Плаче,как да я успокоя?

  • 1 174
  • 17
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Мили мами, моля помагайте със съвети.
От 10 дена насам бебето ми се буди всяка нощ по 3-4 пъти и плаче неутешимо. Давам и да пие водичка и за малко се успокоява, после пак се събужда и пак плаче. Снощи беше върхът будеше се през половин час, първо давах вода, после капки против колики, мазах я с гел за венци, после давах да суче и накрая след 1 час дундуркане на ръце и дадох една доза адаптирано мляко и заспа за няколко часа след което пак се събуди, пак и дадох да суче и тя се разсъни и трябваше да си играем до следващото хранене.
Да отбележа, че спря да се буди за нощно хранене откакто стана на 40 дена, всичко започна от както за първи път вдигна температура преди 10 дни, докторката каза, че ще и никнат зъби, така ама още нито един зъб няма.
Какво да правя, помагайте!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 672
да не ви мъчат зъби?

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Може ли причината да е зъби, защото все още нищо нямаме, а плачем и се будим нощем вече почти две седмици.

# 3
  • Мнения: 1 672
ами възможно е при нас беше така докато най накрая избиха2 зъба наведнъж , но тя постоянно си пъхаше ръцете в устата

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Моята принцеса и тя си пъха пръстите в устата и всичко друго, до което се докопа и много се лигави. Нощем будеше ли се твоето бебе?

# 5
  • Мнения: 1 672
Моята принцеса и тя си пъха пръстите в устата и всичко друго, до което се докопа и много се лигави. Нощем будеше ли се твоето бебе?
да имаше 2 вечери в които направо ме побърка ей така като твоето през 15 мин се будеше и все мрънка и плаче

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Ако са зъбки как ще се успокои с адаптирано млекце - да не огладнява бебчо?
А иначе зъбки могат да ви тормозят доста време преди да се покажат...
Гушкайте се повече - за децата това е панацея.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Ако са зъбки как ще се успокои с адаптирано млекце - да не огладнява бебчо?
А иначе зъбки могат да ви тормозят доста време преди да се покажат...
Гушкайте се повече - за децата това е панацея.
Ами съгласна съм, че може да огладнява, но нали не е добре да се яде нощно време, за бебе на нашата възраст става въпрос.
Тя като по-малка си спеше цялата нощ, сега започва да се буди.

# 8
  • Мнения: 1 672
Ако са зъбки как ще се успокои с адаптирано млекце - да не огладнява бебчо?
А иначе зъбки могат да ви тормозят доста време преди да се покажат...
Гушкайте се повече - за децата това е панацея.
Ами съгласна съм, че може да огладнява, но нали не е добре да се яде нощно време, за бебе на нашата възраст става въпрос.
Тя като по-малка си спеше цялата нощ, сега започва да се буди.
според мен са зъбите

# 9
  • Мнения: 2 829
След като си кърмиш бебето спокойно може да му даваш да суче и нощем. Ако искаш заповядай в подфорум "кърмене и захранване на бебетата", точно тия дни имаше няколко теми за нощното кърмене-оказва се, че повечето кърмачета се будят и сучат нощем. Моето, на година и 2 месеца не пропуска да хапне нощем поне 1-2 пъти. Когато му никнат зъби е имало случаи цяла нощ да сме скачени-но за мен така е по-удобно, отколкото да ставам, да го дондуркам или да давам вода (отделно, че той не умее да пие от биберон, та трябва да се събуди напълно, за да му дам с чаша или сламка).
Ако искаш прегледай тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230559.0
Надявам се да намерите решение удобно и на теб и на бебка! Hug

# 10
  • Мнения: 589
Възможно е отново да си е върнала желанието за нощно хранене. Пак в този форум съм чела разказите на мами с бебета, които веднъж отказали се по някое време подновяват нощното хранене.

имай търпение и пробвай всичко, все някога ще мине

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Благодаря ви много за отговорите момичета! Ще пробвам да я слагам на гърда като се събужда пък ще видим!

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ох зъби мисля че са. Ние все по 4 ги вадехме и просто не ми се говори какви ревове бяха и будене по 100 пъти на нощ. Започнахме да спим заедно на спалнята и да му давам да суче когато се събуди. Мажех с Пансорал, а в по тежките моменти давах по една доза Нурофен. Дано по бързо да премине при вас този период. При нас стана след като направи година и половина.

# 13
  • Мнения: 941
Или е гладна или са зъби.Като заплаче,слагай я веднага да суче,после пак.Ако са зъби,ти сама може да разбереш-ако се лигави много,пъха всичко в устата,нервно си чеша венците с каквото й попадне.Виж да няма пак температура,да не я болят ушите.Пробвай да й дадеш Панадол

# 14
  • Мнения: 1 924
Моят син се буди по същия начин напоследък и плаче,смятам,че е заради зъбките.Трудно ми е да го утеша.Гушвам го върху мен по коремче,ако не помогне,ставам и го разхождам из стаята,отвличам му вниманието с играчка или като го сложа да се види в огледалото.Кърменето не винаги"действа"-понякога засуква,друг път не иска и се дърпа с плач.
Чувствам се доста безсилна,като виждам,че го боли и не мога да му помогна,но поне се мъча да го утешавам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт