Страхувате ли се от сътворяването на „изкуствен живот”?

  • 1 052
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
„Гардиън” съобщил вчера-онзи ден, че американски учен създал нова форма на живот – забъркал я в лабораторията си.

Един вид: човечеството - изправено пред първата изкуствено създадена форма на живот в своята история.

Всъщност още лятос ги четохме тези неща: че учените не спят, кълцат бактерии, за да създадат несъществуваща досега друга бактерия, пробват да създадат организъм от химични съставки.
И изчисляват: изкуственият живот щял да дойде от нечия лаборатория след 3 до 6 години.

Сега се оказа, че и за Нова година може ни го сътворят.

Това радва ли ви или ви плаши?




http://www.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1106747
http://science.actualno.com/news_118632.html

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 02:16 от Холограма

# 1
  • Мнения: 4 392
Плаши ме до мозъка на костите!! Sick

Защо не мога да гласувам с повече от една опция? newsm78
Избрах 3, но се колебаех между 2 и 3.

# 2
  • Мнения: 25 587
Хомункулус или Франкенщайн - това е въпросът.  Thinking

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 09:36 от Как`Сийка

# 3
  • Мнения: 3 405
Създават си, пускат ги на свобода, после правят ваксини, за да се справят организмите ни със съществата.
Не мога да преценя имат ли право или не.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Едновременно ме и радва и плаши ...

# 5
  • Мнения: 335
Едновременно ме и радва и плаши ...

А това:

"Първият брак между човек и робот - предвиден за 2050 година"
http://dnes.dir.bg/2007/10/16/news2218835.html




Към 2050 г. в Масачузетс бракове между хора и роботи щели да бъдат легализирани.
Щатът Масачузетс ще бъде първото място, където браковете между хора и роботи ще бъдат легализирани според Дейвид Леви, изследовател в областта на изкуствения интелект в университета Маастрихт, Холандия. Той наскоро е завършил своя труд относно взаимоотношенията между хора и роботи, разглеждайки много от привилегиите и съдебните практики, които обикновено съпътстват брака...


То сексът с робот си е за отделна тема май...

# 6
  • Мнения: 6 167
не, не ме плаши, с моя или без моя страх това е прогреса. науката напредва с гигантски крачки всяка година.
просто се моля всичко това да е за добро на човеците и планетата.

# 7
  • Мнения: 3 521
Гласувах с последната опция. Според мен това е следващата крачка в историята на човечеството.

# 8
  • Мнения: 6 992
не, не ме плаши, с моя или без моя страх това е прогреса. науката напредва с гигантски крачки всяка година.
просто се моля всичко това да е за добро на човеците и планетата.

И така се надявам...
Ама това за брака с робот леко ме потресе...
Сещам се за Изкуствен интелект и за 200 годишен човек.

# 9
  • Мнения: 677
A ние какви сме и защо трябва да ни е страх от друг вид?
Тоя дето ни е създал съжалява горчиво, сигурен съм. После що не ни се обаждали извънземните...Ми за кво?!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не ме плаши, но ми намирисва на "добри намерения".

# 11
  • Мнения: 1 629
Крайно време е. Я роботи, я ИИ, я извънземни. Прекалено сме нагли хората, самодостатъчни и отива към безумие тази нашата. Малко конкуренция ще ни дойде добре.

# 12
  • Мнения: 2 149
Не ме плаши.
Аз съм за развитието Wink

# 13
  • Мнения: 6 167
страхът е от това, че  вече сме  в състояние да създадем мисъл, а защо не и чувства, че сме в състояние да манипулираме природните решения за собствената ни съдба.  науката дава все по-висока цена на простия човешки живот. въобразяваме си правото, че можем да живеем и още и още. и да създаваме още и още доказателства, че сме велики.



вчера гледах 'парфюмът - историята на един убиец' - действието се развива преди някакви си 200ина години.
майка роди бебето си насред рибния пазар, отряза пъпната връв с ножа с който чистеше рибата. захвърли бебето в рибните отпадъци и се изправи, за да продължи да продава. потресаваща без-епидурална реалност. а то отвори уста и реши да живее. не догледах филма, но това е бил живота преди 1 секунда, ако погледнем живота в милионите му години.

мащабът на прогреса е грандиозен, понякога плашещо грандиозен. моралът ни изостава , всравнение с науката. от това се страхувам.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Последната опция. Страхът не може да спре прогреса, за добро или за лошо. Човечеството така е създадено да върви напред, да греши и да се учи от грешките си  (в най-добрия случай, че в повечето греши, пострада от грешката, след време същата грешка и така...).

Общи условия

Активация на акаунт