безкръвна операция на дете

  • 807
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 578
става въпрос за тъй наречената   миниинвазивна хирургия  или  лапароскопски операции с лазер
има ли мами на оперирани по този начин деца?
или какво е мнението ви за този метод?
проблемът при нас е ингвинална херния  и не знам какъв вид операция да избера?

# 1
  • Мнения: 753
интересен въпрос задаваш, съжалявам че не мога да ти отговоря Peace, ще следя темата

# 2
  • София
  • Мнения: 3 181
Миниинвазивна (лапароскопска) хирургия може да използува лазер при някои манипулации, но двете неща нямат нищо общо.
Лазерът се прилага при повърхностни кожни болести, а може да се използува с ендоскопската апаратура за лечение на стеснения на хранопровода или трахеята или бронхите.
В България лапароскопската хирургия при деца е слабо развита  - ние постепенно въвеждаме тази методика поради липса на апаратура преди 2 години.
Колкото до операция на херния с миниинвазивен метод, при деца не си струва. Една стандартна операция става за 15 минути и оставя 2,5 см разрез. В развитите страни, където методиката се използува отдавна, също се отнасят противоречиво към херниите. Просто защото причината за тях при децата е вродена и оперативният подход е различен от този на възрастните.

# 3
  • Мнения: 4 578
сърдечни  благодарности    bouquet
много пъти сте ми помагал и от много грешки сте ме предпазвал   , сигурно не само мен

 smile3525 baloni

Общи условия

Активация на акаунт