захранване със сокчета или пюрета

  • 1 601
  • 26
  •   1
Отговори
От известно време се ровя из нет-а и установявам че повечето потребители и отговарящите на въпроси лекари спазват правилата за по-късно захранване, но не видях единно мнение за това коя да е най-първата немлечна храна- а именно сокчета или пюрета.А ако е пюре кое по-напред плодово или зеленчуково. А се привързах  към тези които смятат за правилно захранване със зеленчукови пюрета, но къде остават сокчетата или въобще не се дават?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Сокчетата след годинката PeaceЗахраних дъщеря си със зел.пюре на 6 месеца!
Тук има доста информация http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 398
На сина ми за пръв път дадох сок около годинката,сега обожава да пие прясно изцеден портокал Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Няма смисъл от сокчета.Като дойде време е добре да се започне направо със сурови плодове/6-7 месец/.Аз също започнах със зеленчук.

# 4
  • Мнения: 27 524
Сокчета - след годинката. За захранване - пюре. За мен е по-правилно с плодовото, но и зеленчуковото не е грешка. Което избереш  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз захраних с плодово пюре. За соковете- по-добре изчакай. Едва сега, на годинка дадох прясно изцеден сок от ябълка.  Peace

# 6
  • Мнения: 161
Захраних с плодово пюре,сокове давам от скоро смесени с вода.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Захраних със зеленчуково пюре на 4 мес. после въведох кашите и т.н.Сокове започнак да давам като стана на около 7 мес. и половина и ги разреждам с вода задължително  Peace

# 8
  • малкия град
  • Мнения: 127
Когато сина ми навърши 2 месеца му дадох изцеден сок от ябълка - по съвет на педиатърката. Считам това за огромна моя грешка и съжалявам, че го направих. Спрях да му давам след около седмица и започнах със зеленчуково пюре на 6 месеца. Това вече смятам за правилно.

# 9
  • Мнения: 1 672
аз започнах с плодово пюре на 3 месеца , но сокове не давам все още , смятам да ги включа след 6 - ти месец

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Захраних с зеленчуково !Сокчета след година!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Захраних със зеленчуково пюре.
Сокчетата мисля да ги остая за след 10-11 месец.

# 12
  • Мнения: 19 271
аз захраних на 6месеца със сок от моркови и после продължих с пюре от моркови.сега вече не давам сокове,а зеленчукови пюрета.

# 13
  • Мнения: 4 621
Първата ни храна, различна от млякото беше сок от ябълка Peace

# 14
  • Мнения: 1 986
 Захраних със зеленчуково пюре,сокове още не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт