налепи по гърлото и антибиотично лечение и

  • 1 534
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте д-р слънчева, дъщеря ми има налепи по гърлото.температурата 38.8  свалихме онзи ден със свещички ефералган, панадол и нурофен през определен интервал.лекарката ни предполага ,че от свещичките ефералган се изака 4 пъти вчера преди обед, после вечерта почна да приема azatril /sumamed/.днес само веднъж и дадох нурофен  и преди обед 2 пъти ака по кашисто.чета в листовките ,че навяскъде може да се получи диария.иначе е на 1г.6м. и понеже за пръв се разболя, и температура от както се роди не е качвала и никакви лекарства,антибиотици не е приемала.но тръгна на ясла,където изкара 8 дена и ... и понеже съм начинаеща доста се притеснявам.какво се прави и дали е нормално по меки изпражнения и по чести. според вас колко дена след оздравяване желателно  пак да тръгне на ясла? благодаря предварително. дали не трябва и да спра и нурофена?  и въбоще дали е правилно антибиотичното лечение.иначе днес от сутринта не е качвала над 37,2.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При налепи на гърлото антибиотичното лечение е задължително и трябва да продължи мин. 5 дни. Ако температурата е около 37,5 можете да не давате Нурофен.
В яслата е добре да отиде след една седмица от оздравяването. Добре е да започнете да давате Мултисаностол 1 ч.л. дневно и Фор Кидс 3 х 5 мл. 15 ди и почивка 15 дни като можете да го повторите. Така ще повишите общо имунитета на детето и риска от заболяване се намалява.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря ви д-р Слънчева за отговора.нещо не ми стана ясно, и мултисаностола ли се приема 15 дни, после почивка от 15 дни и пак или как? понеже нашата лекарка каза само 10 дни да приема за да не се пренасити организма.благодаря

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 13:45 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 5 760
Мултисаностолът ще изпиете 1 опаковка и 10 дни почивка. Фор Кидс се пие 15 дни и 15 дни почивка.

Общи условия

Активация на акаунт