Проблем със захранването на 9м. бебе!

  • 830
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте, д-р Слънчева!
Ще се постарая накратко да Ви запозная с моите притеснения. Дъщеря ми (9м. и 11 дни, 9700гр. 72.5см.) отказва да яде каквото й да е било различно от кърма. Започнах захранването горе-долу преди 2 месеца, но за сега претърпявам пълен провал. Като за начало почнах със зеленчуците, е няма такъв, който да й харесва, за да мога да й смесвам останалите. От плодовете за сега имаме съвсем леки предпочитания към слива и круша, но все още не успяваме да изядем и 1/3 от бурканчето, което е 125гр. Да не си помислите, че не добавям кърма и още как, но уви без успех. С педиатърката решихме да опитаме местно-зеленчуково пюре, но и там ударих на камък. С кашите също. Да добавя, Йоана е била единствено и само на кърма. Тя не може да пие от биберон по простата причина, че незнае какво да прави с него освен да го дърпа със зъби друго... Вода се опитваме от чаша, но сега и там няма напредък. На фона на всичко това въпреки, че повече от 5-6  лъжички не хапва, започна и да не ака по 4-5 дена, което ме довършва. Пробвах с круша и слива и чак тогава имаше резултат. Но сега пак има същият период на неакане. Притеснена съм и от друго от 01 Ноември тръгвам на работа замразила съм достатъчно количество кърма, но как ще я приема идея си нямам. А и според мене количеството на течностите е много малко, и ме страх да не се обезводни, въпреки, че постоянно й предлагам вода правя домашни сокове. Кърмя я сутрин и вечер и през този интервал е способна да не яде нищо. Понякога прави през деня паузи от по 5-6 часа, като например вчера не е яла почти нищо от 12 до 6 и въпреки всичко отказва всякаква храна. Този интервал много ме притеснява не е ли вредно за едно толкова малко бебе да не яде и да прави такава голяма пауза?
Моля Ви посъветвайте ме какво друго да приложа, което съм пропуснала или ако някъде греша ... да действам.
Благодаря Ви предварително!
Извинявам се за дългия пост. Sad

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 22:54 от Bilyana

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Не знам какво да Ви посъветвам.  newsm78 Давайте  пюретата и кашите с лъжичка, така може да ги приема по-лесно и с удоволствие. Пробвайте да давате готвена храна от вас-например пюре от зеленчуци с основа морков и картоф като можете да сложите всякакви други зеленчуци- домат, чушка, магданоз, прибавете малко захар и 1 каф.лъжичка масло. Можете да го направите по консистенция в зависимос тот предпочитанието- може по-гъсто като го разредите с водата в която сте варили зеленчуците. Дано има успех! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт