rotarix

  • 1 733
  • 14
  •   1
Отговори
Ние я дадохме на сина ми преди 1седмица, от когато насам тои стана по-раздразнителен и запо4на 1-2 4аса след ядене да повръща.
О4акваики мнението на н поред педиатър ви питам за вашиа опит.
Мерси мили мами

# 1
  • Мнения: X
Накара ме да погледна здравните картони на децата, за да сравня точните наиенования на ваксините които сме слагали.
Тази не сме. Каква е, срещу какво е?

# 2
uf,
нова е;не е задължтелна в франция
съществува  от 2005
, срещу гастро-ентерит , дава се под формата на 2 пиещи се дози през 1 месец.1-та на 2месеца
има страни4ни ефекти в доста слу4аи.
Аз питам, защото се колебая да давам ли 2-та доза на сина  ми...
твоите де4ица на каква възраст са?

# 3
а, и струва, 2те дози 120е non remboursé par la sc Whistling

# 4
  • Мнения: X
Дид, виж ми лентичките - големия е на 3 години и 4 м., малкия е на 11 месеца.
За първи път я чувам тая ваксина. Не са ми я препоръчвали педиtата, а особено единия е голям фен на ваксините. От кога се дава?
Ти сигурна ли си че това е реакция от ваксината? Възможно ли е да е друго? С лекаря говори ли?

# 5
да видях, мом4енца имаш като и аз, но само 1 - Matthieu Simple Smile
ами ве4е 2 док смених, 1вата ни беше предписала ваксината, но тя е изкл некомпетентна, и за тoва я смених, само, 4е 2та само му я даде, лошото е 4е аз се поинформирах Едва след тoва, но сега зълва ми ми препоръ4а добър педиатър, тези около нас са скъпи заради квартала, а  не по-компетентни, но 4овек от опит се у4и...
вие къде живеете?

# 6
маи освен мен никои друг не е давал на детето си тази ваксина.........

# 7
  • Мнения: X
Дид, попитай и във френската тема (сега е озаглавена Има ли мами в Лион).
 Може там някой да има информация

# 8
niama problem, shte iz4Akam rdv s pediatre, taka ili ina4e i te sa partagés megdu za i protiv........merci na teb
doskoro

# 9
  • Мнения: 3 098
4ела съм за тази ваксина,да в едно испанско здравно списание.Наистина страни4ните ефекти са много.Повръщането е един от тях:

Trastornos gastrointestinales:

Muy comunes: falta de apetito.

Comunes: diarrea, vómito, flatulencia, dolor abdominal...

Няма да давам такава на дъщеря ми.

# 10
  • Мнения: 847
Дид80,
и аз не съм я давала ,и я 4ух за първи път от теб .
Аз съм твърдо против ваксините и слагаме само най,най задължителните ...

# 11
# 12
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
Аз я сложих на малкия и двата пъти. Странични реакции нямаше,но прочетох доста за нея в нета и сега съжалявам за това си решение.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 18:58 от DE$$I

# 13
  • Мнения: 2 257
Предполагам, че става въпрос за ваксината срещу ротавирус. Ако е тя, не съм я слагала, защото, поне за САЩ е нова ваксина, от 2006 и не са известни ефектите от нея въобще - в далечен план (това по данни от сайтове онлайн и преценена от мен информация, а не сляпо четене на всичко наред). Четох много по въпроса и се отказах да я давам. Изрично пишеше да не се дава на деца със стомашни проблеми, за другите странични ефекти, поне за американската ваксина (но предишно поколение, не тази от 2006 г.), не ми се споменава, за да не се всява паника. И като че ли 6тото ми чувство е говорело, защото малко след като разбрах тези неща за ваксината се оказа, че синът ми имал скрит рефлукс, заради който тичахме до бърза помощ (не знам, ако е имал и ваксината на това отгоре, как е щял да реагира).

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм я слагала, сега прочетох за нея.

Общи условия

Активация на акаунт