предстои ми операция, а аз кърмя???

  • 326
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Ако мога да помоля за съвет отново. Налага се да ми правят операция на ръката и вероятно няколко дни ще съм на обезболяващи. Предполагам, че няма да мога да кърмя и се притеснявам, че мъника ще се отбие. Можете ли да ми кажете обезболяващи, които са съвместими с кърменето и какво да правя през това време за да не се отбие малката?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Най - хубаво си пусни темата в кърмаческия форум. И пиши повече подробности - колко е голямо бебето, ще трябва ли да пиеш антибиотици, налага ли се да оставаш в болница. И не се шашкай, начин винаги има  Wink.

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
Кърмене и обезболяващи/антибиотици не става.

# 3
  • Мнения: 47 982
е антибиотици може, някои, ама това с упойката и обезболяващите е по-сложно
пиши в кърмаческия, или лично на хедра или бу

# 4
  • Мнения: 3 069
Мисля, че след упойката трябваха 3 дни за да се изчисти организма.А за антибиотиците има и такива, които могат да се пият по време на кърмене.
Виж сега, при всички положения трябва да те оперират, така че дори и да се отбие детето, по-добре е да има жива и здрава майка.
Питай и в кърмаческия а най-добре лекарите и анестезиолога.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 223
Не че има голяма връзка, но на мен миналата седмица ми извадиха зъб /най-големия кътник/. Зъбаря сложи половин упойка и натъпка мястото с антибиотик - каза да не кърмя 24ч. и за по-сигурно да се консултирам с педиатъра, който от своя страна потвърди. Добре ще е да се допиташ каква точно е упойката, антибиотика и пр. - говори с анестезиолога и педито.
ПП. Бебка я кърмя на поискване - вода, биберони не давам, много беше сърдита него ден на шишето с АМ и веднага се запече, на следващия ден едва я откъсвах от гърдата. Не мисля, че детенце ще се отбие за 2-3 дни, а ако имаш достатъчно кърма, може да я замразиш.
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт