Хематом в носа /счупено носле

  • 1 571
  • 2
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 182
Здравейте!Оперираха сина ми във вторник от хематом в нослето, вследствие от падане.Лекаря каза, че и нослето е било натрошено и едва го е наместил.Ако някоя мама е преживяла нещо подобно с нейното детенце нека сподели...как беше при Вас?Колко е дълъг периода на възстановяване...Всичко ме вълнува.Утре ще му махнат вътрешните фитилчета, а в понеделник всички.
Много ми е мъчно за детенцето ми Cry

# 1
  • Мнения: 7 106
Ох, много е гадно, съчувствам ти за притесненията.
Няма да мога да ти помогна особено, защото аз като тинейджърка съм си чупила от падане в снега  Close на два пъти носа. не съм ходила веднага на лекар и той беше зарастнал накриво. след това се наложи да ми го чупят и да го наместват. та болките са ми познати, независимо от възрастта.
Мога да те убедя да си сигурна само в едно - след като махнат фитилите от ноздрите, болка вече няма да има. Травмата от "ремонтирането" зараства за около 1-2 седмици, а с това изчезва  и болката. само трябва от тук нататък поне месец да го пазиш да не удари с нещо нослето, да не спи "по очи", защото там където костите зарастват е все още много крехко и може да се размести отново.
Най-страшното и болезненото е минало вече, сега при свалянето на фитилите и гадничко  ooooh!, но после всичко свършва за 2-3 дни, като зараснат раничките в нослето.
ще те предупреди лекаря навярно но да знаеш - никакво духане на носа, никакво чоплене в ноздрите, никакво опитване да махате коричките отвътре  Peace.

# 2
  • Мнения: 1 182
Благодаря за отговора ,Зори Hug

Общи условия

Активация на акаунт