Отговори
  • София
  • Мнения: 1 524
Бебка спи по 4-5часа и едвам докарваме 6 хранения на ден, в повечето случай са само пет и много се притеснявам. Каквото и да правя, тя не се буди достатъчно за да суче, ако сама не се събуди е невъзможно да бъде нахранена. Бузки щипем, носленце щипем, лекичко по рамото натискаме, лице мием -  ефект няма никакъв. Сега почна и да ми намалява кърмата - гърдите са просто меки. Първоначално се кърмехме от едната гърда, а другата леко изстисквахме - да няма напрежение, но после почнахме кърмене и от двете гърди, като я държах за около 10 мин на всяка - явно грешка. Сега изпомпах едната гърда - само 60мл, добавих от другата още 20мл. и се опитах да и дам от шише - плюеше и се давеше, не пожела да се наяде на интервал от три часа. Оставих я пак да спи. Иначе няма проблем да папа от шише, да суче, даже и силиконовите зърна приема (още се борим с правилната стойка при кърмене и зърната са ми страшно разранени).
Сега едната гърда е празна, другата я има 30-40мл, я не и направо не знам как да продължа. Ако цедя на три часа - няма да има за нея като се събуди, ако не цедя - кърмата продължава да намалява. Пия лактогонното средство за стимулиране на кърма, пия вода над два литра - ефект няма. Ям сурови орехи и бадеми. Вече тотално не знам какво да правя.  Tired
Памперса го пълни с ако - три четри пъти на ден, а пишка редовно. Пие вода и то не по мое желание, просто като ревне - първо предлагам цица, плюе, после биба, пак плюе, докато не получи вода не спира да плаче, но не изпива повече от 50-80мл на ден. Жълтеница - видима няма, но нали всички бебета я карат. Притеснявам се за кърмата, за това дали ще наддаде достатъчно, дали и стига - имам нужда от съвет, просто сама не стигам до правилното решение.
(От десет дни сме изцяло на кърма, преди това и давахме АМ - просто нямах нито коластра нито кърма, въпреки че я слагах първо на цица, а чак след това шишето.)

Ако я оставя да спи как да стимулирам гърдите да произвеждат повече кърма. Ако трябва да я будя - как да го направя. Спейки отказва да яде.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 01:08 от meggyv

# 1
  • София
  • Мнения: 12 221
        Първо Честито бебче  Simple Smile
        Прочети ако можеш тези преведени статиики от БИБЛИОТЕКАТА
        Събуждане на сънливо бебе
        Поспаливи бебета
        Основното за стимулирането на лактацията е честото изпразване на гърдите. Опитай съветите в статията за да събуждаш бебчо поне на 3 часа или по-начесто, трябва да има минимум 8, а още по добре 10-12 хранения. В случай че не успяваш е важно да си сигурна че поема достатъчно храна. Памперсите са важен показател само ако не даваш други течности. СПРИ водата. Малко бебе няма нужда от вода, а и 50-80 мл вода както си написала че изпива са реално 80 мл ценна кърма по-малко в стомахчето. За да нямаш проблеми с лактацията, при недостатъчно стимулиране от страна на бебчо е важно да започнеш изцеждане. Можеш да изцеждаш непосредствено след кърмене, като дори и да не изцедиш почти нищо много важна е самата стимулация на гърдите или половин- един час например след кърмене. Така имаш достатъчно голям интервал за образуване на мляко до следващото хранене , а реално кърмата се образува до 70% през първия един час след изпразване на гърдите, тоест след кърмене. Ако смяташ че не е достатъчно при следващото кърмене винаги може да дадеш изцедената.

# 2
  • Мнения: 1 672
ами щом спи толкова много трябва да изцеждаш

# 3
  • София
  • Мнения: 1 524
Благодаря ви.
Изчела съм всичко в Библиотеката включително и теза статии.  Sad
Пробвах абсолютно всичко описано за събуждане на бебка - ефект нямаше, просто сучеше две минути и заспиваше, докато сама не стане - няма как да я нахраня. През ноща изцедих 80 мл от двете гърди, като в едната остана доста, като се събуди, естественно след 4 часав сън изяде 80-ти мл и цока още 5 мин от пълната гърда, заспа на нея и пак се събуди чак след 4 часа. Памперсите са винаги пълни от пишкане, а ака средно по 4 пъти и то доста.
При първата котсултация беше наддала 350гр за 10дни,( изписаха я само с 50гр. загуба от първоначалното тегло), но е мерена на различни кантари и затова сега в четвъртък, пак сед 10 дни ни викат да я измерят. Спирам водата, ще давам цица като кресне и ще упорствам- нищо че я бута и стиска устни. Обикновенно 15 мин след папане иска вода  Rolling Eyes и пие само по10-15мл.

Още веднъж благодаря ти въпреки всичко ме успокои.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 221
   Както описваш наддаването в началото всичко изглежда много добре. Може просто бързо да се наяжда и да и стига дори и по-нарядко да хапва. Щом памперсите са пълни и наддава няма място за притеснение. Следи все пак пампите като спреш водата дали продължа да ги пълни, въпреки че количеството вода не е голямо. Ако не заспи след хапване или след 15 мин се събуди отново просто предложи отново гърда, а не вода  Simple Smile Продължавай в по-големите паузи да се изцеждаш още известно време докато се успокоиш самата ти че количеството кърма е достатъчно и бебчо наддава нормално. Ще се радвам след 10 дни да се похвалиш отново с добри новини  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 373
Аз си мисля, че е възможно просто да ти се е регулирала кърмата. По принцип гърдите трябва да са меки. Щом цедиш по 60мл от едната, а при сукане бебчето си поема повече значи имаш кърма. Наддали сте доста за 10 дни. При нас нещата бяха по-различни. Първия месец бебка сучеше почти непрекъснато, наддаде 500гр и въпреки това не съм дохранвала. Изцеждах не повече от 50мл от гърда. Щом си наддава детето и ака и пишка нормално няма място за притеснения. Наслаждавай се на свободното си време и си поспивай заедно с нея. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Явно си мислиш, че щом гърдите ти са по-меки от преди са празни, а очакваш  да са големи и твърди и тогава да дадеш да суче. Няма нужда. Организмът ти е откликнал на търсенето - започнал е да произвежда толкова колкото му е нужно на бебето, а не в излишък (както е с препълнените гърди). Меките гърди не означава че са празни. Няма нужда да се цедиш допълнително, освен ако не искаш да събираш кърма във фризер или просто да седиш все препълнена.
Достатъчно е да даваш на бебето да суче винаги когато поиска, независимо колко пълни или празни ти изглеждат гърдите на теб и по колко пъти на ден. Кърмата се произвежда и в процеса на сукане. Давай и двете гърди на едно кърмене, като е хубаво да изсуче хубаво първата(и задното мляко), и после втората. Следващото кърмене започваш от втората.
Довери се на бебето, следвай неговия ритъм, а не му налагай какъвто ти искаш.
И от вода няма нужда.
Проблеми изобщо нямаш, щом бебето е жизнено и весело, щом пишка и ака редовно. Не ги търси излишно, а се радвай, че не ти виси постоянно на гърдите. (макар, че и това ще става за по няколко дни в Кризите на растеж, знаеш сигурно какво е това вече)

# 7
  • Мнения: 1 674
Първо -честито бебче!Съветът ми е -спри ВОДАТА.Напълно съм съгласна с мнението на останалите.И късмет!:)

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Благодаря ви момичета   bouquet
А това с водата - голям зор. Плаче та се къса - цица давам -плюе и продължава да се дере, охххххх. Дано свикне милото.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
meggyv, виж сега, щом бебето е свикнало с водата и смяташ, че плаче за вода - давай й. Тя не й вреди, просто не й е нужна. Но щом тя си  иска, давай й. Просто гледай да не е големи количества. Не е нужно да се съгласяваш с всичко което чуеш по форумите, опитай се да се водиш по бебето, следи неговите желания и сама преценявай кое от написаното тук можеш да използваш като информация и да го пригодиш към вас.
А възможно ли е да имате колики? Ако до сега не са започнали, значи е възможно затова да плаче.
Но иначе всичко друго както описа в началото ситуацията всичко ви е наред. По-спокойно го давай, всички бебета минават през такива периоди, гушкай си я и се наслаждавай на майчинството си, не се оставяй на страха, щото това ли искаш да запомниш от първите си месеци с бебата?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 221
   А каква водичка и даваш? Подсладена или чиста? Определено не е сериозен проблем при условие че наддава добре и нямаш проблеми с количеството кърма, а просто е установена лактацията , тоест гърдите вече не ги чувстваш прекалено напрегнати да даваш и по малко вода. Въпроса е да не се прекалява,тоест наистина да  е малко и при съмнение че не се храни достатъчно, водата да не заема мястото на храната в коремчето. Simple Smile
   Изключителното кърмене, тоест даването само на кърма е препоръка и на Световната Здравна Организация. Просто друго на едно малко кърмаче не е нужно до навършване на половин годинка освен мляко, а даването на други течности например може да обърка процеса на кърменето.
   Както Людмилана е казала обаче малко водичка няма да навреди, стига да не се прекалява.

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 09:15 от Aila

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
Водичката е точно с три зърна подсладена, хич не се вързах на педиатъра да слагам лъжичка на 100 гр., а трите зърна са за мое успокоение, че не лъжа като пита слагам ли захар,  иначе ще се изчервя само като чуя въпроса.
Вчера записвах точно в колко яде и ака, е малката се буди като под часовник  на 4 часа, а ака по 4 пъти на ден - доста при това.

Благодаря ви още веднъж, вчера след голяма борба с тази вода успях да намаля до 30мл дневно, днес пак сме на 30, дано пък в един момент спре да си иска.

Колики си имаме, но не са силни и продължителни, просто топлим коремче и се гушкаме и то спира да прави пук-пук. Даваме и капки но не редовно, не мисля че помагат особенно, но таткото също има думата и спечели спора за капките против коликите (и за зехтина, ама това е друга тема).

Ще се обадя пак след консултацията в четвъртък.

  bouquet   

ето снимки ако ви се гледат  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 12 221
  Много сладки снимки   Simple Smile Чакаме добри новини след консултацията.

# 13
  • Мнения: 434
Точно щях да попитам и аз за захарта във водата..
Мойта дъщеря спря водата в момента в който махнах захарта от нея.. А махнахме захарта заради коликите и оттогава не и се услажда Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Отчитам се след консултацията  Party

общо за 20 дни - 650гр сме качили
                          - 4см сме порастнали

от последната консултация преди 9 дни сме наддали 350 гр.

Явно си цока достатъчно малката принцеса, нищо че е на 4 часа през деня и на 5 през ноща. Явно доста изцоква, а от там може и да имаме тези колики който ни мъчат, но за жалост вода продължава да си иска - без захар, около30 -  50мл на ден.

Още веднъж ви благодаря за съветите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт