не иска да спи.............

  • 715
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
не знам дали имам основание, но вече почвам да се притеснявам. Виктория почти отказва да спи през деня. събират и се най-монога 1,5-2 часа на ден. и през ноща положението е доста отчайващо.ставаме почти на всеки половин час. като слушам от други майки как тяхните бебчовци спат по цели нощи, почвам да се питам дали има нещо..........  как са вашите бебоци, спинкат ли и ли са като моето "диво караконджулче" Simple Smile

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
не се притеснявай!всяко детенце се развива по свой си индивидуален начин  33uu .моя малкия денем спеше добре,но вечер беше smile3514  кошмар,чак през втората година към края взехме да се наспиваме като хората нощем smile3524 вече е на почти 3 г.През деня я извеждай на разходка с количката 1stroller  преди и след обяд-обикновенно спят по време на разходката такива "дивачета",а после у дома след нахранване пак.Няма страшно-още колко нощи има да неспиш!  love001Бъдете здрави! Flowers Sunflower

# 2
  • София
  • Мнения: 3 046
Ако бебка е здрава и се чувства добре докато е будна проблема е по-скоро, че ти не можеш да се наспиш. И моя не спи много, много през деня - на 2 мах 3 пъти по 30 мин - повече време му трябва да заспи, отколкото реално спи...а на вън изобщо не затваря очи - много му е интересно. Лошото е, че се изморява и към 7-8 вечерта е изнервен, хленчи, търка очи. Е, ние нямаме проблем с нощния съм - спи по 10 часа (с едно ставане към 6-7 сутринта, за да се храним в присъница) и затова си мисля, че си взима съня през нощта и не му е необходимо да спи и през деня. Всяко бебе е индивидуално...
Но за нощния сън...не знам... дали не е по-удачно да му даваш "по-здрава" храна вечер - да е добре нахранено и спокойно...БГ педиатрите не го препоръчват, но съм го чувала като вариант за хранене - основното, различно от мляко, хранене да е вечер, преди сън....може да пробваш поне
Успех!

# 3
  • Мнения: 350
КАто гледам лентичката - вие сте в период на появяване на зъбките..... И при нас е така - денем спи по малко, буди се рязко и плаче, много се чеше и по бузите и по ушите, зачервява бузки, понякога челото му е леко топло - това са все признаци за никнене на зъби. НОщно време или се буди само 1 път, или се буди 5-6 пъти, но това е нормално. Както се казва - всичко е на периоди, и това ще отмине!

Четох, че мамите давали хомеопатия - HAmomila vulgaris 15ch ili 30ch. Аз ще си запиша час за хомеопат (дано да е скоро).

# 4
  • Мнения: 532
До колкото знам всяко бебе си е само за себе си.Някои  smile3524  много други  eat  повече.Най - добре се консултирай с педито.Пък ако детето е доволно Grinning  , расте и хубавее Flowers Sunflower  да не ти пука колко спи.Само си намери отмяна да можеш и ти да поспиваш.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 925
И ние на вашата възраст бяхме така и продължихме докато не ни се появиха пълен комплект зъби (без най-задните кътници).
Будеше се с писъци нощно време, направо подскачах в леглото, допреди две седмици Grinning  Grinning  Grinning , оттогава спи непробудно нощем и аз от година и половина най-накрая се наспах!
А дневния сън постепенно го регулира. Имаше периоди, когато се приспивахме по-дълго отколкото спеше, заспиваше само с шише сок, само в количката (в стаята въртиш количката), само на ръце, въобще периоди всякакви. Сега само се гушкаме и отнася плувката за минимум два часа следобед....... еееех как съм мечтала да дойде това време, а как съм завиждала на мамите със спящите бебоци.....май знаеш Wink

# 6
  • Мнения: 1 089
да, наистина знам Simple Smile вече не си спомням кога за последно съм спала непробудно, дори и за 1 час. #Silly  #Silly  #Silly  #Silly е доста трудно, особено ако няма кой да ти помага. но си казваш в крайна сметка е важно да са живи и здрави, да растат, а ние все някога ще се наспим.

# 7
  • Мнения: 2 609
Ооо и ние сме така Rolling Eyes .През деня спим точно два пъти по 30 мин.,а за през ноща ooooh! просто не ми се говори,заспива 11,30-12,00 - буди се 3-4-5 пъти според зависи и то с рев.Лошото в случая обаче е това,че след като се събуди много трудно заспива отново Cry .Както казваш ти-повече се приспиваме отколкото спим,но така ще е докато поотраснат бебоците,важното е да са живи и здрави,пък ние после ще си отспиваме Laughing  Laughing  Laughing
Зъби няма,чакаме ги от 2 месеца,но......

# 8
  • Мнения: 2 596
Не се тревожи и ние сме така от 5-тия месец. За през ноща не ми се говори. Ставам над 20 пъти. Но зъби няма и няма. Вчера му взех от успокоителния чай на Хип, уж за да спи през ноща. Е, ставах само 4 пъти през ноща. Пробвай, ако искаш. Но да ти кажа, ако не ти се дават 5,50 лв. може да му свариш лайка, защото като гледам съдържанието на чайа е предимно лайка.

# 9
  • Мнения: 3 211
Добре дошла в отбора на недоспалите майки! Габи не спи откакто се е родила, дано твоята бебка не е като моята.
Пожелавам ви да е само период и да премине

# 10
  • Мнения: 3 211
За успокояващ чай от опит мога да ви препоръчам чай от лайка (ако е от зъби), а ако е от уплаха, ако се стряска-запарка от маточина с жълт кантарион.
Относно Хамомила 15СН, разтваря се 1 гранулка в 1 ч.л.вода и се дава поне 15мин.след храна, вода, сок, нищо да нее пила и яла 15-20мин. и след като се приеме, също 15-20мин да не яде и пие.
Така 3пъти дневно 3 дни, ако има ефект, се започва 1 път вечер, ако действа добре и почне да спи се спира лекарството, след като се спри то пак продължава да действа.
Ако събуждането е от зъби, ще има ефект, пробвайте

# 11
  • Мнения: 49
Ние използвахме чая на Blevit, в който има лайка, липа и маточина. Мисля че имаше ефект, но и като стана по-голям почна да спи повече и спрях да го давам. Иначе през ноща още си се буди по 1 - 2 пъти, понякога давам вода, понякога не. А към 4 - 5 часа все още иска да суче, не успях да го откажа.
Сега даже не се опитвам да го приспивам през деня, само ако иска, защото иначе се събужда нощем и иска да си играе, случвало се е от 3 до 6 да будуваме, опитам ли да го приспивам се дърпа и реве. Confused

Общи условия

Активация на акаунт