Детето ми мина на 3 хранения, а е на година и четири месеца

  • 437
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
От около месец дъщеря ми започна да намаля количеството изяждана храна. Сега вече ядем 3-пъти. Не закусва.
Незнам какво да правя. Сутрин се опитвам да й дам АМ- най-много 30 мл. да изпие. Затова й давам прясно изцеден сок. На обяд(при условие, че закуската й е само сок) едва изяжда манджата от кухнята (която е около 160 гр.). Следобед давам каша (пак с хиляди молби-изяжда около 200 гр.) Вечер хапва супа+сухар.
Искам да уточня, че преди никога не ми е създавала проблеми с храненето. Сутрин закусваше попара, мюсли и т.н., на обяд хапваше 1/3 от супата +ястието от кухнята, следобед каша или кисел+бисквити, вечер около 200 гр. кисело мляко+100 мл. АМ. През останалото време й давах допълнително плодове. А сега... Не мога й да си помисля за някаква междинна закуска, защото няма да си изяде следващото хранене. Муси се, иска да слиза от столчето... нерви нямам вече. А е слабичка. На 1 година  и 4 месеца сме и е към 9 кг и половина.
Искам да уточня, че сутрин става доста късно - към 9-9.30 часа(но и преди ставаше тогава, а си закусваше сутрин).
Бъркам ли някъде? Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 145
Не  се притеснявай,децата имат такива периоди. Точно на вашата възраст отказахме всякакво ядене за 2 месеца. Нищо не можеше да го накара да яде. Сутрин и вечер пиеше мляко.Нищо друго. Прояде пак така както и отказа-изведнъж. Не знам,дали имаше нещо общо със зъби,защото не беше неспокоен. Не насилвай детето,нека поиска само.   

# 2
  • Мнения: 1 165
Да и при нас стана така-имам чувство, че изведнъж отказа това дете да яде. Вярно в последния месец я хранех по-трудно, но просто един ден ми отказа изцяло закуска. Как не огладня това дете?

# 3
  • Мнения: 145
И аз се видях в чудо 2 месеца,но наистина при нас нищо не помогна. Предлагай за ядене,но не насилвай детенце. Все ще огладнее.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не бъркаш и не се притеснявай. Синът ми за няколко дни още на 3 месеца мина на трикратно хранене  Crazy Сега е на 2г и 2 месеца и тежи 12кг, така че сте си съвсем добре. Лоени топки не обичам, нито е полезно за здравето.  Naughty Синът ми щом махна спането преди обяд (на около годинка), спи до 12 наобяд, а после от 2 до 6 пак, така че дефакто винаги е хапвал 2 или три пъти за деня. И се чувства чудесно.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт