Колко време трае една контракция?

  • 3 964
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мили мами!Искам да попитам колко време трае една контракция?Имам предвид първите,когато започват?Защото от около час имам някакви спазми,ниско долу,което определено е нещо непознато  newsm78....но е само за секунди-като спазъм,възможно ли е да са контракции за раждане  #Crazy?

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами 40 до 60 сек... Но субективното усещане може и да е друго.... На мен в по-напреднала фаза ми се струваха напр. постоянни... Crazy

# 3
  • Мнения: 3 537
На мен хем ми беше втора бременност,а помислих контракциите за неразположение от колита. ooooh! EmbarassedИ за малко да родя в къщи.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
В началото са кратки и слаби после стават продължителни(може би около минута).

# 5
  • Мнения: 1 919
записвам се да следя !!!

# 6
  • Мнения: 2 172
Ами,май не са родилни контракции  Thinking .Засега спряха,но определено си бяха контракции  ooooh! МЕрси много за отговорите   bouquet А и днес много чистих и подреждах,претоварих се,възможно е да има нещо общо и това  newsm78

# 7
  • Мнения: 698
Имаше нещо, наречено подготвителни (предварителни?) контракции  newsm78 Еййй, много бързо се забравя всичко...  Embarassed

Стискам ти палци за леко раждане - когато му дойде времето  Hug  Grinning

# 8
  • Мнения: 553
Здравейте,мили мами!Искам да попитам колко време трае една контракция?Имам предвид първите,когато започват?Защото от около час имам някакви спазми,ниско долу,което определено е нещо непознато  newsm78....но е само за секунди-като спазъм,възможно ли е да са контракции за раждане  #Crazy?

При мене първите контракции бяха  за по 1-2 секунди и та през много време, напарво вече симислех че си самовнушавам...от чакане дали ще се повтори. Бяха болезнени, но тооолкова слаби че дори не може да се нарече болка. Спряха, след 4-5 часа пак се появиха. Отидох  до болницата просто защото се чудех дали са контракци- очаквах някакви осезателни болки а се оказах вече с 5 см разкритие...  Laughing Laughing Laughing
Не чакай да ти стори че те боли силно за да отидеш... изобщо не е толкова страшно колкото го описват по филмите... ако имаш болезнена менструация- е тя е по-кофти от 2/3 от контракциите. Само последната 1/3 заслужава някакво уважение като сила на усещането.
 Wink
Като гледам колко ти остава, можеш ей така да се разходиш  профилактично до болницата утре като се наспиш, просто за да видят  тези контракции които си имала дали пък не са свършили някаква работа  Laughing
Леко раждане  и кротко бебе ти пожелавам

# 9
  • Мнения: 71
Мами и аз съм в чуденка.От снощи ме боли ниско корема като преди цикъл и ми се втърдява-та се чудя дали са родилни или подготвителни контракций.От около месец имам контракций но док каза че са подготвителни.Сега тези са болезнени но много слабо.И се чудя дали да отида до болницата или не-не ми е падала тапа.Ох как се тюхкам все едно ми е за първи път,но първото ми раждане беше предизвикано и сега незнам какво да очаквам.Моля за съвет. Embarassed Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 671
Мами и аз съм в чуденка.От снощи ме боли ниско корема като преди цикъл и ми се втърдява-та се чудя дали са родилни или подготвителни контракций.От около месец имам контракций но док каза че са подготвителни.Сега тези са болезнени но много слабо.И се чудя дали да отида до болницата или не-не ми е падала тапа.Ох как се тюхкам все едно ми е за първи път,но първото ми раждане беше предизвикано и сега незнам какво да очаквам.Моля за съвет. Embarassed Rolling Eyes

Ако зачестят и се усилят конкракциите, грабвай сака и в родилния дом Laughing

Не е задължително да падне тапата. Два пъти съм раждала нормално, първия път падна, втория не.

Леко раждане и на теб, и на eliiii

# 11
  • София
  • Мнения: 565
 Доколкото си спомням, подготвителните контракции не бяха болезнени. Наблюдавай се и ако се засилят- право в родилното и успех!

Общи условия

Активация на акаунт