През очите на роднините / приятелите

  • 3 420
  • 49
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Майка ми ми е на гости и ми е страшно интересно как тя вижда нещата в Холандия през своите очи.
От първата минута се влюби в нашата провинция, която в голямата си част е такава:
http://www.fryslan.nl/files/19860/zuidoost.jpg

Първото ни пазаруване тук беше: Леле, колко са пълни количките!
Изкачването по типичните холандски стълби ( http://www.tapijttegelhuis-tilburg.nl/Images/Foto/Trappen_02.jpg ) е все още преживяване.

Възхищава се на : и на старата холандска архитектура: http://www.dehoek-watersport.eu/local/anniecms/1/images/Harlingen/harlingne3.jpg

Променящото се време, днес супер слънчево, а утре мъгливо и е също много интересно.

Холандската телевизия е ужасна, защото няма културни предавания. Многото забрадки ( а при нас няма много турци и мароканци) са " сигурно и в Кърджали е така".

И въпреки, че яде всичко всеки път ми казва: Е, не е като българската салата / баница / кавърма и т.н.

Всъщност много често сравнява България с Холандия и всичко там е по-хубаво от тук. Понякога се ядосвам, защото не е обективна, ама България все пак има нужда от такива хора.

Иначе през очите на сестра ми Холандия е един огромен магазин ( обожава да пазарува) и най й харесва, че навсякъде можеш да пипаш продуктите с ръка.

А каква е страната, в която живеете през очите на вашите роднини / приятели?


 

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 11:49 от Kalinka

# 1
по принцип им харесва: архитектура, храна, природа
мисля, 4е намират хората за лЮбезни но студени
впе4атляват ги многото 4ужденци от всякакви бои из града и най_ве4е в градския транспорт

това е, което се сеЩам ... просто много пъти са били тук и не им прави особено впе4атление

# 2
  • Мнения: 1 294
Майка ми като строителен инжинер хареса много велосипедните алеи покрай вси4ки Шосета (във и извън града). Не спира да ги споменава до ден днеШен. Естествено, реда и 4истототата съ6то. Не и хареса монотонният живот. Сравнява 4есто според настроението си...
Ба6та ми е доволен и му харесва винаги, когато е в отпуска така или ина4е. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 371
За моя голяма изненада на моята майка и харесва много в Холандия Crazy Crazy Crazy. Много повече отколкото на мен. Всичко и харесва - къщите, подредбата на градините, магазините, казва, че има хармония , ред, симетрия и изобщо страната излъчва благоденствие/каквото и да значи това/ Crazy Crazy Crazy. В Южна Холандия съм, живея на 6 км извън  града и това тя намира за особено чаровно  Stop.
Аз харесвам обаче хаос, заведения, шум, компании и се чувствам малко в капан тук/много са асоциални местните/. Добре, че си ходя на всеки 2 месеца, иначе щях да превъртя.
Пс. За мен Холандия е като през очите на сестра ти- огромен магазин, ей това няма как да го отрека, обожавам шопинга, умирам за него и докопам ли намаления/а тук постоянно има/ или магазин в предстояща ликвидация, просто не устоявам...цените са очарователни и в такъв момент с нищо не заменям Холандия Laughing Laughing Laughing Laughing

# 4
  • Мнения: X
за мой срам моята още не е била тук
живот и здраве скоро
дано догодина успеем да уредим къщата за да има къде да спи

големите градове ще и харесат, сигурна съм
нашето ще и писне, ако остане повече от 1 седмица
а и ТВ няма да следи сериалите, ще умре от скука

както и да е
само да дойде

аз по тия стълби няма да се кача
имам ужасен страх от стълби, или по-скоро от слизането по тях
тези са ужасни
аз сигурно бих слизала с дупето напред  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 927
Моята е идвала 2 пъти в Дубай и страшно много и хареса. Беше очарована от всичко - моловете, хората, сгради..всичко! Даже и дневник си водеше ,когато дойде за първи път  Joy

# 6
  • Мнения: 580
На приятелите ми им е странно, че магазините тук не работят в неделя.
Че кафенетата са "празни" - те не са празни, но не са претъпкани, та оттам асоциацията.
Чудят ми се, че карам бавно.
Че не си звъниме по вратите и не си ходиме спонтанно на гости, както е в България.
Не знам, все кусури намират  hahaha

Да допълня: естествено не всички са такива, но в момента съм с много пресни впечатления, та може би затова.

# 7
  • Мнения: 1 049
Първият път на мама и направи впечатление, че няма отворен магазин след 19,30, че малките магазини в центъра на града от 12,30 до 15,30 са затворени. Чистотата и спокойствието, как за 2 минути се пие кафе и как пазаря за цялата седмица .  Crazy Как след 20,50 няма жива душа по улиците .  Peace
А забравих, месото и зеленчуците намали вкуса на българските /затова съм съгласна и аз/ .

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 15:30 от Zai4enze

# 8
  • Мнения: 1 545
Първият им път беше по Коледа. Впечатли ги слънцето, морето, мекото време, портокаловите дръвчета и палмите, архитектурата, украсите и светлините, страшно многото хора по улиците особено вечер, хаоса на движението и трафика.... И "войната" на Нова Година (тук по фоерверки са достойни съперници на китайците).
При следващите им идвания им беше странно, че магазините затварят между 13 и 16 часа, че рядко се спазва точна уговорка и времето е много разтегливо понятие, късната вечеря (около 20,30) и късните гости, "откриха" пазарите и много им харесаха, както и големите супермаркети, надениците (ненадминати) и моцарелата.

# 9
  • Мнения: 2 195
Моята е идвала 2 пъти в Дубай и страшно много и хареса. Беше очарована от всичко - моловете, хората, сгради..всичко! Даже и дневник си водеше ,когато дойде за първи път  Joy

От Дубай и аз съм силно впечатлена ( въпреки само от филми и Гугъл ърт)...не знам кога ще го посетя само  Rolling Eyes

За тук - харесва им на всички , само времето им е кофти и това , че не работят магазините в неделя , а през седмицата са до рано  Rolling Eyes  Свикнали са да има гаражче пред блока  Laughing

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на майка ми - приветливите съседи и задължителното hola
перманентно пълните колички за пазар и дългите опашки на касите за....дрехи
чистите входове
липсата на политически предавания
многото клюта по тв
това сякаш newsm78

# 11
  • Мнения: 1 072
Малко офф-топик - и на майка ми в началото това и правеше впечатление, в момента аз като ги кача моите (и се намъкна между столчетата с корема, дето опира в предното столче) изобщо не го забелязва.

# 12
  • Мнения: 1 072
На свекита - че по улиците те поздравяват като се разминават с теб, а не ти викат "Кво ме зяпаш, бе?" (те иначе живеят на Красно село)
Че като минем покрай блок всички лампи по коридорите светят.
Че брашното, захарта, олиото и т.н. са по-евтини отколкото в БГ.
Че в детската градина не се събуваш като влизаш, а ходиш с обувки там, където лазят бебетата.
После ще се сетя и други неща...

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
SaraJK,
евала ти давам ( както и на другите БГ момичета), които си возят така децата. Аз се съмнявам, че моите ще имат този късмет.  Wink Ще съм малко като туркините: пешком.

Това за магазините на сестра ми й е голяма мъка. С години идва тук и всеки път в 18 почва да мърмори, че затварят.

Майка ми пък твърди, че тук има само политически предавания. Ама тя нали нищо не разбира от холандски, а всички предавания с гости са около маса и тя си мисли, че са политически.  Joy Виж, да каже, че са спортни по-става.

Сега от няколко седмици ми мърмори да ходела да храни патките, защото щяли да умрат от глад. А то, според мен, ще умрат от преяждане,защото всяка 2 майка ходи да ги храни с децата си.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 413
Майка ми беше два месеца да ми помага след секциото.
Първо беше очарована от забележителностите и архитектурата, от големите търговски центрове, от чистотата по улиците, от любезността на хората.
  Тъй като има собственно шивашко ателие - се очудваше как може хората да ходят така спортно облечени, без да са излишно накичени, без обувки на токчета, ами само спортно и най-вече жените с панталони -"Ами то не било жена, след като е с панталон"
  За храните, изпадаше в изумение от комбинациите които готвех, защото моя съпруг е австриец и се старая да готвя не само българска, но и неговата кухня.  ...А най се изуми, когато Виенския шницел и го поднесоха със сладко от боровинки. - ама такава си е традицията тук.
   ...тортите били много сухи, кафето много скъпо, олиото направо без пари в сравнение с България, ... и още много много мога да разказвам.
    Майка ми си тръгна за България преди две седмици, ...разплака се жената, че трябва да се връща в неуредената ни родина, а и че се разделя с мен,....даже попита дали пак няма да я викнем да ни помага...  което е индикатор, че и е харесал престоя в Австрия

Общи условия

Активация на акаунт