Въпрос към раждалите секцио

  • 3 804
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Преди малко повече от 2 седмици родих секцио. Притеснява ме обаче следното - кожата ми около операцията на пипане е твърда (като въже). И то не цялата, а само кожата около дясната част на операцията. Нормално ли е това и ако да след колко време изчезва? А ако не е нормално какво може да е?

# 1
  • софия
  • Мнения: 495
Не знам дали е нормално,но при мен също беше така,само че отляво LaughingНякъде около месец-два след операцията всичко си беше ОК.Но ако искаш за твое успокоение,отиди на доктор Peace

# 2
  • Мнения: 254
Кожата или тъканта под операцията?
На мен кожата не ми е била твърда, но отдолу, където са ми шевовете си ми е твърдичко и на места като топчета. Надявам се с времето да се изглади.
За теб е много рано още - на мен 2 седмици след това ми "тръпнеше" кожата на корема около операцията.

# 3
  • Мнения: 4 496
Мисля,че е от вътрешните шевове.С времето ще се оправи,не се притеснявай! Hugпък и като се има предвид кой те е шил,к`во да ти говоря...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Нормално е.
Мястото на шева ще ти остане завинаги по-твърдо.
Важно е да не е силно зачервено и болезнено.
С времето шева ще стане безцветен, но на пипане ще е по-твърд и мястото ще бъде безчувствено. Дано да са ти направили хубав, прав и къс шев - след една година няма да се забелязва дори Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И при мен беше така. С времето се разсея. Сега вече (1 година по-късно) няма нищо твърдо, изтръпнало, дразнещо, щевът почти не се забелязва.

# 6
  • Мнения: X
Нормално е.
Мястото на шева ще ти остане завинаги по-твърдо.
Важно е да не е силно зачервено и болезнено.
С времето шева ще стане безцветен, но на пипане ще е по-твърд и мястото ще бъде безчувствено. Дано да са ти направили хубав, прав и къс шев - след една година няма да се забелязва дори Peace


Точно така, само за безчувствеността не е задължително, тъй като мястото на шева при мен си е точно толкова чувствително, колкото и преди.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220


Точно така, само за безчувствеността не е задължително, тъй като мястото на шева при мен си е точно толкова чувствително, колкото и преди.

Може би моето безчувствие на мястото не е по презупмция, а резултат на постоянните ми раждания секцио.  Joy
Макар, че когато написах безчувствено, визирах именно самата линийка на белега, не и мястото околовръст - то си  е чувствително  Wink

# 8
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И при мен беше така  Peace  После забравих, но сега като проверих, е минало  Peace

# 9
  • Мнения: 3 069
При мен имаше същия проблем но в ляво.Едно много неприятно удебеление и безчувствено.След наколко месеца премина.Моя лекар ми беше казал, че понякога може да продължи и повече от година, но за моя радост при мен не се оказа така.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
Преди малко повече от 2 седмици родих секцио. Притеснява ме обаче следното - кожата ми около операцията на пипане е твърда (като въже). И то не цялата, а само кожата около дясната част на операцията. Нормално ли е това и ако да след колко време изчезва? А ако не е нормално какво може да е?
минали са само 2 седмици, нормално е да имаш усещане при операцията. после е както са го описали другите
аз родих преди 3 месеца със секцио по спешност и сега по белега почти не усещам да има "безчувствени места". а имах и нещо като топченца преди тук-там, с врмето се намества всичко, рано е още Peace
между впрочем аз на 20 ден почнах да правя коремни преси за което бях порицана от други мами раждали секцио, но доки каза ако се чувствам ок и не ем боли да правя каквото реша Simple Smile аа и ползвал клин за след раждане, определено ме облегчаваше в началото.

# 11
  • Мнения: 502
Нормално е, не се притеснявай.  Peace

# 12
  • Мнения: 244
абсолютно нормално е на мен цялата дона част ми беше изтръпнала а и още донякъде е така отгоре на всичко така ми се бееше кожата два месеца че подивях  #Cussing out

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
Да и при мен беше твърдо, имаше и бучки на някои места. Не знам кога са минали, но сега като пипам няма нищо и кожата си е нормална.

# 14
  • Мнения: 2 005
Мисля , че е нормално  Rolling Eyes На мен все още мястото ми е изтръпнало и не го чувствам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт