Разсиновяването-тема табу???

  • 41 082
  • 242
  •   1
Отговори
 newsm09 smile3505
Едва ли на някого му се говори за това, но  се случват и страшни неща....И всеки си мисли - дано не на мен...

# 1
  • Мнения: 3 715
И?
Би ли ни казал/а повече?

# 2
  • Мнения: 1 843
Не е табу.

Нима очакваш някой, който е разсиновил или има подобни намерения да го сподели, още повече тук?

А за да си запознат с реалните случаи на разсиновяване и броя им, трябва да работиш вътре в системата, най-малкото.

Истината е, че случаите не са никак малко, особено около пубертета на децата. За жалост.

# 3
не е чак толкова срещано явление, но да, има го.За един окръжен съд в голям обл.град-3-4 случая годишно, в малък обл. град-1-2 случая годишно/приблизително/За съжаление много често на по-сериозна възраст когато един от осиновителите почине, роднините на другия осиновител започват да го настройват срещу осиновеното дете.Добрата новина е,че съдилищата много трудно допускат разваляне на осиновяване.Често намират начини за отлагане на делото/моля, не трепете никого!/ с цел да дадат възможност на страните да преосмислят решението си и да се стигне до отказ от иск от страна на ищеца.Наистина в изключителни случаи се допуска разваляне на осиновяване и то при тежки провинения от стрна на осиновения/ако е по иск на осиновителя/Личното ми мнение е,че тази правна възможност не трябва да съществува.Ако не съм ви отегчила,мога да ви разкажа и истински случаи.

# 4
  • Мнения: 921
Хммм Thinking. Като се сметне броя на областните и по-малки градове в България цифрата хич не ми изглежда малка Naughty ooooh!
За сравнение в един голям областен град като Смолян се осиновяват по 2-3 деца месечно според тази статия тук (58 деца са осиновени за две години).
И какво излиза като равносметка

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 21:43 от Tanya.

# 5
Уточнявам, наблюденията ми са за североизточна българия и са приблизителни.

# 6
  • Мнения: 2 722
Защо да е тема табу.
Всяко действие си има противодействие.
Брак-развод.
Осиновяване - разосиновяване.
При многообразието на хора и характери, това са нормални неща. Не ме линчувайте, факт е.
И докато главата ми донякъде се опитва да разбере разосиновяването, отказването от отгледано до някаква степен желано биологично дете ме кара да настръхна.

Социалната, която ми прави доклада каза, че не са редки случаите на осиновяване, и според нея в повечето случаи проблема е, че осиновителите са се решили на осиновяване неподготвени психически.

# 7
  • Мнения: 1 249
не е чак толкова срещано явление, но да, има го.За един окръжен съд в голям обл.град-3-4 случая годишно, в малък обл. град-1-2 случая годишно/приблизително/За съжаление много често на по-сериозна възраст когато един от осиновителите почине, роднините на другия осиновител започват да го настройват срещу осиновеното дете.Добрата новина е,че съдилищата много трудно допускат разваляне на осиновяване.Често намират начини за отлагане на делото/моля, не трепете никого!/ с цел да дадат възможност на страните да преосмислят решението си и да се стигне до отказ от иск от страна на ищеца.Наистина в изключителни случаи се допуска разваляне на осиновяване и то при тежки провинения от стрна на осиновения/ако е по иск на осиновителя/Личното ми мнение е,че тази правна възможност не трябва да съществува.Ако не съм ви отегчила,мога да ви разкажа и истински случаи.

Би било изключително интересно да разкажеш.

Не бих укорила никого ако иска да разсинови.

По-добре да има ужасен край тази връзка, вместо  да е ужас без край и за двете страни.

# 8
Повечето са случаи при които дълбоко е пазена тайната на осиновяването и узнаването на истината по неподходящ начин нанася травми на детето.Оттам започват неосъзнани компенсаторни реакции, скандли м-у родител и дете,кражби от дома, дори и физическо малтретиране от страна на порасналото дете към родителите,което води до разрив в отношенията.Но най-лошо е когато възрастен родител/осиновител/остане сам и започват да го подработват родственици ,появяват се изведнъж загрижени деца на братя, сестри т.н.,както най-често се случва.Една е психиката на човек на 35-40год.,друга-на овдовелият 70-80г.
Това са много тежки  и неприятни дела от емоционална гледна точка/от правна- не толкова/ ,според мен хубавото е,че се отхвърлят често такива искове.Съдиите винаги дават възможност за размисъл и в някои случаи ищците се отказват от исковете си.

# 9
  • Мнения: 2 172
По-добре да има ужасен край тази връзка, вместо  да е ужас без край и за двете страни.
Казала си го мноро точно, Мираета!

# 10
  • Мнения: 1 843
Аз пък съм леко потресена от мнението на Миарета... Дали е също толкова препоръчително да теглим една черта на биологичните си деца, ако в пубертета вземат та "полудеят"... Така де, по-лесно ще за всички!

Колко ли откази чрез държавен вестник би имало, ако беше така просто?!

Не е ли по-просто бъдещите осиновители да бъдат подготвяни по-добре, та дори и с разкази на най-лошото възможно, за да обмислят добре на какво са способни и готови?

Ние уж ще се борим за облекчаване на процедурата по осиновяване... Май, май трябва да я затегнем, ако ще мислим по този начин!!!

# 11
  • Мнения: 3 715
Аз пък продължавам да не разбирам каква е целта на темата и защо ще си говорим за разсиновяването. Да, има го и какво?

# 12
  • Мнения: 224
Цитат

Не е ли по-просто бъдещите осиновители да бъдат подготвяни по-добре, та дори и с разкази на най-лошото възможно, за да обмислят добре на какво са способни и готови?
Ние уж ще се борим за облекчаване на процедурата по осиновяване... Май, май трябва да я затегнем, ако ще мислим по този начин!!!

Определено никой не знае какво му готви съдбата в следващия момент. Една такава подготовка би била много положителна, все пак отглеждането на дете не е само щастие и розови облаци има и тежки моменти. И както казваш Дарзамен
 
Цитат
Дали е също толкова препоръчително да теглим една черта на биологичните си деца, ако в пубертета вземат та "полудеят"... Така де, по-лесно ще за всички!

Незнам статистики, но да не излезе, че повече биота биха се отказали от децата си.
Майка ми е осиновена, баба ми и сега трепери къде е като закъснее от работа. Дали е нямала тежки моменти в живота си? Оооо  толкова много.  Лично съм питала баба ми дали е мислела да разсинови майка и знаете ли какво ми каза тя Никога не съм си го помисляла дори, тя е мое дете.
На мен лично това ми е достатъчно.

# 13
  • Мнения: 3 715
Всъщност единственото, което ми идва на ум е, че трябва добра подготовка на осиновителите, ако проблемът идва от непознаване на проблемите, които могат да възникнат.

Ако се дължи обаче на манталитет и начин на мислене, боя се, че там нищо не може да се направи.

Всичко опира до мотивацията.

# 14
  • Мнения: 2 172
Не знам кой здравомислещ човек е "за" разсиновяването.Едва ли някой тук който пише за него, мисли за него като за лесен изход.Това сигурно е акт на отчаяние, и едва ли идва след няколко си тежки момента.Повярвайте, това все едно е да кажеш за някой самоубиец- как пък толкова не е могъл да издържи, аз колко неща съм издържал...Никой не може да е на мястото на друг. Всъщност хора сме и аз също съм осъждала понякога само защото не разбирам...

Общи условия

Активация на акаунт