Кога е наложителна лапароскопията?

  • 1 152
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
 Здравейте, бих искала ако някой е бил в подобна ситуация да ми помогне със съвет, тъй като мнението на лекарите в моят случай е различно! През м.август ми откриха киста на левия яйчник-40мм.В Шейново веднага ме подготвиха за операция, но при последния преглед от д-р Китанова, тя ме посъветва да изчакам 1мес., че има вероятност да се спука. Миналият месец, отново при преглед от нея, резултата бе, че е намаляла на 25мм.Днес бях отново в Шейново, но друга лекарка ми каза, че от последният път няма промяна и според нея операция се налага. И аз съвсем се обърках! Насочи ме за преглед при д-р Попов във вторник. Въпроса ми е, дали в случай, че се наблюдава подобрение, лапароскопията е задължителна. Нямам дете, но вече правим планове и се притеснявам дали тя няма да ми навреди. Лекарите ми казаха, че в случая не препоръчват медикаментозно лечение, цикъла ми е редовен. Моля ви за съвет!

# 1
  • Мнения: 3 376
При теб най-вероятно не се касае за ендометриална киста, което е добре. Аз знам, че киста се оперира, когато е над 40мм. Ако вече е намаляла до 25мм, автоматично отпада нуждата от операция. Но все пак лекарите да преценят най-добре. За д-р Попов знам, че е добър лекар, за д-р Китанова не съм чувала нищо. Аз на твое място щях да потърся повечко лекарски мнения, докато установя кое мнение преобладава. Или бих се доверила на този, който ми вдъхва най-голямо доверие. Късмет!  Peace

# 2
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
През юли ме приеха по спещност с киста 5.5-6 см. Полежах 3 дни в Майчин дом за наблюдение, тъй като бях със силни болки и съмнение за спукана киста. Лекуващ ми беше д-р Румен Димитров, който ми обясни, че кистата се е появила през предния ми цикъл и той мисли, че ще изчезне със следващия и няма да се наложи лапароскопия. Посъветва ме да изчаме до януари и ми изписа Регулон да пия (противозачатъчни). През септември отидох на контролен преглед - кистата я нямаше. Моят съвет е да изчакаш и през това време да потърсиш и друго мнение, особено след като двете докторки ти казват различни неща.

# 3
  • софия
  • Мнения: 105
д-р ПОпов е и мой гинеколог и определо е един от светилата в областа,опитай се да се успокоиш във вторник той ще ти каже как стоят нещата,но ако и той каже нещо различно нз. може пък да отиде6 още някаде,но той си разбира от работата!
Успех дано да ти се размине операцията Praynig Hug

# 4
  • Мнения: 7 718
Д-р Попов е добър специалист, довери му се.

# 5
  • Мнения: 128
 Благодаря ви, момичета!

# 6
  • Мнения: 26
Az mai mai malko zakasnyavam s otgovora, no sam nova i 4ak sega vidyah vaprosa ti. Na men mi praviha minalaya godina laparoskopiya. Postoyanno obrazuvah golemi kisti, koito posle iz4ezvaha, no i protivoza4ata4nite ne pomognaha, za da spra da gi obrazuvam. Okaza se , 4e mi e mnogo elasti4na cipata na yai4nicite i yaicekletkata ne moje da ya probie i ostava v yai4nika i prodaljava da raste i stava kista. Napraviha mi operaciyata septemvri minalata godina i mi napraviha malki razrez4eta po povarhnostta na dvata yai4nika, za da moje yaicekletkata da izliza sama. Posle vsi4ko be6e nared i mi kazaha, 4e do 6 mes 6te zabremeneya, no kogato sled 5 mes otidoh na pregled, pak mi otkriha kista i pak po4ti 3 mes na protivoza4ata4ni. Doktora kaza, 4e yavno e ostanalo mestence bez dup4ica, ta za tova ne znam. Ot togava me gledat postoyanno na videozon , za6toto ve4e pravihme 3 inseminacii, za sajelenie neuspe6ni, no kisti nyama! Nadyavam se i da nyama pove4e! Govori i s drugi doktori, no ne mislya 4e laparoskopiyata e ne6to slojno i opasno. Na men pone mi otstrani problema s kistite ( za postoyanno nadyavam se, vapreki kistat prez Mart) i sega mi ostava problema s niskiya progesteron. Stiskam ti palci!!!!!!!!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 128
 Надявам се при теб нещата да се оправят, защото е много неприятно когато имаш такива здравословни неприятности-аз лично и  мисля постоянно за това и ме тормози. Но при прегледа от д-р Петров се оказа, че кистата ми е вече намаляла на 15мм. и на този етап се отлага лапароскопията. На преглед съм чак през януари. Но и аз съм на мнение,че когато лапароскопията е от гледна точка на увеличаване шанса за бебче-няма какво да се мисли. Просто се учудих, когато мнението на лекарите постоянно се сменяше,  и ми беше интересно при другите кога се е наложила такава операция, а ако има начин и тя да се размине-още по-добре!
И на теб пожелавам успех!   Hands Thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт