Постригване на косата

  • 2 121
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Здравейте,
Бих искала да получа от вас съвет кога да пострижа моето детенце?
Дъщеря ми се роди с много дълга,гъста черна коса.В момента е на 7 мес. и половина като косата и до този момент не е падала, а напротив расте много бързо.Много бих искала да я пострижа, но на когото и да кажа всеки ми казва,че не било хубаво до първата година децата да се постригват, защото така късмета на детето се прекъсвал.
Вие чували ли сте за нещо подобно?Как бихте ме посъветвали?
Предварително благодаря на всички които ще ми отговорят.

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами,според мен това са суеверия.Аз бих си подстригала детето тогава, когато реша, без значение дали е навършило годинка или не.

# 2
  • Мнения: 858
ако мъничко назад се върнеш ,ще изчетеш цяла една тема за подстригванията преди 1 год.Това е поредната бабина деветина.Подстригваш ,щом му пречи косата.До навършването на 1 год съм подстригвала 4 пъти синът си

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Има вече такава тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227107.msg5087924;topicseen#msg5087924, но според мен това е ужасно детето ти да изглежда зле само заради някакви бабини - деветини.

# 4
  • Мнения: 4 496
Стига вече с тези бабини деветини.Дай да му влиза косата в очите,ама да слушаме как не е хубаво това,не е хубаво онова.... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 026
Ние подстригахме синът ни на 6 мецеца.

# 6
  • Мнения: 7 723
Ако смяташ за добре- подстрижи детето още сега
и не вярвай на бабини трънкини Wink

# 7
  • Мнения: 1 041
Ако си суеверна- изчакай;
ако не си суеверна- подстригвай го  Peace

# 8
  • Мнения: 3 069
На 7 месеца, преди Коледа подстригах Вики за за първи път.
Давай смело и не се връзвай на суеверия.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Подстригах Тери още на 5 месеца с машинка.Беше с много дълга коса вече и се превърна в много по-сладко бебче.

# 10
  • Мнения: 689
Подстригах Крис точно на 8 месеца - много му се потеше главичката.
Казваха ми какво ли не - че не тябва да се подстригва до третата годинка или пък други - поне до годинката. Всеки път нещо различно.
Реших, че е поредната бабина деветина и постъпих така, както сама си реших.

# 11
  • Мнения: 3 932
Някъде около 6я месец подстригахме младежа за първи път, без никакви скрупули  Wink

# 12
  • Мнения: 676
Няма лошо да я подстрижеш и аз исках лятото заради жегите да го подстрижа, но нашия е такова шило, че не успях, като гледам сега е почти наложително и как ще се справя не знам.Това са както са казали и другите бабини деветини същото като да не се подстригваш докато си бременна - като вещица ли да ходиш?!

# 13
  • Мнения: 4 111
Ами,според мен това са суеверия.Аз бих си подстригала детето тогава, когато реша, без значение дали е навършило годинка или не.

 Peace

# 14
  • Мнения: 1 006
Мисля,че това са суеверия.До годинката моето дете го подстригвах три или четири пъти.

Общи условия

Активация на акаунт