"Да живей България!!!"

  • 2 916
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
  Подкрепям си аз учителите,критикувам и изисквам,също така,защото има какво...Гледам на това,че си стоя,поради уж по-светлото бъдеще на децата ми, в къщи,вече 12-и ли,13-и ли ден...все едно,та гледам на това,като на необходима,макар и трудна за преглътване, жертва...Така-а-а-а!Отпуска нямам вече,защото взимах и заради болестите на единият ми син,после на другия...А работя пак отскоро-бях по майчинство.И това добре!
  Какво не е добре ли?И защо пускам тема?
  Ами ето защо!Уволниха ме!Не могат да търпят вече отсъствията ми.Разбирам ги напълно,стана много нагъсто.
  Но думата ми е не само заради това,че ако още има някой да се чуди дали стачката не влияе на всички-да спре,че много ще се вбеся!!!
  А има и друго!
  Уволниха ме,напълно резонно,но пък как ме взеха-а-а-а..."Ми,то госпожо,с тези две малки деца много е трудно да разчитаме,че сте на линия така,както смятаме,че е нужно за длъжността и т.н."(Да продължавам ли да цитирам нещата,които масово се дърдорят на майките с малки деца!!! ConfusedНяма нужда,нали?)...
  Ще кажете защо съм почнала и как съм могла да допусна таково говорене?Ами,ей-така!Омръзна ми да карам с мизерните майчински и детски,които се дават в тая скапана държава,която,изглежда ,"много мисли" за насърчаването на раждаемостта...
  И за да е още по-гадно съм на 31 и не е вече така лесно да се започне отначало...
  А политиците и синдикалните лидери,и всички останали боклуци продължават да ми се "подиграват"от екрана на телевизора!
   Ще спра дотук,за да не ставам цинична!!!
  "Да живей България!" #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 

# 1
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Кристал,
 що да ти кажа  Shocked
Вили

# 2
  • Мнения: 2 249
съжелявам,че са те уволнили,но...не може да се угоди на всички

може би-ако повече граждани на това общество бяха отишли да подкрепят хората,които образоват децата им-може би тогава тази стачка дето видяхме днес и доста попритесни господата в парламента щеше да я има преди седмици и нещата щяха да приключат по-бързо....
всеки си търси правата-и се радвам,че е така...тоест радвам се ,че малко по малко започват да си ги търсят

ето ние сега като искаме оставката на Масларова-ми пак ще има недоволни-тя и обкръжението й ще останат без работа-не можем да угодим на всеки Mr. Green

и не го приемай като заяждане  Peace-наистина е неприятно за всички,които си гледат децата в къщи в момента-ама приятно ли е на учителите с тези мизерни заплати
и аз имам диплом за учител,като малка мечтаех да бъда такава-ама това е лукс,който бих си позволила,когато мъжа ми стане много богат Peace

# 3
  • Мнения: 1 216
И как чувстваш нещата сега? Като пряко потърпевша от ситуацията, мислиш ли, че учителската стачка успява? Продължаваш ли да подкрепяш учителите и би ли излязла да сваляш правителството? Кой обира негативите в крайна сметка

# 4
  • Мнения: 2 386
Кристал, съжалявам.

Нямам право да изкажа мнение заради местожителството си...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 074
съжелявам,че са те уволнили,но...не може да се угоди на всички

може би-ако повече граждани на това общество бяха отишли да подкрепят хората,които образоват децата им-може би тогава тази стачка дето видяхме днес и доста попритесни господата в парламента щеше да я има преди седмици и нещата щяха да приключат по-бързо....
всеки си търси правата-и се радвам,че е така...тоест радвам се ,че малко по малко започват да си ги търсят

ето ние сега като искаме оставката на Масларова-ми пак ще има недоволни-тя и обкръжението й ще останат без работа-не можем да угодим на всеки Mr. Green

и не го приемай като заяждане  Peace-наистина е неприятно за всички,които си гледат децата в къщи в момента-ама приятно ли е на учителите с тези мизерни заплати
и аз имам диплом за учител,като малка мечтаех да бъда такава-ама това е лукс,който бих си позволила,когато мъжа ми стане много богат Peace


 Peace

Съчувствам ти, защото и аз съм на 31 и по майчинство. Учител съм и ще напускам, тъй като открито и безобразно ми се подиграват, нещо, което повече няма да търпя. Започвам всичко отначало. Не ми е приятно, но всичко е по-добро от ТОВА.

# 6
  • Мнения: 743
  Подкрепям си аз учителите,критикувам и изисквам,също така,защото има какво...Гледам на това,че си стоя,поради уж по-светлото бъдеще на децата ми, в къщи,вече 12-и ли,13-и ли ден...все едно,та гледам на това,като на необходима,макар и трудна за преглътване, жертва...Така-а-а-а!Отпуска нямам вече,защото взимах и заради болестите на единият ми син,после на другия...А работя пак отскоро-бях по майчинство.И това добре!
  Какво не е добре ли?И защо пускам тема?
  Ами ето защо!Уволниха ме!Не могат да търпят вече отсъствията ми.Разбирам ги напълно,стана много нагъсто.
  Но думата ми е не само заради това,че ако още има някой да се чуди дали стачката не влияе на всички-да спре,че много ще се вбеся!!!
  А има и друго!
  Уволниха ме,напълно резонно,но пък как ме взеха-а-а-а..."Ми,то госпожо,с тези две малки деца много е трудно да разчитаме,че сте на линия така,както смятаме,че е нужно за длъжността и т.н."(Да продължавам ли да цитирам нещата,които масово се дърдорят на майките с малки деца!!! ConfusedНяма нужда,нали?)...
  Ще кажете защо съм почнала и как съм могла да допусна таково говорене?Ами,ей-така!Омръзна ми да карам с мизерните майчински и детски,които се дават в тая скапана държава,която,изглежда ,"много мисли" за насърчаването на раждаемостта...
  И за да е още по-гадно съм на 31 и не е вече така лесно да се започне отначало...
  А политиците и синдикалните лидери,и всички останали боклуци продължават да ми се "подиграват"от екрана на телевизора!
   Ще спра дотук,за да не ставам цинична!!!
  "Да живей България!" #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 
Ето затова емигрирам в Канада ,съветвам те да го направиш и ти .Ето линк с инфо : bgcanada.com.
Тази държава не заслужава нито мен ,нито децата ми.Не ме интересува колко предателско звучи,не мога да си чупя нон стоп главата в стени ,ами боли ме вече.за моите 30 г.се нагледах на абсурди за цял живот.И само не ми казвайте ,че нищо не съм направила за държавата си за да изисквам.Работя от 20 годишна легално,осигурявана на цяла заплата т.е внасям чинно данъци,родих 2 деца ,уж бъдещето на държавата,всяка Коледа пускам пари за болните деца,участвам във всякакви петиции,правя дарения,оплаквам се в общини за решаване на проблеми ,т.е не си седя на Д-то и само да се оплаквам,но резултата е меко казано отчайващ.Ами уморих се ,искам един по спокоен и смислен живот и се махам,ако не ми потръгне в Канада отивам някъде дръгаде,но няма да стоя тук и месец повече  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 2 013
Сигурно всички тук ще ме оплюете, но аз никога не бих си позволила да отсъствам почти 3 седмици от работа, защото няма кой да ми гледа децата. Не знам от кой град си, но има частни занимални, детски центрове, бавачки, родители и пр. Ако човек държи на работата си, ще намери кой да му гледа децата.
Ден, два, седмица - ОК. Но почти три седмици newsm78
Виж, ако това е бил законен годишен отпуск - осъди ги. Тогава имаш право.

Подкрепям учителите, макар че вече ми писна диванетата да не ходят на училище.

# 8
  • Мнения: 2 759
                 Кrisal, много съжалявам. Пожелавам ти много скоро да намериш нова, по-добра работа   bouquet...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Сигурно всички тук ще ме оплюете, но аз никога не бих си позволила да отсъствам почти 3 седмици от работа, защото няма кой да ми гледа децата. Не знам от кой град си, но има частни занимални, детски центрове, бавачки, родители и пр. Ако човек държи на работата си, ще намери кой да му гледа децата.
Ден, два, седмица - ОК. Но почти три седмици newsm78
Виж, ако това е бил законен годишен отпуск - осъди ги. Тогава имаш право.

Подкрепям учителите, макар че вече ми писна диванетата да не ходят на училище.

Няма да те оплюя, но ще ти кажа, че грешиш! За работата си заменима, но за децата си незаменима! След теб в службата няма да се сещат коя си, децата ще помнят цял живот!

# 10
  • Мнения: 4 300
Няма да те оплюя, но ще ти кажа, че грешиш! За работата си заменима, но за децата си незаменима! След теб в службата няма да се сещат коя си, децата ще помнят цял живот!
Гледам и не вярвам на ушите си Shocked Не говорим да си захвърлиш децата, а просто да им осигуриш алтернативно занимание за през деня за седмица или месец. Преди стачката са били на градина/ училище. Сега пак ще са на занималня, която по своята съшност няма да е много по различна. Нали пак в 18 00 след работа ще си ги вземеш, точно така както си ги вземала до вчера от градината.

# 11
  • Мнения: 9 901
ъъ, а ако няма допълнителни средства да плаща на частна занималня/бавачка?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Дацата са имали нужда от онези 3 седмици, които майка им им е дала, в резултат на което си е загубила работата! Какво има за неразбиране? Говорим за 3 седмици и отговорността към а) работата и б) децата!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Заради работата преди години не се сбогувах с баба ми, която ме е отгледала... Тогава разбрах защо близките трябва да са преди работата. Дано не научите точно този урок по трудния начин.

# 14
  • Мнения: 25 568
Цитат
От Нова Загора, говореше се на митинга, вчера сутринта за София потеглили 2 автобуса - един с учители, един с полицаи. По пътя рейсовете спрели, полицаите и учителите пили заедно кафе, а в София всеки поел към своята страна на барикадата.

В първия момент ми стана смешно.

Общи условия

Активация на акаунт