Кърмене и нощно будене .... не защо, а дали ... ?

  • 1 540
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Здравейте, обръщам се към всички, които са преминали през тази фаза с молба да споделят опит.... Hug
Отнася се питането ми за връзката между нощното сучене и кърменето изобщо.
Синът ми е на 10 месеца, но от около 6 ти -7 ми месец неусетно започна да се буди нощем, отначало по 1-2 пъти, а постепенно и по ...... незнам точно колко : 5-6 -просто нямам възможност да ги броя  Thinking
Ситуацията натрупана във времето е доста неприятна, с оглед, че нямам възможност да се наспивам качествено, детето свиква да спи при мен и това съчетано с факта, че като малко бебе се бяхме научили да не се буди изобщо нощем много ме човърка .... Crossing Arms
Да, знам, че зъбите са един повод за нощните бдения, но досега детето има 8 - всичките израснали и се чудя до кога ще продължава това ..... newsm78
Да обобщя ..... чувала съм много мнения, че отбие ли се детето, престава да се буди толкова често .
Дори като се замисля и на 1-2 будения съм готова да се примиря, ако можем да ги редуцираме до толкова.
От друга страна се питам дали няма да стане по-страшно, ако вече "цицата-спасителка" я нама да го приспи ...?
Моля ви, благодарана съм предварително на всички отзовали се и преминали през отбиване на тази възраст ! Hug

# 1
  • Мнения: 46 437
При повечето деца спокойния сън за цяла нощ идва чак след 3-тата година, имаш време  Mr. Green

Не съм кърмила, но детето ми се будеше нощем и ядеше АМ. Особено пък сега при зъбите, не го тормози.

# 2
  • Мнения: 3 161
Дали му стига млякото през нощта? Пий повече вода преди лягане, за да взема наведнъж нужното, а не по 5-6 пъти. Моето дете също е на 10 м. Прави пауза от няколко часа, но си суче нощем - не ги броя. Спи при мен. Понякога и аз не успявам да се наспя, особено ако се разсъня (особено ако стана да изпишкам каката  Mr. Green). Опитай да даваш вода, но при нас не минава. Каката престана да се буди, когато се отдели от мен, но това беше на 2.5 г.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не отбивай детето само защото мислиш, че ще спре да се буди нощем.
И моя син някъде към 9-я месец започна да се буди - първо само 1-2 пъти, сега стига до .... не ги броя.
Растат зъбки, понякога сина ми плаче на сън, ставам 100 пъти да давам чайче, биберон и гелче...
Ако кърмех, поне можех да го взема при мен - проплаче - давам да си цокне. А така ставам и аз хич не се наспивам. Гледам следобед да дремвам дори за 30 мин.

# 4
  • Мнения: 683
Не го мъчи, ще премине, просто трябва време...при вас може да е до годинка или повече. Не го отбивай само заради това.

# 5
  • Мнения: 865
Не вярвай на приказки ,че ще престане да се буди нощем след отбиването StopТочно както предполагаш като я няма цицата може да стане по-лошо.Аз лично не бих отбила в този момент.За сравнение Мария е на 11мес. и има два пъти по-малко зъби.Кърменето нощем сама си го махна,не знам как стана...Будеше се по веднъж и като предложех цица не хапваше с ухота.Така ,че се възползвах от момента и престанах да давам.Това обаче не значи ,че спи непробудно 12ч.
Съвета ми е да стискаш зъби още малко...докато го минете този момент.Успех!

# 6
  • Мнения: 479
Василена продължи да се буди през нощта доста време след като я отбих. Не мисля че буденето нощем има нещо общо с кърменето.

При нас обаче забелязах връзка между биберона и спането, откакто махнахе биберона съня й доста се подобри.

# 7
  • Мнения: 2 197
А защо не опиташ да го залъдваш  с биберон? Според мен е абсолютно ненужно и вредно да се яде нощем. Вярно, че не съм имала подобен опит - дъщеря ми никога не е яла нощно време. Но ако ми се беше наложило определено щях да я отуча. Достатъчно пъти ядат през деня. Още повече ако спи при теб. Това пък защо сте го позволили?

# 8
  • Мнения: 689
Не вярвай на приказки ,че ще престане да се буди нощем след отбиването StopТочно както предполагаш като я няма цицата може да стане по-лошо.

 Peace Подкрепям!
Не кърмя Крис от 4-ия месец, но и до ден днешен се буди по не знам колко пъти.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
При нас ситуацията е абсолютно същата, и аз си задавам същите въпроси... Има 5 зъба вече, които пораснаха без особени драми.
Аз го кърмя вече почти само през нощта, но друг начин за приспиване не мога да открия. Само на разходка в количката и цицата  - това е.

# 10
  • Мнения: 2 309
До отбиването на година и 5 мес. се будеше по 4-5 пъти, будила се е и над 10, а като малко бебе и по 15. Не беше спала нито една нощ. Сега пак се буди, но максимум по 1-2 пъти и реве яко, но пък то е ясно, че са зъби. В нощите, в които уж спи непробудно така се мята и фъчка и въздиша, че пак няма спане за нас. Абе стискаш зъби и това е.

# 11
  • Мнения: 8 999
Ами може би детето ти просто е гладно, но кърмата явно не задоволява глада му. Пробвай последното му ядене да е нещо по-засищащо. Знам, че сега всички ще викнат срещу мен, защото кърмата не знам си какво, но редно е да се знае, че тя е доста бедна на някои вещества, така че с наддаването на детето, от едни килограми нагоре, кърмата изобщо не задоволява потребностите на организма му от тези вещества.

# 12
  • Мнения: X
До към 2г.6м. - 3г. буденето няма да отпадне, но...........от личен опит да кажа, всички поводи за събуждане нощем водят до отлагане на спокойния сън във времето.
Дъщеря ми се будеше по 3 -4 пъти нощем до 2г. Направо изкуках за сън. На 2г. я преместихме в нейната си стая - буденията намаляха на половина. На 2г.6м. ми писна да наливам мляко по незнайно колко пъти с надеждата да се откаже сама и просто казах - край на млякото. Е, за щастие вече 90% от нощите са без нито едно събуждане, дори да се изпишка.
Но с кърменето не знам.......там е друга работа, майките си кърмят на поискване до 2г., твое решение е дали ще продължаваш или не.

# 13
  • Мнения: 1 516
И при нас се получи същото. Виктор до скоро си спеше спокойно, а тази нощ като се ококори в 3:30 та чак до 6:00, не плаче, просто не иска да спи... Иначе обикновено промрънква по 4-5-6 пъти нощем , но заспива като му дам биберона... Отдавна не беше ял нощем, но днес се принудих да му дам , испи си млякото и заспа ...

# 14
  • Мнения: 3 205
Иво почна да се буди нощем на около осем месеца и си върна 2 нощни хранения (т.е. почна да се храни на 3 часа). Също като при вас почна да иска от един момент нататък да спи при нас. Моята тактика беше следната - слагах го да спи винаги в неговото легло (приспивах го с кърмене). Като се събуди, опитвах да не го взимам веднага, а да дам биба и да го успокоя. Ако не стане - го взимах при нас, но пак опитвах да го гушна и да го приспя без да го кърмя. Ако не мине - го кърмех. Така постепенно първо премахнах нощните кърмения за около 4 месеца, той постепенно почна да спи все по-дълго и по-дълго в леглото си и на година и два месеца някъде почна пак да си спи от десет вечерта до осем сутринта в неговото си легло. Трябва да призная обаче, че ако не ползваше биберон-залъгалка, това може би нямаше да се случи. Децата имат нужда от нещо да ги успокоява - сега сме с биба и малка плюшена игра и 2-3 мои ставания нощем да му дам бибата - след това пак заспива веднага.
Причините за нощното будене може да са глад - 8 месеца е началото на една много активна и дейна възраст; зъби; нощни страхове. Нашата така и остана неизяснена, но за мен важното беше да не травмирам детето и да не го насилвам да стои гладно и нещастно в леглото си (съсипвайки и своя сън в процеса), да следвам неговия ритъм на живот и да се водя по желанията му, като в същото време съвсем бавно и полека го уча, че нощното време е време за сън и почивка на всички.

Общи условия

Активация на акаунт