3D и 4D ехограф

  • 14 294
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,
От Стара Загора съм и сега съм в 12 седмица и много ми се ще да посетя 4D ехограф. Моля ви пишете ми кога е най-добре, защото ми е трудно с пътуването. Мисля да се възползвам от предложението на СБАЛАГ "Селена" в гр. Пловдив, но моля препоръчайте ми лекар (ако имам право на избор).
Благодаля

# 1
  • Мнения: 10 982
Ходих на 4D ехограф в 20 г.с. Щом ти е трудно с пътуването, изчакай до 18 г.с. и иди в 18-20 г.с.
Лека бременност Hug

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
около 17-18 г.с

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 149
Не мога да ти препоръчам лекар/имаш право на избор/, тъй като самата аз ходих в София за фетална морфология. Бих те посъветвала да го направиш и ти в София, там са най-добрите специалисти. А иначе се ходи около 20г.с.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
Около 18-20 г.с.
Аз го направих в 18 г.с.

# 5
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Определено се ходи м/у 16 и 22 г.с. В 16та на мен освен ФМ и пол ми казаха, но после трябваше в 22 да ходя пак за да видят и сърцето. Така, че по добре след 20 -та.

# 6
  • София
  • Мнения: 672
Аз пък знам че на 4Д и на цветен ехограф (не говоря за феталната морфология, а за ехографски прегледи за глезотийка на мама и тати) се ходи към 6-7 месец... Преди това бебчо е доста сбръчкан и грозничък (ако изобщо едно бебе може да е грозно за майка си) и лекарите не препоръчват...

А иначе феталната моргология се прави между 18-та и 25 седмица Simple Smile

# 7
  • Мнения: 12
Здравейте,
Много ви благодаря за отговорите. Но пишете ми, моля, ако някой е ходил в Селена, за доктор-срециалист в областта на ехографията. Разбрах, че в ВМИ-Пловдив също има 3D, но нямам координати.
Пише те ми.
Благодаря

# 8
  • Мнения: 781
Във ВМИ е 4D, в петък ще ходя живот и здраве и ще докладвам   bouquet

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 839
Малко ще оспамя, но ще помоля някой да ми обясни защо ехографа е 4D.

Доколкото съм запозната 4-то измерение все още не е изнамерено
 и пространството е ТРИизмерно, как така тези апарати мерят в 4-тото.

# 10
  • Мнения: 983
В Селена когато раждах, работиха Д-р Топалова и Д-р Минев. За тях от опит мога да ти кажа, че са много добри. Избери си някой от тях ако гледат там, защото си имат и кабинети.

# 11
  • Мнения: 728
има в Медикус Алфа,хубаво е да отидеш в периода 18-22г.с.за фетална морфология,там работи др.Даскалов и е чудесен специалист

# 12
  • Мнения: 37
Малко ще оспамя, но ще помоля някой да ми обясни защо ехографа е 4D.

Доколкото съм запозната 4-то измерение все още не е изнамерено
 и пространството е ТРИизмерно, как така тези апарати мерят в 4-тото.

Моята докторка ми обясняваше, че четвъртото измерение в този случай било времето. Тоест 3D - то  забавяло изображението. При 4D - то всичко се виждало в съвсем реално време.  Не съм я проверявала тази информация обаче де Laughing 

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Не мога да ти препоръчам лекар/имаш право на избор/, тъй като самата аз ходих в София за фетална морфология. Бих те посъветвала да го направиш и ти в София, там са най-добрите специалисти. А иначе се ходи около 20г.с.


Да, точно така. Д-р Мазнейкова е един от най-добрите специалисти по проследяване на бремеността.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Малко ще оспамя, но ще помоля някой да ми обясни защо ехографа е 4D.

Доколкото съм запозната 4-то измерение все още не е изнамерено
 и пространството е ТРИизмерно, как така тези апарати мерят в 4-тото.

Моята докторка ми обясняваше, че четвъртото измерение в този случай било времето. Тоест 3D - то  забавяло изображението. При 4D - то всичко се виждало в съвсем реално време.  Не съм я проверявала тази информация обаче де Laughing 
И на мен ми обясниха същото  Grinning
4-то измерение реално няма  Wink времето  е елемент номер 4

Общи условия

Активация на акаунт