Така, гледам и чета все призиви за помощ за лечение на деца в чужбина.  Задавам си въпроса къде в случа са здравната каса и застрахователните агенции които така прилежно си събират парите и водят отчети койплатил и кой не?

Не е ли редно при нужда и при събраните формални бумаштини от министерства, лекари и прочие същата тази каса да заплати лечението или поне по-голямата част от него?

Много се ядосвам така когато за дребни неща хората се налага да просят като че ли са най-долната сган!

Аз, за щастие не съм в Б-я и когато ми се е налагало лечение на децата в чужбина от осигуровката са ни покривали абсолютно всички разходи заедно и със самолетните билети. Всичко е в пропорция 20:80 Те плащат 80% а аз само 20% Отгоре на всичко независимо какво е предписал лекаря пак го покриват - аз така съм си купила апарат за пречистване на въздуха.
Има случай когато покриват 90% от изследвания и лечение.
От социалните отделно ако се наложи да не работя ми плащат и те....

Дефакто ако се наложи нещо наистина скъпо струващо както са и всички молби от български семейства, то ти си поемаш едва 20% от разходите (в това число и хотели). Колкото и да е скъпо, 20% все се намират от някъде, я заем, я друго....


Как действа системата в Б-я? Защо толкова много хорица се налага да страдат и чакат на милостиня?