за гъбичките - отново

  • 5 115
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
      Привет бъдещи и настоящи майчета,

  Аз вече тия гъбички мисля да ги забранят с указ  Laughing. Откакто съм бременна за втори път получавам този "приятен" подарък и да ви кажа вече ми писна  Close. Спазвам всичко което уж би спомогнало за предотвратяването им, но резултат няма, а усещането е  smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 ужааааааааас. Течение, сърбеж, болка, протриване, глобули, които са толкова големи, че колкото повече ги слагам си мисля, че ако раждам нормално вече няма да има проблем,защото доста съм се разширила  Mr. Green. А и секса е мираж, поне при мен, де, при вас незнам как е   Grinning. Слагах си и Полижинакс и Гино - Дактарин пробвам, мия се с Лактацид.
Та след лиричното отклонение въпросът ми е следният - има ли някоя то вас, която не е имала този проблем или се е преборила бързо и успешно с него?  Wink

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 16:10 от jjoy

# 1
  • Мнения: 1 672
ох това наистина е проблем който 99% от жените са имали.Аз бях чула , че прашките били една от причините за честата им поява на тези гадни ГЪБИ  #Cussing out




































# 2
  • Мнения: 93
 Аз също имах,но беше в 9 месец,  Клотримазол ми беше дал доктора, но симптомите не бяха толкова тежки като твоите. Но знам, че доста жени страдат от това за съжаление  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 500
На мен ми помогна  чаеното масло   , глобулите имат временен ефект .

# 4
  • Мнения: 9 973
клотримазол-вагинални,орални и мазило за сърбеж-около10-15 лв. ще ти излезе.помагат,но и партньора да пие от оралните.20 дни след прием без секс. Peace
и той да се лекува,че те се прехвърлят.
Успех!
Повечето сме минали по този път Peace

# 5
  • Мнения: 1 672
На мен ми помогна  чаеното масло   , глобулите имат временен ефект .
какво е това чаено масло?Би ли обяснила по подробно за него и къде може да се намери?

# 6
  • Мнения: 1 217
ОООООО,при мен като се почна от 3-я месец та до сега не мога да се отърва от тях. #2gunfire
Какво ли не слагах,с какво ли не се мих и не се скриват и това си е.
Особено при бременни жени се обострят още повече.
Така че се примири,  ще съжителстваш с тях до края.

# 7
  • София
  • Мнения: 500
Силве чаеното масло  се продава в почти всяка аптека  в едно шишенце  струва около 5лв   
на мен ми помогна  чаеното масло на юстнарин  мисля че се казваше фирмата   то е  по - скъпо около  17 лв и е много по - силно от това  което  е по 5лв   имаше го в аптеки ГАЛЕН  освен  това пак в тези аптеки се продава един крем в зелена кутия с чаено масло пак много ефикасен

чаеното масло съм го използвала за промивки в 500мл вода сипвам  няколко капки  5-10 колкото мога да търпя защото малко щипе  накрая сипвах и по повече   , също и на  мокър памук  няколко капки 


# 8
  • Мнения: 92
Като по чудо при първата ми бременност ме пропуснаха гадните гъби.Но...сега не ми се размина.Знам колко е отвратително!В момента си слагам Гинопеварил... Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
 И мен не ме подминаха гъбичките по време на бременността. Аз и доста антибиотици се наложи да изпия тогава и от тях още повече се появяваха.  Rage
Гинеколожката ми беше изписала Гино Дактарин, но от него нямаше никакъв ефект.
В деветия месец си слагах Полижинакс, но и от него май нямаше голяма полза.
След раждането се нормализираха нещата.

# 10
  • Мнения: 1 195
В началото на бремеността имах гъбички...........ужасно беше точно както го описваш. Помогна ми ГИНАЗОЛ! Слага се веднъж на месец в продължение на 3 месеца. Безвредно е за бебо. Помага страшно много още от първото слагане и гъбите си заминаха  Laughing Laughing Laughing
Най-хубавото е че нито пари лекарството нито чустваш някакъв дискомфорт.
Добре е генеколог да ти постави лекарството поне първите 2 пъти!

# 11
  • Мнения: 7 723
Бременните жени са по- предразположени към гъбички....
....мчноооооого гъбички.........букети от гъбички......тва е положението! Wink

# 12
  • Мнения: 478
Аз (да чукна на дърво) нямах. Преди да забременея доста често се борих с "тях". Незнам как така ме пощадиха по време на бременност. Само да спомена че поради проблемна бременност секс със съпруга ми не сме правили.

# 13
  • Мнения: 3 069
Предполагам, че са малко жените които не са имали подобен проблем Grinning
И аз го имах по време на бременноста но доктора не ми позволи никакви глобули а само по външно измиване с разтворена сода за хляб.Много ми помогна.

# 14
  • Мнения: 553
1. появата на гъбички е свързана и с това какво ядеш, защото донякъде от храната зависи и какава ще ти е (колко кисела) вагиналната среда. Обаче нищо конкретно не мога на тема диета да ти кажа.
2. Прането съвсем не винаги унищожава гъбичките.Прахът не дезинфекцира и ако переш цветни кърпи ичаршафи на 40 градиса....сещай се. Може да се самозаразяваш отново и отново. Пусни пералнята да върти празна като вместо прах й сипеш доместос и на 90 градуса.
Аз го правя профилактично всеки месец.
3. Изглади старателно всички кърпи, чаршафи и бельо и ги глади докато се лекувате с "мъжо ти"
4. Не оставяй хавлии и кърпи в банята на влагата. Дори докато се лекувате им тегли по една ютия за да не остават влажни  дълго време.
5.Лекарствата обикновено действат, но често пъти изобщо не се усещаме как се заразавяме отново или как спомагаме да се множат повече...
И аз ги мразяяя и от вчера към на същата хава ... чака ме и мене от1 до 4...
че скоро ще раждат а четох че продължителното "лекуване" изтънявало стенте на влагалището, намалявало еластичността.. все работи дето ...никак не помагат да родиш без епизиотомия и разкъсвания  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт