Задържахте ли вода

  • 1 753
  • 27
  •   1
Отговори
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички!
Почти от началото на бременността си задържам вода.
Всички изследвания са ми много добри.
От начало се бяхме сраснали да не е албумин но всичко е в норми.
Моля, който е имал подобен проблем да сподели как с е справял.
  bouquet

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Задържах страшно много вода. Подувах се цялата. Имах чувството че кожата на ръцете и краката ще ми се пръсне. Всички изследвания ми бяха нормални. Лекарката ми препоръча да не ям солено и да избягвам пикантните храни. Вместо вода да смуча кубче лед когато съм много жадна.

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Благодаря, Drina!
По колко вода пиеше на ден горе-долу.
Мен ме карат поне 2 литра, но е факт, че с по-малко вода се чувствам много по-добре.
Ще взема да опитам с лед и аз.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ох не съм ги мерила. Проблема при мен беше че дори и малко вода да пия все бях подута. Бях огромна. Качих 30 кила които се изпариха повечето след като родих. Докторката ми каза че е заради задържането на водата. Всички ме питаха дали не съм с близнаци. А и имах огромно количество околоплодни води. Акушерката каза че такова чудо не е виждала. Не помня да са ми казвали че трябва да пия определено количество. Бременях през лятото и си пиех колкото ми се пие. Но на малки глъдки без да се наливам. И лед. Ако си много жанда посмучи резенче лимон. Той пресича жаждата и на мен специално ми помагаше да не ми се пие толкова много. Правех си лимонада с изстискан лимон и малко газирана вода.

# 4
  • Мнения: 4 111
Задържах вода и пиех Магнерич заради това.

# 5
  • Мнения: 4 621
Не, не съм задържала вода Peace

# 6
  • Мнения: 4 496
Да,краката ми отичаха много,особено в деветия месец.Даже единият път ми биха някаква инжекция,защото чак не можех да вървя. Flutter

# 7
  • Мнения: 5 401
И аз не съм. Важното е, че лекарите те следят!

Безпроблемно добременяване!  Hug

# 8
  • Мнения: 24 467
При втората ми бременност се чувствах като пълен с вода балон. По краката ми се отразяваха идеално дори хлабавите чорапи, поставени за 2-3 часа, като линиите от тях не изчезваха бързо.
Както и при повръщането и тук ми помогна само раждането.
Задържането на вода не означава непременно наличие на албумин, това го разбрах именно в тази връзка.

# 9
  • Мнения: 4 394
ДА, при мен се оказа инфекция на бъбреците и го откриха чак като влязах в болницата . Иначе в обикновени иследвания на урина  резултата беше лош,а като правех стерилна урина всичко беше ок.И с док. си мислехме че правя алергия кой да предположи че В ЛАБОРАТОРИЯТА НЕ СА РАБОТИЛИ СЪВЕСТНО.
Като влязах в болница там сами си правят иследвания и истината цъфна.

# 10
  • Мнения: 1 919
уф това с водата е много гадно..качила съм +19 кг засега и на които кажа неми вярва..имала съм само коремче..ама аз се чуваствам доста раздутаа...ама като гледам при другите след раждане нещата се нормализират и май ВОДАТА по лесно се сваля от другите натрупани килограми

# 11
  • Мнения: 5 362
Към края на бременността- да.
И моите изследвания бяха в нормите.Но бях понатрупала доста килограми.
Докторката ми каза да не ям солено,кисело,пикантно.
След раждането всичко си дойде на мястото.

# 12
  • Мнения: 560
Оооо,яко!
В големите жеги краката ми приличаха на огломни кюфтета.Като захладня,спаднаха,но все още при натиск пръстите ми пропадат в нещо като подкожно желе.
Не се плаши-ножа е дървен хихихихи.

# 13
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
много ви благодаря Hug  bouquet
аз съм + 10 кг. за по-малко от месец и ходилата са ми станали огромни и както пише Мома Катерина при натиск пропадат.

# 14
  • Мнения: 3 360
О,да-особено към края на бременността се подувах и краката ми отичаха.След раждането  отмина. Peace

Общи условия

Активация на акаунт