пране

  • 4 587
  • 55
  •   1
Отговори
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Колко прах за пране слагате в пералните,при средно замърсени дрехи?
Голям спор настана тук с една дружка...!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
О, боже!
Втората екзистенциална тема след "Айрян или сок"  Laughing

# 2
  • Мнения: 6 167
пише си на опаковката.
количеството се определя от теглото на прането, не от това колко е замърсено.
за по-замърсено пране има по-силни препарати, това е. и пак следваш инструкции според кг.
в общи линии е добре да не се прекалява с количеството на препарата, защото ефекта ще е блокиращ - отвори химията от 10ти или 11 ти клас и виж урока за сапуна.
няма връзка - колкото повече препарат, толкова по-чисто пране.
препарата пере определено тегло, на определена програма , която го люшка определено време с вода с определена температура.

# 3
  • Мнения: 488
22, 359 г. Ни повече, ни по-малко.

# 4
  • Мнения: 223
я споделете урока по химия за сапуна от 10-11 ти клас ,че ми стана интересно .... Flutter ?????????

# 5
  • Мнения: 2 759
                   Можеш да переш и само със стари орехчета, така ще избегнеш чуденката за праха, а със спестените пари може да пиеш едно мартини докато върти пералнята  Peace .

# 6
  • София
  • Мнения: 1 889
                   Можеш да переш и само със стари орехчета, така ще избегнеш чуденката за праха, а със спестените пари може да пиеш едно мартини докато върти пералнята  Peace .
  Тоя съвет най ми хареса !  Joy hahaha hahaha

# 7
  • Мнения: 6 167
                   Можеш да переш и само със стари орехчета, така ще избегнеш чуденката за праха, а със спестените пари може да пиеш едно мартини докато върти пералнята  Peace .
  Тоя съвет най ми хареса !  Joy hahaha hahaha

колкото и да се смееш това е пълен факт. с орехи може да се пере, резултата ( казват) е превъзходен.
четох един родител тук ( от чужбина), който само така пере дрехите на детето им.
освен, че е еко-ориентиран е и педиатър  и последният му мотив е да пести кинти.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, но орехите са по- различни от тези, които растат у нас ...според мен от "нашите", прането би пожълтяло

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен ми е интересно как се изпира с орехи? Аз пера с бонукс и слагам 150 грама на пълна пералня.

# 10
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Ама какви трябва да са орехите:
белени или с черупките
цели или смлени
къде се поставят
колко им е килото на пазара? newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
С кестени не става ли?  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 167
Да, но орехите са по- различни от тези, които растат у нас ...според мен от "нашите", прането би пожълтяло

не знам, само предполагам, че измивното им действие се дължи на това, че са богати на мазнини.
освен това не знам какво се взима ( колко, какво точно от орехите, какви точно орехи и тн).
жалко, имаше една тема, където говориха за това в чужбинския, но не помня името.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 889
Ама какви трябва да са орехите:
белени или с черупките
цели или смлени
къде се поставят
колко им е килото на пазара? newsm78
 Май по-евтино ще ти излезе с прах  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 985
С кестени не става ли?  Mr. Green
ако са на мъжо кестените,едва ли.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт