Отворена чурка на 6 месечно бебе-помагайте!

  • 1 012
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте момичета.Вчера на консултацията педито "погледна" чурито на бебо и уж си беше затворена,с ципичката отгоре,но вечерта като го къпахме видях,че се е отворила,нямаше ципа и беше зачервена.Промих с риванол,но бебо хич не спа спокойно.Изглежда му щипе.Педи каза да го мажа с гентамицин.Уф много се притеснявам,а и на него не му е добре.Моля ви споделете какво сте правили като се е отворила чурката на вашето дете  Praynig

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
слагай марличка с риванол и нищо повече  Peace До довечера ще му мине , само спокойно  Wink

И при нас педито беше направила същия "фокус"  ooooh!

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 10:06 от Desss

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
на нас ни бяха казали в такива случаи да промиваме с отвара от смрадлика и след това да мажем Дефламол

# 3
  • Мнения: 4 292
на нас ни бяха казали в такива случаи да промиваме с отвара от смрадлика и след това да мажем Дефламол
Да, на нас също така ни казаха. Помня че като малко по-голям, някъде на 11 месеца леко му се възпали чурката и процедирахме по този начин.
@sisita82, за твое успокоение, най-добре се консултирай с педиатър. Сигурна съм че няма нищо тревожещо, но за по-сигурно.  Wink

# 4
При мен на 10 мес както го къпахме и му дръпнах явно по-силно кожичката и главичката изкочи. Лелееее, докато я върнеме обратно - дете пищи, мъжът ми се вайка........беше много гадно, после леко се зачерви, но му мина.
Докторката каза, че ако не сме го върнели на време можело да стане по-лошо.
Успехи.

# 5
  • Мнения: 753
аз мажех по препоръка на нашето педи с адвантан след това

Общи условия

Активация на акаунт