Опасна ли е комбинацията м/у скумрия и прясно мляко?

  • 8 495
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Днес съм изпекла скумрия ,но ми се яде и картофено пюре и се чудя дали е опасно да съчетаваш риба с пр.мляко?Аз съм бременна ,а мъжа ми е алергичен към някои храни.

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също съм чувала, че не трябва да се комбинира риба с млечни продукти. Може да доведе до разтройство и повръщане. Беше нещо свързано с белтъците, но не помня какво.

# 2
  • Мнения: 4 496
Аз също съм чувала,но ставаше въпрос за кисело мляко.Знам,че и салам-яйца не било хубаво.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това, което казвате ми е странно,но аз го нау4их, 4е е опасно в тунис, де бг, де африка, ама нейсе! какво нещо  са традициите и знанията идващи от векове!
аз знам ,4е е опасно солена риба с яйца  и кисело мляко !

# 4
  • Мнения: 1 802
Опасно е риба+кис.мляко (май прясното го дават за да можеш да повръщаш, за да не се натровиш)
и консерва риба + кисело мляко също, даже още по опасно. Това знам и го спазвам

# 5
  • Мнения: 107
и аз съм чувала, че не е добре да се комбинира риба с млечни продукти, но пък бях гледала Иван Звездев да пълни рибата (шаран май беше) с млечни продукти, яйца... Thinking

# 6
  • Мнения: 1 791
Това е малко пресилена теория! Simple Smile

По принцип не трябва да се смесват много различни по произход белтъци наведнъж(меса, яйца, млечни продукти), защото трудно се обработват от организма и е възможно в редки случаи да доведат до хранително натравяне(ама наистина много редки)!
Иначе риба с картофено пюре според мен няма да има никакъв проблем - аз поне си хапвам с удоволствие, също риба с майонеза, има даже риба готвена в прясно мляко!  chef

Ако обаче знаеш че имаш някакви проблеми и друг път ти се е случвало да се натравяш от храни - попитай лекар!  bouquet

# 7
  • Мнения: X
Опасно е да комбинираш  солена риба с  млечни продукти или яйца.
Спокойно можеш да добавиш към печената скумрия картофено пюре.
У нас винаги към риба за гарнитура правя картофено пюре и ей ме на, още съм жива. Wink

# 8
  • Мнения: 5 001
Опасно е да комбинираш  солена риба с  млечни продукти или яйца.
Спокойно можеш да добавиш към печената скумрия картофено пюре.
У нас винаги към риба за гарнитура правя картофено пюре и ей ме на, още съм жива. Wink
  Peace И аз така ...Веднъж се натрових от консумация на разбит хайвер и прясно мляко.Ужас  Sick ! Оттогава знам,че смесването на солени рибНи продукти-НЕ! А на пресни-ДА   bouquet

# 9
  • Мнения: 292
Аз също съм чувала, че не трябва да се комбинира риба с млечни продукти. Може да доведе до разтройство и повръщане. Беше нещо свързано с белтъците, но не помня какво.
и аз така съм чувала Peace

# 10
  • Мнения: 5 980
Мисля че е опасно, поне така съм чувала

Общи условия

Активация на акаунт