Има ли френскоговорящи майчета?

  • 4 892
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Та интересувам се има ли такива
сега уча френски и ми се ще някой да сподели..метода на учене който според него е най-бърз и лесен Laughing

ПП:много ми харесва езика Peace

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Прелестно е, че си захванала с френски. Ти по кой метод го изучаваш? Бързо и лесно на мен лично ми звучи кощунствено, когато иде реч точно за френски...

# 2
  • Мнения: 15
Учих езика пет години в езикова гимназия.Имам претенции,че го владея перфектно,както писмето така и говоримо.Изисква се постоянство.Езикът е хубав,но не е един от най-лесните за научаване.Няма смисъл да ти обяснявам как учехме в гимназията,защото всичко си беше ЯК ЧЕЙНДЖ.Учехме по 100 думи на ден.После ни сложиха биология на френски,химия на френски,история на френски,география на френски и не на последно място-френска литература.Имахме и часове с французи.Мога само да ти пожелая успех в новоо ти начинание! Grinning

# 3
  • Мнения: 727
олее момичета малко ме отчаяхте Thinking,аз искам да разбирам какво ме питат и да мога да давам семпли отговори
Засега това ниво ме задоволява Hug,иначе съм съгласна че няма лесен език и че се изисква постояннство Peace
Схемата ми е доста сложна с учителка,учебници и релакса Crazy
magdalini- бравоооооооооооо комплименти за перфектния правопис(това ми е мн сложно)

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 15:57 от anilevi

# 4
  • Мнения: 5 577
 Hug и аз тук, обичам го тоя език, 5 години го учих, и после още 2 технически.

# 5
  • Мнения: 3 241
Френският е хубав и труден език, но си заслужава да се учи, както и всеки друг чужд език.
Пожелавам  ти приятно учене, с постоянство бързо ще напреднеш. Важно е и после да намериш начин да поддържаш нивото.
 Peace

# 6
  • Мнения: 677
A аз обичам френскомълчащи майчета.

# 7
  • Мнения: 189
И аз тук Grinning

И говоря и мълча на френски добре Mr. Green

Когато мъжът ми учеше английски, му прилагах един много лесен метод: налепих му всички предмети вкъщи със съответното название и транскрипция. Така, малко по малко, се набива и се запомня. Освен това си трябва писане, език се учи с писане и много четене.

# 8
  • Мнения: 5 370
Та интересувам се има ли такива
сега уча френски и ми се ще някой да сподели..метода на учене който според него е най-бърз и лесен Laughing

ПП:много ми харесва езика Peace
От 20 години го говоря и пиша, минала съм през езикова +филология. Бърз метод на учене-няма. Но по-бързо можеш да почнеш да говориш, ако заминеш за известно време във франкофонска държава или в самата Франция.
На мене лично този престой ми развали Викторюговското ми изразяване и ме научи да псувам като каруцар. А, и да говоря мноог бързо. Mr. Green

# 9
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Завършила съм френска гимназия.За лесен метод не се сещам, при нас положението беше както го е описала magdalini. Много ми помагаше писането на всяка една нова дума или израз, преписвали сме цели уроци по n пъти, а за граматиката, да не те отчайвам, но си е трудна.
Имаш ли желание, обаче, съм сигурна, че ще се справиш. И поздравления, че си избрала да учиш именно френски Winkbouquet

# 10
  • Мнения: 3 423
1. Отиди във Франция, там ще напреднеш
най-бързо. Говоримият език ще ти бъде
по-лесен от писмения. Доколкото знам,
франсетата учат граматика до матурата.
После също се колебаят за правописа.

2. Хвани си френскоговорящ любовник.
Но да не знае никакви други езици, а да
сте влюбени до уши, че и отгоре. Помага.

# 11
  • Мнения: 27 524
Има  Grinning
Желанието е достатъчно да се научи, само гледай да не се отчайваш  Laughing

# 12
  • Мнения: 727
желание имам но ми се струва че никога няма да мога да проговоря..вие как преодоляхте тази бариера,знам как е но се притеснявам да не сгреша като го кажа и си мълча...мн тъпо Rolling Eyes
Кога проговорихте,свободно..(може би причината е че не съм толкова уверена все още)след 2-3месец на обучението ли?

# 13
  • Мнения: 27 524
Учих го в България една година, учих го тук 2 години и проговорх след една, значи общо 4  Grinning

# 14
  • Мнения: 727
Учих го в България една година, учих го тук 2 години и проговорх след една, значи общо 4  Grinning
олееее ooooh! Shocked
значи да не се надявам скоро
мерси за бързия отговор Laughing

Общи условия

Активация на акаунт