Сърдечни проблеми по време на бременност

  • 2 625
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
3дравейте момичета
Установиха ми ПМК (пролапс на митрална клапа) но за съжаление моят не е от така наречените козметичните дефекти. В момента съм в 20-21 г.с и сърдечните проблеми се обострят. След обстоен преглед в клиниката на чирков ми предписаха само магнерот и още еднин медикамент. Не посмяха да ме лекуват с друго. Настояват да родя със секцио за да не натоварвам сърцето.
Ако някоя от вас страда от същия проблем моля нека сподели.
 Peace

# 1
  • Мнения: 231
Роси Боси, нищо не знам по въпроса, но искам да науча, защото днес ходих да си регистрирам бременността и се оказа, че съм с високо кръвно - 130/90. Едва в 10 гс. съм. Знам, че при бременност се засилва кръвообращението и се натоварва сърцето. Досега, не съм имала сърдечни проблеми. Въпреки, че когато инцидентно съм си мерила кръвното ми ебило пак 130/90. В смисъл, че тези стойности са нормални за мен, но доктора каза, че при бременност кръвното трябва да е най-много 140/90

# 2
  • Мнения: 17 407
Аз съм с пролапс. КАкви са проблемите при теб?

# 3
  • Мнения: 472
Аз съм с ПМК установен от няколко години.ОПлаквах се от ускорен пулс.КОгато разбрах че съм бременна се наложи да спра лекарствата.От време на време  ми се поускорява пулса,но това е нормално по време на бременност.Вече съм в 8-ми месец.Проблема който се появи е малко високо кръвно налягане 140/80 и понеже долната граница е в нормални стойности не взимам нищо,освен по един Фурантрил при отоци.Относно раждането е най-добре  секцио.Аз исках да родя по естествен път,но лекарите ми препоръчаха да не си правя "експерименти".Самото напъване не повлиява мн добре на митралната клапа.Това което ми препоръча моят кардиолог е да родя с епидурална упойка,за да не натоварвам сърцето,но анестезиолозите,които ще присъстват на раждането на моето бебе не са съгласни с това заради високото кръвно.Те твърдят,че така или иначе родилката вдига кръвно по време преди раждането от притеснение и ако не си с пълна упойка се предполага че още повече ще се притесниш и ще вдигнеш кръвно.Незнам дали са ти казвали но има доста случаи в които по време на бременност матката спомага за затварянето на клапата и след бременност има вероятност вече да го нямаш този дефект.Но за съжаление бременността е нож с две остриета за проблеми като нашия защото целият организъм се натоварва по и най-вече сърцето.Затова е хубаво да посещаваш освен генеколога си и кардиолога си също.Важно е да се следиш за отоци.Хубаво е и да не напълняваш много като мен -18 кг. в осмия месец:)но ......Друго не се сещам.Лека бременности не забравяй да навестяваш кардиолога си:)

# 4
  • Мнения: 15 459
Аз съм с 2 вродени порока на сърцето. Правени са ми 2 операции. По тази причина ми казаха, че задължително трябва да раждам секцио. А и в средата на 7 месец вдигнах кръвно 160/100 /при положение, че след операциите кръвното ми е 110/70/и ме приеха в болница докато родя. До края на бременността си бях със 140/80.
Лекарите ми обясниха, че при родилните напъни сърцето се натоварва страшно много и когато имаш някакъв проблем със сърцето е задължително да раждаш секцио.

Общи условия

Активация на акаунт