предстои ми операция, а аз кърмя???

  • 422
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Ако мога да помоля за съвет отново. Налага се да ми правят операция на ръката и вероятно няколко дни ще съм на обезболяващи. Предполагам, че няма да мога да кърмя и се притеснявам, че мъника ще се отбие. Можете ли да ми кажете обезболяващи, които са съвместими с кърменето и какво да правя през това време за да не се отбие малката?

# 1
  • Мнения: 62
Освен това забравих да спомена, че тя е на 2.5 месеца и тежи 6.200-6.300. Едричко бебче е ако това има значение. Операцията ще бъде не много тежка. Няма да има престой в болницата вероятно, но следоперативния период по думите на лекаря ще е около 4-5 дни. Предварително благодаря.

# 2
  • Мнения: 313
Аз съм раждала секциум и първите дни след операцията пиех обезболяващи- Солпадеин. Гинеколога ми каза, че е съвместимо с кърменето. На листовката на лекарството пише, че може да се прилага по време на кърмене, ако лекаря прецени. Наистина облекчава болката и на бебо му нямаше нищо, хем новородено. Успех!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 5 654
Според мен е най-добре да се консултираш с анестезиолога си. От упойките знам, че Лидокаин е съвместим с кърменето, а за следоперативно обезболяване - Солпадеин и Аулин. Поне това аз съм ползвала при нужда по време на кърмене. Сигурно има и още медикаменти, които лекарят ще ти каже. Това, че няма да има престой в болницата, ще е улеснение за теб и за бебчето ти. Можеш да изцедиш малко кърма и да замразиш предварително, в случай, че се наложи да му дават в твое отсъствие или ако на теб ти е невъзможно да кърмиш в даден момент. А ако лекарите разрешат, направо си я кърми. Пожелавам ти смелост и успех!

# 4

Общи условия

Активация на акаунт