Кога да захраня?

  • 1 096
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 693
Искам да ви питам от кога да започна захранването на беб и с какво е най-добре първоначално? Моя приятелка която роди също на неговата дата е започнала от 2 дни да дава сок от моркови,но мен ми се струва много рано Изцяло сме на АМ!

# 1
  • Мнения: 2 910
Ранното захранване е именно това, от 2-рия месец сокчета, 3-тия месец плодови пюрета, 4-тия- зеленчукови, 5-тия - месни.
Твой избор е, дали да започнеш отсега или да изчакаш още 2-3м., т.е. да захраниш по- късно.
Лекарката на детето какво ти препоръчва?

# 2
  • Мнения: 858
изчети хубаво всичко за захранването в библиотеката и за сокчетата и за пюретата,глутена.поговори си с лекарката и вземи сама решение.За мен захранването на 2м със сок е рано и не бих дала .Моето дете беше на АМ,започнах захранването на 5м много бавно с малко безглутенова и безмлечна оризова каша,после постепенно зеленчуците,плодовете...и т.н.
Виж и изчети и това сайтче : http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 22:18 от dennis

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Не че съм компетентна (както се вижда от лентичката), но виж това:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231640.0

# 4
  • Мнения: 1 041
По- добре изчакай още 2 месеца поне със захранването и в никакъв случай не започвай със сокчета  Peace

# 5
  • Мнения: 5 026
След 5 месец, с оризова безмлечна ,безглутенова каша или зеленчуково пюре (моркови). Сокчетата още по-нататък. Успех  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
Мерси за ифото ще прочета и линковете които сте ми посочили PeaceНа  консултация съм на 18 ти и ще видим и педито какво ще каже! Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз бих те посъветвала да започнеш най-рано след 4-я месец.
Аз захраних на 4 месеца и половина с картофено пюре. Peace

# 8
  • Мнения: 1 121
От всичко, което съм чела (а аз съм чела много) стигнах до извода, че най-доброто за бебко е късното захранване, т.е. първите 6 месеца бебето я кара само на кърма или АМ, на 6 навършени месеца представяме оризовата каша (без глутен), след нея зеленчуковото пюре, обикновенно от моркови или от сладък картоф, след това представяме и плодовите пюренца, например от банан. Соковете изобщо не са необходими, колкото по-късно се представят, толкова по-добре, защото имат тенденцията да дразнят стомаха и да предизвикат алергии, ако са дадени в първите месеци от живота на детето.

Ако си в БГ, педиатърът може да е привърженик на старата руската школа и да те насочи към ранното захранване, затова най-добре почети и реши сама кое е най-добро за детето ти.

# 9
  • Мнения: 4 242
Виж тук в библиотеката, в раздел "Захранване и хранене на бебето" прочети статиите и вече информирана реши за себе си.  Grinning

# 10
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами... аз захраних чак когато синът ми беше на 8 месеца!Педито му, препоръча, колкото мога повече да изчакам със захранването, защото и плодовете и зеленчуците в момента са пълни с всякъкви химикали, които детският организъм трудно ще успее да изхвърли....Възрастна е, но спомена, че разнното захранване не е съвсем валидно вече ....

# 11
  • Мнения: 1 041
Ами... аз захраних чак когато синът ми беше на 8 месеца!Педито му, препоръча, колкото мога повече да изчакам със захранването, защото и плодовете и зеленчуците в момента са пълни с всякъкви химикали, които детският организъм трудно ще успее да изхвърли....Възрастна е, но спомена, че разнното захранване не е съвсем валидно вече ....
Ох, много се радвам, като чуя за такива лекари. Късметлийка си  Hug
сори за спама, ама не се сдържах

# 12
  • Мнения: 1 288
рано е. изчакай поне още 2 месеца.

# 13
  • Мнения: 683
Ранното захранване е именно това, от 2-рия месец сокчета, 3-тия месец плодови пюрета, 4-тия- зеленчукови, 5-тия - месни.
Твой избор е, дали да започнеш отсега или да изчакаш още 2-3м., т.е. да захраниш по- късно.
Лекарката на детето какво ти препоръчва?
Така захраних първата си дъщеря. За втората четох доста повече, слушах доста повече и се осланях на наблюденията си от първото дете. И категорично бях за по-късното захранване. Малко кърмех и дохранвах с АМ. Захраних 5-ти месец със зеленчуково пюре, малко след това плодово и сок.
Всяко дете е индивидуално, а темата е спорна. Ще чуеш противоречиви мнения. Най-добре да следващ интуицията си и да се водиш от детето. Успех. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 056
И аз да кажа - колкото по-късно, толкова по-добре.

Моя син  до 6,5 мес. беше изцяло и само на кърма (в случая АМ). Захраних с оризова каша, после картоф, морков, тиквичка, ябълка и т.н. До годинката не съм замествала кърмене, а твърдата храна не беше за наяждане, а за опитване. След годинката - на детска кухня.
Сокове въобще не съм давала, направо като му изникнаха зъбки си гризкаше плодчета.(а това стана след годинката).А, всъщност плодове давах настъргани в кашата.
Успех, не бързай!

Общи условия

Активация на акаунт