може ли замразена сладка царевица за пюре

  • 2 395
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
трябва да въведа царевицата - но готово пюре само с царевица няма....а иначе се продава замразена сладка такава.
Дали мога да правя пюре от тази царевица? А по стандартния начин ли се прави пюрето - вариш и пасираш?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Може,но ако си въвела друг зеленчук можеш само да я добавиш към него.Не е задължително всяка нова храна да се предлага самостоятелно.

# 2
  • Мнения: 27 524
Може, но само ако преди това махнеш люспите. Иначе не.
На 5 месеца царевица е прекалено рано.

трябва да въведа царевицата

Защо трябва?  newsm78

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Няма никакъв проблем.Аз си я сварявам хубаво,пасирам я и слагам сиренце.  chef

# 4
  • Мнения: 27 524
Няма никакъв проблем.Аз си я сварявам хубаво,пасирам я и слагам сиренце.  chef

Детето й е на 5 месеца  Wink

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
По принцип може така да се въведе царевицата, но наистина е доста рано.

# 6
  • Мнения: 131
ами защото се движа по таблицата за въвеждане http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/ според която царевицата трябва да бъде въведена 5-я месец..?

# 7
  • Мнения: 27 524
ами защото се движа по таблицата за въвеждане http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/ според която царевицата трябва да бъде въведена 5-я месец..?

Хи хи, тази таблица аз съм я правила.  Crazy На база на швейцарските педиатри. Има и там противоречия, тук я препоръчват след 8-ми месец. Дай, щом искаш, но все пак махай люспите  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 64
Аз знам ,че царевицата се въвежда първо като каша.Поне аз така правя в момента давам каша от ориз и царевица на Фризокрем много я обичаме Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Да, може би се има предвид да се въведе царевична каша. Thinking
Аз така мисля да направя -  след 1-2 седмици ще въведа каша, взела съм ориз и царевица на Фризокрем и мисля с нея да започна.
За царевица на пюре и на мен ми се струва, че е още рано...

# 10
  • Мнения: 8 242
Можеш да ползваш замразена царевица, но люспичките много дразнят стомахчето. Затова като за начало ползвай царевични каши  Wink
И такова нещо като ТРЯБВА да бъде въведено нещо си няма.. Всичко са препоръки  Peace

# 11
  • Мнения: 206
Според мен ,тази таблица се отнася за каша от царевица. На 6 месеца давах каша на "Беби"- царевица: нискоалергенна без захар, без мляко ,без аромати с желязо и витамини на кутията пише ,че се препоръчва за от 5 месеца. По- късно дадох пюре на "Сънвал"- моркови с царевица нашата педиатърка ни препоръча в началото да даваме само купушки пюрета ,чак сега когато станахме на 8 ни разреши да правим домашни. Купешките ("Хип"и "Сънвал" такива съм ползвала) са с много гладки и фини домашните не ми се получават така (но нямам много опит).

Общи условия

Активация на акаунт