Млечница?

  • 578
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Прегледаха ни/ случайно/ двама различни педиатри. Според единия бебето има млечница /изписа Дактарин/, според другия това не е млечница, а само налеп??  #Crazyот кърмата. Виждам бял налеп по езика още от родилното / 5 дни беше само на АМ, аз бях са антибиотици и не кърмех/.
Хомеопатката е против използването на Дактарин, съветва ме два пъти на ден леко да избърсвам езичето със марля с разтвор на сода.

Как се разпознава млечница или не? Да я водя ли на трети доктор?Лекували ли сте  немедикаментозно?
/Аман, всеки преглед- нова драма.../

# 1
  • Мнения: 4 388
не гледай езичето а венците и вътрешната страна на бузките за бели петна.изглеждат като например вариш мляко в млековарка и отвътре на дъното на  тенджарата знаеш как полепва като каймак само че единични петънца.дано си ме разбрала.ако е млечница не се колебай за дактарина че хем се разпространява и по зърната ти хем бебо ще го боли и ще плаче и няма да може да суче.ако искаш иди при друг лекар.езичето е нормално да е по беличко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Незнам дали беше млечница, но от вътрешната страна на бузката бебка имаше бяло петънце...мъничко, което не се махна след като с памуче с прев.вода се опитах да "изтъркам"...педито беше в отпуск и прочетох тук във форума за дактарина...Може и да е тъпо, но на своя глава я намазах...точно 2 пъти и изчезна...незнам ако бях чакала педито или бях отишла на дежурен какво щеше да стане...но поне си реших проблема и не се разпространи, защото от описанията ми приличаше на млечница, но явно съм я хванала съвсем в началото...

# 3
  • Мнения: 12
Ние имаме същия проблем. Аз съм привърженик на алтернативното лечение - чрез хомеопатия /с щерката имам много добър опит вече три години/. Сега бебо пие Borax на 12 часа. Повлиява се добре, но се оказа, че аз му подновявам заразата  - имам млечница на зърната - изглеждат по-розови и кожата се бели. На своя глава реших да се мажа с сребърна вода след всяко кърмене за дезинфекция и оставям зърната да изсъхнат на въздух. Трябва да се стерилизират всички биберони и неща, които са лапани по време на заразата. А при дрехите мисля, че се слага оцет, когато се перат. За мен ми препоръчаха Сellfood - мисля, че се пише така, който трябва да ми реши проблема генерално, но се приема много дълго. Вярвам, че ще се справим скоро с ужасните гъби    Praynig

Общи условия

Активация на акаунт