Дъщеря ми има болки в палеца на десния крак

  • 12 868
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Не знам дали тук е най-удачното място да задам въпроса си. Ще го направя, а ако трябва да го прехвърля в друг форум - моля, кажете ми къде. Преди около 3 седмици дъщеря ми, която е на 3 години и половина, за пръв път се оплака, че я боли палица на десния крак. Когато я попитах дали се е убола на нещо, ми отговори "Да". Събух чорапите, но не видях нищо подозрително, нито следа от убождане. Всичко изглеждаше нормално, само въпросният пръст ми се стори малко зачервен. След около 10 минути тя отново ходеше все едно нищо не е станало. До днес, когато отново се случи. В рамките на 20 минути на три пъти се оплака от тази болка, отново ми се струва, че е малко зачервен този пръст, но не виждам никаква външна причина да има проблем. Явно болката е много силна, защото по бузите се стичат едни огромни сълзи и плачът си е плач, не хленчене. Накоя от вас днае ли нещо па тази болка? Възможно ли е да е симптом на някаква болест? Тук познати ми наговориха какви ли не глупости, колкото да ме доведат почти до истерия. Ще съм ви много благодарна ако можете да ми помогнете с информация!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Да не е врастнал се нокът?

# 2
наистина най-добре провери да не се е враснало нокатчето...от личен опит знам че боли МНОГО...а и може да се навпечат големи проблеми

# 3
  • Мнения: 2 082
по-принцип подаграта е с такива симптоми,но при малко дете не знам дали е възможно...

# 4
Като че ли не видях нищо странно. Днес първият път се разплака когато я свалих от количката /бяхме в един супер на пазар/, а вторият - както си седеше в колата, без да е слизала от седалката. Като се събуди ще погледна ноктите. Сега спи непробуден сън, че на всичкото отгоре от четвъртък е с повръщане и температура. Като отвори очета, ще я изуча. Дано не е пуста подагра! И на мен ми се струва че е прекалено рано за такава болест, но вече като че ли всичко е възможно с боклуците, което дишат и ядат. Благодаря ви много, мили мами!

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом видях заглавието на темата си помислих за врастнал нокът. Имала съм такъв проблем- не можех да ходя от болки.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Дано не е пуста подагра! И на мен ми се струва че е прекалено рано за такава болест, но вече като че ли всичко е възможно с боклуците, което дишат и ядат.

Такова малко дете не може да има подагра.

# 7
  • Мнения: 2 237
Или врастнал нокът или някъде го е навехнала.Да не я убива някоя обувка ? Калина така все се оплакваше и накрая се оказа че пантофките са и малки  и са я убивали.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И аз веднага се сетих за вьзможността да е врастнал нокьт, болезнено е много. Ако се сьмняваш в това пробвай да го намажеш с ИХТИОЛ, но й сложи лепенка, че много цапа и да стои така цял ден. На мен това много ми помага - ихтиола изсмуква всичко и много облекчава.
Не ми се вярва вьобще да е подагра на тази вьзраст.

# 9
Изчетох какво ли не в интернет, вярно не е възможно да е подагра. Човек, когато е притеснен, си мисли какви ли не неща. Embarassed Разгледах й пръста, всичко изглежда нормално, показа ми къде точно я е болял - действително е при нокътя, в горната част, но продължавам да не виждам нищо особено. Опипах мястото /както нокътя, така и самият пръст/ в началото слабичко, а после и по-силно. Казва, че не я боли. До следващият път, кой знае кога, когато пак ще се разплаче. Май писах, че предишният път беше преди около 3 седмици. Нищо не разбирам. Дори си помислих, че може да й се схваща пръста, но понеже не знае как до го обясни по друг начин, го нарича болка. Ако разбера нещо за тази странна силна болка, която, на всичкото отгоре, поне засега, се появява само от време на време - ще пиша. Двата пъти беше с различни обувки, но може и да са й неудобни, но и да я питам - няма да си признае, много е суетна, като всяко момиченце на нейната възраст, и щом се касае за обувки, може само пръстите й да се събират вътре, пак ще каже, че са й удобни.

Мили мами! Много благодаря на всички ви! Ако стигна и аз до някакъв извод, ще пиша.

# 10
  • Мнения: 945
Да не са и малки обувките? Така като чета и двата пъти е била с обувки като се е оплаквала. Провери и дали са иzряzани ноктите на краката и дали нокътът не се опира в обувката.

Провери и дали няма трънче в обувката си.

Подаграта има други проявления... Ако имаше кракът и би се надул до неуzнаваемост още на първия ден (баща ми има подагра и zнам как иzглежда). А и не вярвам малко дете да боледува от нея.

# 11
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Заведи я на ортопед, миналата година умирах от болка в палеца на крака, чак не спях през нощта, а на вид му нямаше нищо. Лекарят ми каза, че е от кръста! Някакъв нерв, който започва от кръста и завършва долу в пръстите на краката. Оказа се, че е често срещана болка при прищипан или наранен нерв в кръста.

# 12
  • Мнения: 92
Много странно,
Но и дъщеря ми се оплаква от същото нещо, водих я даже на лекар и според педиатъра няма нищо притеснително, но накрая май ще я заведа на ортопед. Ще следя темата с интерес.

# 13
прочетох за вашия проблем и бих ви посъветвала да проверите нивото но кръвната захар и обувките също

Общи условия

Активация на акаунт