слагала на око.В зависимост от количеството на другите продукти,водата,гъстотата,която ще се получи.
И аз така  Peace

# 10
  • Мнения: 131
А аз от утре смятам да въвеждам месото с пюретата на HIPP и GERBER. Съдържанието на месо в първите е 8,4%, а на вторите 8%, което по груба сметка идва около 10гр месо в пюре. Ами тя мойта яде около 1/2 пюре на ден, което прави 5гр. месо на ден... newsm78
Това малко ли е, ако всеки ден давам такова??? Thinking

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 19:24 от svetla_altevs

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Никога не съм го мерила,слагам на око.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 941
Слагам на око или по една супена лъжица - скълцано.

Общи условия

Активация на акаунт