Млякото-доколко години и в какво количество

  • 534
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Някой може ли да ми даде отговор на въпроса до колко години е необходимо детето задължително да приема мляко и в какви количества. Имам проблем - дечко е на 3 години, но започна да пие кисело мляко по 2 кофички и то само през нощта/с мляко през нощта е от самото раждане-така и не го спряхме/. Реших се най-после да го спрем.Стана доста лесно-просто "загубихме" шишето за мляко.Но сега възниква проблема че не иска да го приема по никакъв начин през деня.Какво да правя

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 22:01 от gaba

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Млякото е задължително до 2 години. За после - още не съм се интересувала.

# 2
  • Мнения: 46 437
Аз не го спирам, пие когато поиска, по колкото иска.

Пиеше по около 800 мл. на ден Нестле джуниър до 3 г. и 1 седмица, после изведнъж сама го намали, та почти го спря, сега се сеща преди заспиване и пие много малко 70-90 грама.
Сутрин задължително закусва чаша мляко - Нестле или кисело, каквото иска.

Когато иска от шише си й го давам, не го смятам за проблем  Peace в градината понякога също им дават, пие го от от чаша.

# 3
  • Мнения: 80
Проблемът е не, че пие мляко,аз знам че колкото повече мляко пие детето, толкова по- добре.Проблемът е че го пие през нощта, докато спи-и то около 1 литър /което изобщо не е в редно/ .И цяла нощ слушам"Дай ми млякото". Сега се поуспокой и най-после започна да спи като хората, но не иска да пие млякото през деня

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Не може ли преди заспиване някак да го излъжеш да пие мляко Thinking

 Синът ми е на 3г. и преди да заспи вечер пие по 300мл.прясно мляко.Сутрин задължително закуската трябва да е с мляко, иначе отказва да яде.


 Твоето дете млечни закуски не иска ли?Например овесения ядки с плодово мляко, или мед.Грис, мляко с какао, кисело мл. с бисквити, макарони със сирене и мляко......аз това правя за закуска.Или шейка, пасираш един банан с прясно мляко и това за децата е голяма вкусотия.

Общи условия

Активация на акаунт