Лактация - ???

  • 2 214
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Приятелката ми има бебче на 1месец , но кърмата и не стига, а не иска да дохранва от сега.Веднъж изцежда 50мл , а на следващото хранене е 100мл .Кажете мами нещо за стимулиране на лактацията .Имаше някакви хомеопатични !!Благодаря предварително .

# 1
  • Мнения: 1 672
има чай за кърмачки в билковата аптека

# 2
  • Мнения: 1 883
има чай за кърмачки в билковата аптека
Чая е ясно или на Хип или Лактогенен. Аз искам съвет за хомеопатично лекарство.  Peace

# 3
  • Мнения: 982
има чай за кърмачки в билковата аптека
Чая е ясно или на Хип или Лактогенен. Аз искам съвет за хомеопатично лекарство.  Peace
Ами то хомеопатичното не трябва ли от хомеопат да се даде?
Тя след кърмене ли изцежда по толкова.
На 1 месец ги теглят и мерят.С колко си е увеличило теглото бебчето?

# 4
  • Мнения: 1 883
Ами то хомеопатичното не трябва ли от хомеопат да се даде?
Тя след кърмене ли изцежда по толкова.
На 1 месец ги теглят и мерят.С колко си е увеличило теглото бебчето?

Имало някакво хомеопатично - универсално за лактацията. В неделя прави 40дни - на 1 месец е било в норма , но тя се притеснява. След кърмене изцежда само по 10мл....

# 5
  • Мнения: 1 883
Видях в един друг форум , че дават Риципус Комутс 5 CH  - ДАЛИ Е ТОВА ???

# 6
  • Мнения: 982
Видях в един друг форум , че дават Риципус Комутс 5 CH  - ДАЛИ Е ТОВА ???
Не бих посмяла да препоръчам лекарство.Точно за това не съм чувала.
Мисля,че излишно се тревожи приятелката ти след като на 1 месец всичко е било в норма.
Аз почти никога не успявах да изцедя повече от 30 мл.след кърмене.Понякога и 10 не успявах.Това не е критерий,според мен.
Сега се сетих,че с помпата трудно се справях.На ръка имах по-добри резултати Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 1 691
След кърмене съм успявала да изцедя максимум по няколко капки - това изобщо не е показател.
Хомеопатичното се казва Рицинус Комунис, но го има в различна концентрация - 5 СН, 30 СН и т.н. Не може сама да си реши какво й трябва, защото едното е за лактация, а другото за спиране на кърмата. Най-добре е да се консултира със специалист.

# 8
  • Мнения: 2 829
Приятелката ти има нужда най-много от информация, подкрепа, увереност в себе си и личен контакт със успешно кърмещи майки. Всичко и е наред с кърменето, най-вероятно и се е урегулирала лактацията, гърдите и са спрели да се препълват и са станали меки, вероятно и се струва че са празни.... Всички сме минали през това, само трябва да знае че е нормално и че кърма за бебето си има.
Ако можеш разпечатай и малко информация от библиотеката, както и координатите на консултативния кабинет по кърмене в Майчин Дом, успокой я че всичко е наред-никакви хапчета не и трябват Hug

# 9
  • Мнения: 629
Хомеопатичните са няколко. Но се приемат поне 1.5 часа преди и след хранене, и по 20 минути преди и след това не се пие вода.Държат се поне на 50 см от всякакви уреди с електромагнитно излъчване (телефони, тонколони, телевизори, компютри,  хладилници...) - абе малко са сложни.
Най-разпространеното е Ricinus communis 5 CH (внимавай защото Ricinus communis 30 CH спира кърмата). Второто по популярност е Urtica urens 5 CH Помагат също Pulsatilla и Chamomilae. Като правило ниските потенции подпомагат лактацията, а високите я подтискат. Най-добре е обаче да се посъветвате с хомеопат защото при този тип лекарства общото състояние и характер на човека са много важни.
Аз ползвам Ricinus communis 5 CH и съм доволна, но...(всичко е индивидуално).
А за цеденето - първите месец-два или три лактацията не е регулирана и може да се лашка от хиперлактация до много малки количества. Затова бебето се кърми на поискване, а не по схеми и режими. Ако един път изсуче по-малко количество просто ще огладнее по-рано и с по-често хранене ще стимулира лактацията. С времето нещата се регулират. При кърменето основното правило е "Търсенето определя предлагането". И както е казал Мечо Пух: "Колкото повече-толкова повече". Колкото по-често кърми-толкова повече мляко ще има.
Доверете се на бебенцето. То си знае работата. Това са милиони години еволюция.
Ако след първия месец не е наддало както трябва и майката и педиатърката се притесняват може да се мислят разни варианти за увеличаване на лактацията. Тук има много инфо по въпроса. Но...ако му дойде времето и се наложи.
Нека сега мама си гледа бебенцето и да се ръководи по него. Успех! Grinning

# 10
  • Мнения: 1 883
vmitkova хиляди благодарности  bouquet

# 11
  • Мнения: 159
Лаканинум. Мисля че се казваше така. Преди време го пих и след 2 дена ми потече толкова кърма,колкото до тогава съм нямала. В малко аптеки го има. По принцип трябва да се поръча. Стискам палци всичко да се нормализира! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 883
Това хомеопатично ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт