Парите от данъка, които се възстановяват?

  • 762
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 153
Скоро се сетих, че попълвах такава декларация за дохода и внесения данък, за да ми възстановят някакви пари (детски май се водеха). Тъй като нищо не са ми превеждали от данъчните се чудех-знаете ли къде може да се направи справка за това дали са преведени или защо не са тези пари? Мерси:)

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Проверяваш в НАП, където си подала декларацията - ако можеш да цитираш и входящия номер, още по-добре. Имам спомен, че тази година на мен ми ги преведоха доста бързо - има-няма месец, след като подадох декларацията.

# 2
  • Мнения: 3 153
Да, предположих, че на място е най-добре..... По-скоро се чудя дали има телефон, на който да звънна?

# 3
  • Мнения: 720
Или поискай извлечение от банката в която е посочената в декларацията сметка. Така ще знаеш със сигурност превели ли са нещо. На мен също ми ги преведоха бързо - нямаше месец след подаването на данъчната декларация.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 523
За съжаление не мога да помогна с такава информация. Пробвай с Гугъл или питай счетоводителката си, тя със сигурност може да ти даде телефони.

# 5
  • София
  • Мнения: 123
Моми4ета за данъ4ните облек4ения ли говорите,ако е така разяснете по-подробно ако оби4ате какво,къде,кога се подава.То може и да има такава тема някъде,но не съм търсила,просто видях тази,та се сетих Flowers Bouquet

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз имах съмнения и се обадих в нап (Стара Загора) , там много любезно ми обясниха, че април са ми превели парите. След направена справка в банката беше точно така.

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не се водят детски /детските надбавки са 18 лв месечно и се превеждат от социалните/ - това е семейно подоходно облагане и представлява намаляване на данъчната основа за данък общ доход и съответно намаляване на самия данък за предходната година. Какво трябва да направиш?
1. Намираш си дан.декларация и виждаш в коя дан.служба е подадена и входящия номер.
2. Взимаш си извленение от банката за движението по банковата ти сметка и проверяваш дали вече не са ти ги превели.
3. В www.nap.bg намираш телефоните на съответната дан.служба и звъниш и питаш. По вх.номер /или ЕГН-то, ако не намериш декларацията/ ще ти кажат при кой инспектор е и телефона му/и - звъниш там директно и се разбираш.
Това е.

# 8
  • Мнения: 3 153
Мерси, момичета  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 762
Петинка, аз подадох декларация през март и ми преведоха парите през август. Всичко зависи в кой нап си...... По телефона проверявах и за мен и за доста близки хора. Има ги в сайта на НАП..... Въпроса е някой да ти вдигне  newsm78  Но с повече търпение става  Peace Могат да проверят и само с ЕГН, не е нужно да знаеш входящ номер. Стискам палци да ти е леко достигането на информация и най- вече скорощен превод  Peace

# 10
  • Мнения: 494
Днес четох, че от догодина данъка ще се пресмята и изплаща на работодателя, а той от своя страна на служителя, както беше до скоро с болничните, което е добре за всички, които ползват такива облекчения и зле за всички счетоводители.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 410
 Peace Точно така казаха и по новините преди ден-два. Така че, всеки да си пита работодателя.

# 12
  • Мнения: 624
Момичета късно ли е вече за подаване на такава декларация,година за година са,нали?

Общи условия

Активация на акаунт